fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
28-03-2011 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Чернігів

Хто отримав гран-прі Театрального фестивалю «Простір»?

24-26 березня 2011р. у Чернігові відбувався ІІІ Міжнародний молодіжний театральний фестиваль «Простір». Спектаклі проходили в актовій залі Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка. Талановиті артисти з різних міст України, Росії  та Білорусі представили публіці чудові вистави, заполонивши їх серця духом театру.

Непомітно, але впевнено фестиваль дістався фінішу.

Зараз будемо підбивати підсумки! Отож, три дні незабутнього свята. Три дні пронизані мистецтвом. Три дні і десять не схожих один на одного спектаклів. Шикарні постановки, яскраві сюжети, неперевершена гра акторів і бурхливі оплески глядачів. Пропоную коротенько згадати про те, як це було.

Відкрили фестиваль київські актори Студії «Театру для всіх» виставою «Казка про Я». Герої Пан Петро та Пані Чорнильниця розповідають смішні казки.

Рідний Чернігівський студентський Народний театр «Ілюмінатор» показав постановку «Сідні портрет стріт 1862». Це три розповіді про різні родини. Три історії, які відбувалися в одному будинку у різний час.

Інша наша місцева Театральна студія «АмаТеа» виступили з виставою «Кенотаф, або Одісей та його жінки». Драматична історія, з крихтою гумору та яскравим грецьким колоритом про романтичні пригоди Одіссея.

Перший день закінчився веселою постановкою «Одруження» (За М.В.Гоголем). Гості фестивалю, київський Театр «Відкритий погляд», показали картину про кумедне сватання трьох женихів до заможної, але наївної Агафії Тихонівни.

На другий день театрального свята глядачів розважали також чотири театральні колективи.

Хмельницький народний молодіжний театр «Дзеркало всесвіту» показав виставу «Калігула» про битву добра і зла в душі одного героя.

З постановкою «Корида і Майстри» виступили актори донецького Театру «О!». Загадковий віршований спектакль у дві дії про іспанську кориду і російського царя.

Київський дитячий театр «Спалах» поставив виставу «Усмішки А.П.Чехова». Молоді актори показали чудову гру в чотирьох невеличких смішних постановках.

Минулорічні володарі гран-прі фестивалю – львівська Народна театр-студія «Хочу» виступили з виставою «Фуршет після прем’єри». Це захоплююча історія з неочікуваним фіналом про групу артистів, що святкували прем’єру свого спектаклю, смерть «Дездемони» та її неочікуване воскресіння.

У третій день на сцені свої таланти продемонстрували два колективи з сусідніх держав.

Студентський театр «АРТ» з білоруського міста Новополоцк виступив з постановкою за мотивами драми А.П.Чехова «Чайка» — розповідь про трагічне кохання двох письменників і одної актриси.

Завершився фестиваль історією одного кохання. Московський Студентський театр «Альтернатива» показав виставу «Двое на качелях».

Хотілося б того, чи ні, але все колись закінчується. Прийшов час визначати переможців. На сцену виходять представники журі, які протягом трьох днів старанно працювали, аби оцінити майстерність учасників і визначити найкращих серед найкращих.

Члени журі:

— Герман Архипов – режисер і продюсер;

— Мирослава Витриховська та Валентин Макар – актори Чернігівського Молодіжного театру;

— Анатолій Вовк – заступник директора з навчально-виховної роботи «Центру роботи з дітьми та молоддю в клубах за місцевим проживанням» Чернігівської міської ради.

Наприкінці відбулось урочисте нагородження найкращих грамотами й пам’ятними сувенірами. Ніхто з учасників не залишився без уваги.

Отже, результати фестивалю:

Гран-прі фестивалюТеатр «О!» (м. Донецьк). У минулому році вони примусили серця глядачів завмирати від захвату своєю виставою про Маленького принца. А на цьогорічному фестивалі остаточно підкорили душі журі.

— «За загальну культуру показу вистави» – студентський народний театр «Ілюмінатор», м. Чернігів;

— «За кращу сценографію» – Народний молодіжний театр «Дзеркало всесвіту» , м. Хмельницький;

— «За кращий музичний супровід вистави» – студія «Театр для всіх», м. Київ;

— «За краще втілення змісту вистави» – Студентський театр «АРТ», м. Новополоцьк;

«За художню цілісність вистави» — Народна театр-студія «Хочу», м. Львів;

— «За художню цілісність вистави» — студія «Театр для всіх», м. Київ;

«За кращий акторський ансамбль» – Народна театр-студія «Хочу», м. Львів;

— «За кращий рівень вистави» – Народна театр-студія «Хочу», м. Львів;

— «За кращий епізод» – Дитячий театр «Спалах», м. Київ;

— «За найкращий акторський дует» – Студентський театр «Альтернатива», м. Москва;

— «За кращу режисуру» — Студентський театр «Альтернатива», м. Москва;

— «За кращу режисуру» — Театральна студія «АмаТеа»;

— «За кращу чоловічу роль другого плану» – Олександр Равченко, Народний молодіжний театр «Дзеркало всесвіту»;

«За кращу жіночу роль другого плану» — Альона Слаутіна, Театральна студія «АмаТеа»;

— «За кращу жіночу роль» – Дар’я Мядель, Студентський театр «АРТ», м. Новополоцк;

— «За кращу чоловічу роль» – Олег Гончар, Театральна студія «АмаТеа».

Фестиваль пройшов бездоганно. З нетерпінням чекаємо чогось подібного і наступного року.

Хочеться висловити подяку організаторам, якими є Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка та ЧОО ВМГО «Студентська республіка».

Підтримку у проведенні надали: профком студентів ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка, ВАТ «Базис», «Гранд флора», «Мегацентр», відділ у справах сім’ї  та молоді Міської ради, управління у справах сім’ї та молоді Чернігівської ОДА.

Інформаційні партнери: http://chernigiv-quest.com, РА «Реклама та Друк», «Високий Вал».
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Саша Корольова