fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
31-08-2013 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Михайло Чаплига: «Студреспубліка – це шанс»

24-27 серпня 2013р. поряд із с. Медведеве (АР Крим) відбувся фінал XV ювілейної Студреспубліки, в якому взяв участь у якості експерта Представник Уповноваженого з питань комунікативної політики та зв’язків із громадськістю Михайло Чаплига.

«Майбутнє: від мрії до реального плану дій» – стало цьогорічною темою Студреспубліки, а вся програма проходила під гаслом «15 років для України!». 

Представник Уповноваженого з питань комунікативної політики та зв’язків із громадськістю Михайло Чаплига під час факультативу, присвяченого питанням розвитку громадянського суспільства, у якому він взяв участь як модератор дискусії, виступаючи перед присутніми, зазначив: «Студентська республіка» – це унікальний комунікативний майданчик для активної молоді, що дозволяє не лише моделювати сценарії розвитку нашої держави, але й розробляти конкретні стратегії та змісти діяльності для інститутів громадянського суспільства».

Відповідаючи на питання учасників щодо того, як досягти якісних змін у суспільно-політичному житті та як зробити ефективною діяльність неурядових організацій, Михайло Чаплига підкреслив, що, на його думку,  головною проблемою сталого розвитку громадянського суспільства є низький рівень залученості громадян.

«Здебільшого громадяни не вірять у можливість реальних змін через самореалізацію та особисту участь в громадському та суспільно-політичному житті держави. Щоб досягти якісних, а не формальних змін у суспільно-політичному житті слід не лише інших закликати до змін та виголошувати заяви, а розпочати реальні перетворення з себе і своїм прикладом показувати «як повинно бути». Великі зміни навколо завжди починаються з маленьких змін в нас самих. Наприклад, виступаєте проти дискримінації – навчіться самі ніколи і ні за яких обставин не вживати дискримінаційних слів та виразів по відношенню до інших», – зазначив Представник Уповноваженого Михайло Чаплига.

«Для сталого розвитку громадянського суспільства потрібна критична маса свідомих, відповідальних та активних громадян, адже основою громадянського суспільства є вільні, відповідальні та рівні громадяни. Хочете досягти високого рівня залученості молоді – зробіть свою діяльність цікавою та змістовною, не підміняйте зміст формою. Від агресії та сили перейдіть до використання «м’якої сили», тобто домагайтеся бажаних результатів на основі добровільної участі, симпатії і привабливості. «М’яка сила» діє, спонукаючи інших наслідувати, робить наслідування вашому прикладу вигідним. Звичайно, це довгий шлях, але швидких якісних перетворень не буває. «Студентська республіка» – це прекрасний шанс для вас, активної молоді, – напрацювати найцінніше – нові змісти та конкретні плани діяльності», – впевнений Представник з питань комунікативної політики та зв’язків із громадськістю.

Підсумовуючи результати проведеного заходу, Представник Уповноваженого Михайло Чаплига повідомив: «Особливо приємно відзначити, що цього року всі партії, що змагались за перемогу в рамках організаційно-діяльносної гри, особливу увагу приділили питанням дотримання та захисту прав людини, зокрема екологічних прав».

У дискусії також взяли участь народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим і представники Міністерства молоді та спорту України.

Країна «Студентська республіка» має свої закони, органи влади, територію, валюту, партії та інші атрибути справжньої вільної держави. Найголовніший феномен програми – це проекція майбутньої України. Цього року активна молодь продовжила роботу над Стратегією-2050 для України, мета якої написати реальний план дій, згідно з яким країна зможе стати дійсно сильним незалежним світовим лідером. Діяльність Студреспубліки відбувається у формі гри, під час якої кожен має можливість побути кимось особливим, незвичним, тим, ким у реальному житті можливо ніколи не доведеться бути: працівником комунального господарства, депутатом, міліціонером, журналістом чи президентом.

Статті з розділу Аналітика-2013
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки