fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
20-02-2014 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Полтава

Молодь не врятувала себе, а трішки продовжила теперішнє

З 15 по 17 лютого 2014р. на базі ДОЦ «Миргородський» у с.Олефірівка уже втретє проходив регіональний етап "Зимової Студреспубліки", в якій взяли участь 50 відібраних учасників незалежно від віку, статі, посад і статків. Змістовний методологічний проект у форматі організаційно-діяльнісної гри дозволяє занурюватись у дослідження найскладніших питань. Так організатори ставили за мету знайти відповідь на питання «Як не втратити молоде покоління, а зробити основою модернізаційних змін?».

Ретельна підготовка до проекту тривала п`ять місяців. До розгортання теми були залучені експерти місцевого та всеукраїнського рівня і фактично всі регіональні органи влади та місцевого самоврядування, які займаються молодіжними питаннями. У роботі ігротехнічної групи використовувалися тексти провідних інтелектуалів світу.

Учасники по 22 години на добу працювали в групах над темами: «Сучасний розвиток молоді», «Необхідність втручання в ситуацію», «Зміни в собі», «Солідаризація навколо змін», «Соціальна модернізація країни» та «Полтавщина в системі соціальних перетворень». Презентація робіт відбувалася на пленарному засіданні, до яких звучала змістовна критика. Оцінювалися позиції груп та індивідуальна робота учасників ігровими «ф`ючерсами» – такими собі одиницями розрахунку, вигодонабування по яких відбувається у майбутніх періодах. Учасники за незадовільну роботу, неточні висловлювання чи нікчемні презентації отримували санкції у вигляді так званих «низхідних трендів».

У грі крім учасників були експерти, модератори та, власне, керівник гри, у ролі якого був Олег Слизько, обласний лідер Студреспубліки. Також функціонував таємний орган стратегічного управління грою «Рада мудрих». Експертами виступили доцент кафедри економіки Полтавської державної аграрної академії Олександр Калініченко, екс-начальник обласного відділу молодіжної політики, колишній чільник обласного НДЛМ, а нині успішний топ-менеджер Олег Вустенко, заступник начальника відділу у справах сім`ї та молоді облдержадміністрації Юлія Северин, перший заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Юрій Варченко та аспірантка кафедри педагогіки та іноземних мов Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Наталія Подолянська.

Ігротехнічну групу очолювала Анна Артеменко, аспірант кафедри міжнародної економіки Полтавського університету економіки і торгівлі, а модераторами виступили активісти Студреспубліки Юлія Бобир, Роман Широких та Ян Малюжко. До медіагрупи, яка випускала газету та транслювала новини на Першому республіканському каналі, входили Олександр Єжов, Богдана Макаова та Дмитро Кандиба.

Спочатку гри учасники бурхливо обговорювали тему, використовуючи всі свої знання, все що колись читали, бачили, чули і т.д., але коли інформація закінчувалася, починали працювати саме мізки, вироблялося колективне мислення.

Вкінці першого дня відбувся перегляд фільму Олександра Довженка «Земля», який знімався на Полтавщині і визнаний одним із найкращих фільмів в історії людства, та написання рецензії на нього. Після цього учасникам було запропоновано поповнити запас ф`ючерсів, зігравши в «Що? Де? Коли?», але за умови програшу вся команда, отримувала б низхідні тренди, найбільше з яких дістанеться капітану. Шестеро на той час перших у рейтингу учасників взяли на себе ризики і погодились зіграти проти Ради мудрих, але програли з рахунком 6:4.

Наступного дня гравці зіткнулися зі справжньою проблемою – «як же зробити так, щоб молодь розвивалася, а не деградувала?» з точки зору особистого розвитку, взаємодії в громаді та на рівні держави. Після критики позиції гравців тричі поверталися на доопрацювання і тільки о четвертій ранку після того, як керівник гри запровадив правило суворої відповідальності за кожне сказане слово і вчинену дію, команди презентували більш-менш дієві інструменти боротьби з деградацією – через власний приклад, залучення до громадської роботи, а також створення такого собі неписаного правила в суспільстві, що деградувати – це не модно і дуже соромно. Але самі презентації були дуже примітивні і містили багато протиріч. Напрацьованого не вистачає, щоб вирішити проблему, а лише щоб відтермінувати точку безповоротності, коли ціле покоління може бути втраченим.

Гра закінчилась, але ігрові висновки невтішні, майбутнє молоді не райдужне. Вихід лише один, який чітко прозвучав від учасників: необхідно ще більше розгортати осмислену діяльність, передусім силами Студреспубліки, бо вона свідомо робить кроки для пошуку й впровадження механізмів боротьби із суспільним регресом.

Тому, першого місця цього року не отримав ніхто. Дипломи «з відзнакою» отримали: Олександр Глазов, Артур Сягайло, Микола Ганюшкін, Євгеній Павлов та Олесь Лучний. Також експертами було відзначено гру Мирослави Баюн, секретаря Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України, а також Дениса Сіроштана, Олени Кашуби, Руслана Литовки, Олександра Волощука та гості з Донецька Віри Антонової. Переможцями конкурсу на кращу рецензію до фільму стали Анастасія Петраш, Дмитро Ларін та Олександр Волощук. Найпродуктивніші гравці отримали в подарунок одноденне стажування у Верховній Раді України від народного депутата України Романа Шугала, книги та символіку Студреспубліки від хед-офісу громадського руху, засоби зв`язку від компанії Delante та можливість стати учасником інноваційного проекту «Школа Республіки».

Полтавська Студреспубліка дякує за організаційну та ресурсну підтримку відділу у справах сім`ї та молоді облдержадміністрації, хед-офісу Студреспубліки в м.Києві, народному депутату України Роману Шугалу, ДОЦ «Миргородський», міському центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, управлінню у справах сім`ї, молоді та спорту міськвиконкому, комунальній установі «Обласний молодіжний центр», Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Полтавській державній аграрній академії, Полтавському університету економіки і торгівлі та Полтавському національному технічному університету ім. Юрія Кондратюка, а також компанії «Мармелад», Delante, «КОГР» та ФОП Лазутіній!

Оргкомітет Полтавської "Зимової Студреспубліки" висловлює подяку за ідейну підтримку Національному лідеру Студреспубліки Павлу Вікнянському, депутату Київської облради, екс-голові НДЛМ і Студреспубліки Володимиру Крутьку, раднику Міністра аграрної політики і продовольства України Тетяні Бардіній, голові Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України Олександру Туру, письменнику Андрію Савельєву, голові студпрофкому ПолтНТУ Ігорю Реві, заступнику голови студради ПУЕТ Дмитру Андросову, почесному голові Студентської ради ПДАА Максиму Петренку й учасниці Полтавської ЗиСР Юлії Мельник за чудові фотографії з події!

За результами гри учасники взяли на себе відповідальність по реалізації декількох цікавих проектів у Полтаві, які уже стартують незабаром.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Богдана Макаова