fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
23-03-2008 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Молодь України проти корупції!

12-14 березня по Західній Україні проїхався автобусний тур під назвою «Антикорупційна молодіжна кампанія України» за активної участі експерта ВМГО “Студентська республіка”.

 

Всім відомий той факт, що корупція є ганебним явищам сьогоднішнього суспільства. Найбільше зло, на мою думку, приносить корупція в системі вищої освіти. Купівля рефератів, дипломів, хабар при вступі до вищого навчального закладу, хабарі під час здачі навчально-екзаменаційної сесії та зловживання викладачів – це все призводить до, фактично, навчання не для отримання знань, а отримання дипломів, купівлі дипломів. А тепер, на мить, представте ситуацію, Ви лежите на операційному ліжку з тяжкою хворобою (не дай Боже, звичайно!) і Вас приходить оперувати лікар, який купив диплом… напевно, своє здоров’я Ви йому не довірите!

 

Саме для того, щоб викорінити таке явище як корупція в системі вищої освіти і був організований проект «Антикорупційна молодіжна кампанія України», що реалізовується Українською Студентською Спілкою (голова — Станіслав Куценко).

 

Головною метою кампанії є обговорення і викриття існуючих корупційних схем в Україні, обговорення проявів хабарництва в освіті: у вищих навчальних закладах, школах, дитячих садках, поширення прикладів успішної боротьби з корупцією та вивчення міжнародного досвіду у боротьбі з корупцією. Проект реалізовується за допомогою обговорення та діалогу між експертами в сфері протидії корупції та представниками активної молоді, студентського самоврядування та профспілок в рамках Автобусного туру регіонами України.

 

Завдяки підтримці представництва фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі 12-14 березня автобусний тур пролягав до регіонів Західної України.

Говорячи безпосередньо про тур, то в першу чергу, як і будь який захід, тур розпочався з презентації проекту під час прес-конференції. Прес-конференція проходила в приміщені “Укрінформ”. До участі у прес-конференції були запрошені, окрім представники організації – організатора туру, почесні гості: голова представництва фонду ім. Фрідріха Еберта – Стефан Хробот, представник ВМГО «Студентська республіка» — Євген Криницький та інші.

 

Щодо туру. Автобусний тур пролягав через Житомирську, Рівненську, Луцьку та Львівську області. Слід зазначити, що рівень корупції в кожній із цих областей досить високий. Так, наприклад, студенти Житомирської області (за даними соціологічного опитування проведеного в ВНЗ міста Житомира) 48% студентів вузів стикались з корупцією, а за даними дослідження, що було проведено в Волинській область до найбільш корумпованих структур відносяться міліція, ДАІ та … Митна служба. В цілому весь тур супроводжувався плідними дискусіями та обговореннями. Тож, як кажуть в народі, якщо про проблему говорять та її готові вирішити, то проблема вирішена на 50%.

 

Бажаємо плідної праці в боротьбі проти корупції!

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Євген Криницький