fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
13-11-2012 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

«Кращих студентів» багато, але наш відрізняється від усіх

В цьогорічному конкурсі «Кращий студент України» спудеї доводитимуть, що вони кращі у одній з семи номінацій, але лише одна людина буде визнана кращим студентом країни за комплексною характеристикою. Про ці й інші особливості одного з наймасштабніших проектів ВМГО «Студентська республіка» розповіла бренд-менеджер організації Віра Андріюк в ексклюзивному коментарі ІА «Наголос».

«Звісно, «кращих студентів» є багато, але наш проект відрізняється від інших тим, що це всеукраїнський проект. Тобто, спочатку проходять етапи у вишах, потім регіональні, і тільки потім фінал. По-друге, конкурс впізнаваний завдяки тому, що це проект ВМГО «Студентська республіка». Самі розумієте, що це організація з іменем, про яку вже знають в усіх куточках країни, бо цей бренд уже працює 15й рік над цікавими інтелектуальними проектами. Третьою відмінністю є кількість номінацій, яких є вісім:

 — Кращий студент України (комплексна характеристика);
 — Кращий студент-аналітик України;
 — Кращий студент-громадський діяч України;
 — Кращий студент-дизайнер України;
 — Кращий студент-медійник України;
 — Кращий студент-науковець України;
 — Кращий студент-програміст України;
 — Кращий студент-спортсмен України.

Студенти можуть обирати ту номінацію, яка їм найбільше до вподоби, і при цьому можуть брати участь у конкурсі в двох-трьох номінаціях одночасно, якщо вони обдаровані в різних сферах», – пояснила співробітник ВМГО «Студентська республіка». За словами бренд-менеджера, експерти відзначають, що з кожним роком рівень учасників проектів Студреспубліки стає вищим.

«Важко сказати який рік був вдалішим, оскільки кожного року своя специфіка. Експерти кажуть, що учасники проектів із кожним роком стають сильнішими. Думаю, що з кожним роком проект стає кращим. Можу сказати, що ми внесли деякі зміни в конкурсний добір. Наприклад, намагаємося проводити фінал конкурсу в тому місті, з якого переможець. Ми не прив’язані лише до Києва, оскільки є всеукраїнською організацією», – пояснила бренд-менеджер громадського руху.

В.Андріюк розповіла, що учасники та переможці конкурсу «Кращий студент України» отримують не лише матеріальну винагороду та грамоти, але і можливості для особистого та професійного розвитку. Крім того, конкурс дозволяє студентам у іншому форматі взаємодіяти із своїми викладачами та однолітками. «Перше, що дає участь у конкурсі – це самореалізація. Друге – обмін досвідом зі студентами інших вишів. При цьому, зовсім різних регіонів. Так, Захід вільно спілкується із Сходом. Все це відбувається на одному місці в один день, де немає ворожнечі, образ і т.п. По-третє, це є хороший старт для кар’єри. Учасники презентують свої соціальні проекти, які можуть побачити всі, в тому числі інвестори, спонсори, просто однодумці. Ще скажу зі свого досвіду, що коли організовувала проект регіонального рівня в Івано-Франківську, то помітила, що він збирає всю еліту області. Разом працюють викладачі, представники державних адміністрацій, студенти, громадські діячі. Це допомагає студентам проявитися, адже у вишах таких можливостей значно менше. Як зазвичай спілкуються студенти і викладачі, – прийшов, конспект написав, гарно відповів. Сідай «п’ять» от і вся взаємодія. А щось справді креативне зробити вдається рідше. Крім того, у підсумку тебе може побачити вся Україна», – зауважила громадська активістка.

Коментуючи специфіку роботи у сфері молодіжних проектів, В.Андріюк наголосила, що фандрайзінг є типовою проблемою для молодіжних організацій, а також розповіла про способи оптимізації організаційної роботи всеукраїнських конкурсів. «Звичайно, є труднощі фінансові. Так, проект організаційно підтримується Міністерством освіти і науки, молоді та спорту, але фінансово все "тягнуть" наші спонсори. Відповідно, тут не обійтися без фандрайзингу. Від цього сьогодні нікуди не дінешся. В організаційному плані важко виділити якість труднощі. Як і у всіх проектах є складні моменти, але щоб якісь кардинальні, чи нездоланні проблеми, то таких нема. Наприклад, цього року ми ввели обов’язкову онлайн-реєстрацію для участі у всіх наших проектах. Це значно спростило роботу з анкетами. Раніше ці анкети губилися на пошті, зліплювалися, хтось забував надсилати. Зараз же реєстрація проста – прізвище, ім’я, виш, номінація + скан-копія або фото всіх нагород, відзнак, листів підтримки тощо. Однак, онлайн-реєстрація не скасовує кількості телефонних дзвінків. Телефон просто не припиняє дзвонити. Чесно кажучи, коли почала займатися організацією «Кращого студента» в Києві не очікувала такого. Постійно дзвонять, щось запитують, уточнюють, радяться. Телефонують навіть викладачі і кажуть, що є у них талановиті студенти, дізнаються, як їх відзначити», – розповіла експерт.


При цьому, коментуючи організаційні моменти конкурсу «Кращий студент України», фахівець із розвитку бренду пояснила, як відбувається співпраця з вишами під час організації і яке місце у ній займають регіональні координатори. «У нас є листи підтримки від МОНмолодьспорту. Вони несуть інформативний характер. І це дозволяє нам розміщувати плакати конкурсу в вишах, інформувати студентів. Зазвичай ця робота лягає на регіональних координаторів. Потім, коли всі реєструються, регіональні координатори можуть подивитися, скільки людей і хто саме з його регіону збирається брати участь», – поділилася організаційними подробицями В.Андріюк.

Нагадаємо, минулого року фінал Всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України» відбувся у місті Тернопіль.
Перемоги у номінаціях здобули:

 — Кращий студент-аналітик України — Опока Юрій (Львівська обл.);
 — Кращий студент-громадський діяч України — Черняк Володимир (Хмельницька обл.);
 — Кращий студент-дизайнер України — Кравчук Олена (Рівненьська обл.);
 — Кращий студент-медійник України — Гунченко Тетяна (Донецька обл.);
 — Кращий студент-науковець України — Підвальна Мирослава (Хмельницька обл.);
 — Кращий студент-програміст України — Стеблевський Володимир (АР Крим);
 — Кращий студент-спортсмен України — Мельников В’ячеслав (Харківська обл.).
 — Кращим студентом України стала студентка Аграрного коледжу Кам’янець-Подільського державного аграрно-технічного університету Качан Ірина




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Антон Дробович