fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
18-06-2009 / всі теми /  Україна

Кіровоград: Студреспубліка-2009 відбулася

11 червня в Кіровоградському обласному центрі туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді відбувся І етап ХІ Міжнародної програми «Студентська республіка».

 
Його організаторами, як завжди, стали ВМГО "Студентська республіка", Народно-демократична ліга молоді, управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА, відділ сім’ї та молоді Кіровоградського міськвиконкому за партнерства КОМГО «Фундація Регіональних Ініціатив», а допомогли їм у створенні справжнього свята для студентів  надала ТМ Ласка”.
 
Такі проекти – цікава і необхідна школа для майбутніх лідерів та політичних діячів нашої держави. Молодь – це не тільки наше майбутнє, це активна, реальна політична сила, не лише об’єкт, а й суб’єкт виборів. Тому, на думку організаторів, необхідно акцентувати увагу саме на політичному вихованні студентства.
 
Мета програми “Студентська республіка” – створення особливої держави, в якій громадяни-студенти мають відчути в собі відповідальність за громадянську позицію, за свою державу.
 
У дійстві приймали участь команди від більшості вузів регіону. Студенти моделювали життя в особливій країні Студреспубліці – державі, де є своя територія, з власними кордонами, законами та грошима (у цьому році валютою була улюблена усіма студентами «ШАРА»). Громадяни республіки мали свої паспорти, гімн, герб, органи влади та територіальну виборчу комісію, яку очолювала голова Кіровоградської ОО НДЛМ Анна Суркова.
 
Було проведено загальні вибори студентської влади обласного міста республіки – мера та магістрату. В результаті мером став студент КДПУ (останній раз кандидат у мери від КДПУ перемагав 5 років тому) Олександр Рихлицький – представник партійного блоку «Молодіжний дух», сформованої студентами КДПУ, КІВСХУВС та КНУКіМ. До складу магістрату потрапили 2 блоки — «Молодіжний дух»та «Залетіли з КІСМОМ» (партія ДЛАУ об’єдналась із партією з КНТУ).
 
Цього року не обійшлося і без фальсифікацій. На виборах мера блок «Залетіли з КІСМОМ» вимагав отримати відкріпні квитки (що суперечило закону "Про вибори"), намагався «протягти» свого кандидата на місце мера, голосувавши за чужими паспортами. Та навіть входження до коаліції представників КІРУЕ не допомогло.
 
Але не тільки політичні ігри визначали цей проект, головне, що студенти різних вузів могли поспілкуватися, знайти нових друзів, обговорити спільні питання, які хвилюють молодь, адже акція носила теплий дружній та неформальний характер. Було організовано купу різних конкурсів — сучасні ігри «Квест» і «Мафія», конкурс краси «Перша-леді», дебати, тренінги, змагання з міні-футболу.
 
Всі дійства супроводжував веселий сміх, гумор, а природа та свіже повітря налаштовували молодь на ліричній лад.
 
Кіровоградська Студреспубліка є регіональним етапом всеукраїнської Студреспубліки, фінальна частина якої проводитиметься в Криму на День Незалежності України. Там наш магістрат на чолі з мером (інавгурація, якого відбудеться 29 червня на площі ім. Кірова обласного центру) прийматиме участь у виборчій кампанії до Всеукраїнського Студентського парламенту 2009 року. А переможниця регіонального конкурсу «Перша леді», якою цього року стала чарівна представниця з КДПУ ім. Володимира Винниченка, виборюватиме звання Першої леді України 2009 року.

Через «Студентську республіку» пройшла більшість студентських лідерів країни. Сподіваємось незабаром побачити цих енергійних молодих людей в авангарді української політики та побажаємо організаторам і надалі проводити такі вдалі й неординарні заходи.Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Кіровоградської ОО НДЛМ