fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
01-02-2008 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

КОРУПЦІЯ – ЦЕ СМІШНО?!

Ничто так не обескураживает порок, как сознание, что он угадан и что по поводу его уже раздался смех.

( М. Салтиков-Щедрін)

 

Корупція  в Україні є однією з проблем як потребують невідкладного розв’язання. Вона становить значну загрозу, в першу чергу, розвитку самого суспільства.

 

Результати загальнонаціонального дослідження «Стан корупції в Україні очима громадян», що проведено проектом «Гідна Україна» свідчать, що молодь є об’єктом особливої уваги з боку посадовців – корупціонерів. Вона не захищена та внутрішньо готова стати жертвою. Разом з тим молодь готова і ініціювати давання хабарів – адже бачить корупцію довкола і вважає її способом швидкого просування та вирішення справ.

 

Саме тому починаючи з жовтня 2007 року Всеукраїнська молодіжна організація „Студентська республіка” реалізує проект „Антикорупційний молодіжний театр”.

 

Метою проекту є активізація студентської молоді, до подолання корупції в сфері надання державних послуг, вищої освіти та  в органах влади на території Одеської, Миколаївської, Дніпропетровської областей та АР Крим шляхом створення єдиного інформаційного простору в молодіжному середовищі щодо формування негативного образу корупційних дій за допомогою вистав «Антикорупційного молодіжного театру».

 

Проект в першу чергу реалізується шляхом виконання ряду завдань проекту серед яких, показ вистав антикорупційного молодіжного театру у вищих навчальних закладах цих регіонів, шляхом публічного обговорення проблеми корупції на рівні регіонів та України в цілому та широкої інформаційної кампанії.

 

Протягом грудня 2007 року у ВНЗ міст Дніпропетровськ і Миколаїв було проведено виступи Антикорупційного молодіжного театру.  Особливо вдалими були виступи театру  у Національному гірничому університеті України (м. Дніпропетровськ),  Миколаївському  державному університеті ім. В.О.Сухомлинського та Миколаївській  філії Відкритого  міжнародного університету розвитку людини „Україна”. На цих виступах був аншлаг.

 

В середньому на кожному виступі побувало більше ніж 200 осіб глядачів. Виступи театру сприймалися глядачами дуже позитивно і зацікавлено.

 

Особливу зацікавленість з боку глядачів викликала гра з залом «Казка про корупцію», в якій брали участь глядачі, самі виходили на сцену і розігрували комічні ситуації, пов’язані з корупцією.

 

Крім того в усіх вузах де проходили виступи театру перед виступами було проведено короткі майстер–класи для представників студентського активу. На цих майстер-класах  було презентовано результати загальнонаціонального дослідження „Стан корупції в Україні” та проведено семінар щодо організації студентських ЗМІ, написання статей на антикорупційну тематику, співпрацю студентських ЗМІ з регіональними, місцевими та національними ЗМІ.

 

Візити тетру до кожного областного центру  супроводжувалися проведенням прес-конференцій та круглих столів до участі в яких було запрошено представники засобів масової інформації, як місцевого так і загальноукраїнського мовлення, органів державної влади, місцевого самоврядування, адміністрації вузів та органів студентського самоврядування.  Під час проведення круглих столів та прес-конференцій учасники для учасників було презентовано проект, а також результати загальнонаціонального дослідження „Стан корупції в Україні”. Запекла дискусія тривала і при обговоренні проблеми корупції у ВНЗ. Повторювалась стара історія – студенти обвинувачують в корупції викладачів та адміністрацію ВНЗ, останні ж – студентів.

 

Проект „Антикорупційний молодіжний театр” реалізується завдяки підтримці американського народу, що була надана через агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Корпорацію Виклики Тисячоліття (МСС) та Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI).
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки