fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
11-09-2006 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Крутько: В Україні новий cтудентський президент і парламент!

Про те, як проходили вибори Президента і парламенту «Студентської республіки-2006» нашому кореспондентові в ексклюзивному інтерв’ю розповів Володимир Крутько, глава ВМГО НДЛМ.


— Володимир, розкажіть, будь ласка, як цього року проходили вибори молодіжного Президента і чи вносилися зміни у Ваш Закон про вибори?


— На Студентській республіці була дуже непроста політична ситуація. За Законом у виборах студентських Президента і Парламенту могли брати участь тільки студенти, обрані у своїх регіонах членами магістратів і мерами регіональних республік, а голосувати могли і студенти, що приїхали в групах підтримки. Вибори проходили в два тури, тому що на цій Республіці розгорівся скандал, пов’язаний з фальсифікацією результатів. Але все по порядку — балотувалися на посаду Президента 4 кандидати: Павло Краснобріжий, м.Дніпропетровськ, Руслан Поліщук, м.Харків, Струк Юлія, м.Чернівці і Фарад Тинчурин АР Крим. У першому турі за результатами перемагала Струк Юлія, а другим був Павло Краснобрижний, але під час підрахунку голосів був установлений факт фальсифікації. На екстреному засіданні парламенту Студреспублики людина, що організувала підтасування голосів, визнала свою провину. Після цього, у студентській країні розгорілися жаркі дебати — що з цим робити? Політична сила, що підтримувала Юлію Струк, вимагала визнання виборів дійсними, але багато хто з цим не погоджувалися. З метою вирішення цієї кризи була спроба проведення круглого столу при участі всіх зацікавлених сторін. Потім на засіданні парламенту були внесені зміни в Закон про вибори президента Студентської республіки, відповідно до якого усі люди, що приїхали в групах підтримки, були позбавлені права голосу і прийнято рішення про проведення другого туру виборів, у якому брали участь тільки двоє кандидатів: Юлія Струк і Павло Краснобріжий. За підсумками голосування в другому турі перемогу одержав Павло Краснобріжий з міста Дніпропетровська.— Чи допомогло вирішити кризову ситуацію проведення круглого столу між першим і другим туром виборів?


— Парламент Республіки ініціював проведення круглого столу з метою  вирішення ситуації, що склалася. Але, як я вже говорив, що це була спроба, тому що представники партії БЮСТ, які підтримували Юлію Струк, залишили засідання. Тобто  консенсус так і не був досягнутий. Були там і провокації — одна політична сила через власного представника у владі намагалася заарештувати діючого на той момент Президента Олексія Чорного, але завдяки учасникам Студреспубліки це не удалося зробити. Хоча в підсумку, круглий стіл виробив рекомендації, що сприяли вирішенню кризи.— А як склалася ситуація з виборами нового молодіжного Парламенту України?— За результатами Парламентських виборів Студентської республіки перемогли 3 сили: 6 мандатів одержала партія Індепендент: Пінчурин Фарад, Курдубов Денис, Гуриненко Вадим, Кудря Олена, Романцова Саша, Хромих Олена, 4 — БЮСТ: Соколов Антон, Струк Юлія, Плаксин Віктор, Куликов Олександр, 4 — партія Свіча: Перетятко Ксенія, Домопол Олександр, Окрема Олександр, Дячков Олександр. Хотілося б відзначити ще той факт, що образ партії БЮСТ і її лідера Юлії Струк дуже нагадував своїми діями, харизмою і ідеологією політичну партію БЮТ, Юлії Тимошенко. …— Цього року на Студентській республіці проходили дуже цікаві ігри і конкурси. Розкажіть про їхнє проведення і про результати.— Так-так… На фестивалі в обігу була грошова еденица Студентської республіки, діяли комерційні банки, працював Національний банк СР, Уряд, приватні підприємства. Що стосується інших фестивалів, то це були — фестиваль Квеста, інтелектуальної гри «Мафія», Перша Леді Студентської республіки, Дебати. На фестивалі Квеста перемогла київська команда — «Кий — ок». Кращим гравцем у Мафію стала Коваль Кристина (м.Львів). Першою Леді Студентської республіки була обрана Ганна Диденко, студентка Запорізького Національного Університету, першою віце-леді — Ольга Бойко (м.Дніпропетровськ), другою віце-леді — Поліна Руденко (м.Одеса).— Що Вам, як організаторові, більше всего хотілося б змінити на майбутніх Студентських республіках?— Хотілося б визначиться з постійним місцем проведення фестивалю, що б краще було можливо вирішувати організаційні питання його проведення.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Наталка Гренджа