fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
23-08-2008 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Людмила Супрун: я покладаю великі сподівання на «Студентську республіку» у появі в Україні третьої сили

Людмило Павлівно, Ви відомий політик та успішна жінка. Як Вам вдається це поєднувати? Розкажіть свою історію успіху.

Успіх завжди досягається через глибоке осмислення усього, що робиш, через визначення мети і чітке ретельне її досягнення та звичайно завдяки наполегливій праці. Так у всякому разі завжди відбувається в моєму житті. В політиці я не роблю розділу між жінкою-політиком та чоловіком-політиком. Правила для усіх політиків не залежно від статі однакові. Якщо прийшов у політику – значить відчуваєш у собі сили змінювати світ навколо себе, творити сьогоднішній і завтрашній день своєї держави.


Студреспубліці вже 10 років, а коли Ви дізналися про проект і якою була Ваша реакція?

У кінці дев’яностих років я звернула увагу, що дійсно в Україні не існувало масштабних молодіжних проектів. Молодіжний парламент і молодіжний уряд не переросли у постійно діючий формат і стали певною школою та кар’єрним стартом для невеликої групи молодих людей. І мене приємно вразила поява у 1999 році «Студентської республіки». Тоді Студреспубліка на мою думку своєю самоврядністю та великою кількістю ВУЗів, студенти яких брали у ній участь, дала можливість широкому колу молодих людей проявити себе і набути досвіду, який учасники перших Студреспублік використовують вже сьогодні у своєму дорослому житті.

Ви кожного року підтримуєте «Студентську республіку» і відвідуєте цей захід. Як змінився фестиваль і  молодь?

З 1999 року я спостерігаю за розвитком проекту. Сьогодні це вже мегапроект. Фактично Студреспубліка стала студентським рухом, взяти участь у якому прагнуть сотні тисяч студентів щороку. І для цього немає ніяких перешкод.

Але унікальність «Студентської республіки» на мою думку полягає в іншому. Ті ситуації, які моделюються організаторами проекту і програються його учасниками, стали моделями, за якими робляться прогнози розвитку суспільно-політичної ситуації в Україні. При цьому усе, що відбувається на СР, майже один до одного відбувається в нашій державі не пізніше, ніж через рік. В минулому році на СР підняли тему Нової конституції, але її так «заговорили», що інтерес до її прийняття пропав і в ініціаторів і, тим більше так званих пересічних громадян. Те саме ми спостерігаємо і у державі сьогодні.Отже цьогорічний фестиваль я очікую з великим інтересом, тому що впевнена, що ми отримаємо багато матеріалу для прогнозування розвитку ситуації в Україні до президентських виборів.

На Вашу думку, яка основна мета цього фестивалю? Чи реалізується вона?

Головна мета цього фестивалю сьогодні напевно значно більша, ніж та, що закладалась авторами проекту у 1999 році. Сьогодні гостра необхідність появи в Україні третьої політичної сили на основі нової української ідеології  природним шляхом, а не по команді Секретаріату Президента чи Кабміну. В Україні вже позаду етап, коли політичні рухи створювались під певних осіб, під олігархів, під капітали чи під найближчі вибори. Цей етап завершився в липні цього року створенням, я щиро на це сподіваюсь, останньої «кишенькової» партії. В той же час діючі парламентські партії вичерпали себе. Опозиція, яка має контролювати владу, сьогодні в колапсі, в окремих випадках знаходиться і у певних домовленостях із владою. А тому контроль за формуванням і діяльністю влади потрібно повернути народу через дієві механізми. Вони напрацьовані Народно-демократичною партією і в новому політичному сезоні ми розпочнемо їх масштабно просувати.

І третя політична сила народиться у першу чергу за якісно новою участю молоді. З молоддю не потрібно загравати чи бавитись. Молоді потрібно давати повноваження, розширяти зону відповідальності і разом з молоддю потрібно будувати завтрашній день України. Тому я покладаю великі сподівання на «Студентську республіку» саме у появі нової політичної сили.

Яким Ви уявляєте фестиваль СР через 10 років?

Я вважаю, що потрібно урізноманітнити та зробити більш масштабним регіональний етап СР. Можливо його потрібно розбити на кілька складових. Будо б добре, коли б у самих ВУЗах проходили змагання між факультетами чи курсами з право представляти ВУЗ на проекті.

З кожним роком фестиваль стає різноманітнішим. Я переконана, що через 10 років Студентська республіка стане постійно діючим фестивалем. І проходитиме у реальному часі протягом цілого року.

Більше того студентський парламент і Верховна Рада України працюватимуть як організації-партнери. Багато законопроектів, що розглядає ВР, було б добре пропускати через студентський парламент. Молодь може знайти такі рішення, до яких діючі політики, через напрацьовану роками стереотипність, і не домислились би.

Переконана також у необхідності телевізійної версії Студреспубліки, сподіваюсь з командою молодих людей, які є і організаторами, і учасниками проекту ми разом її створимо.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки