fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
29-06-2014 / Новини Cтудреспубліки /  Тернопіль

Х Тернопільська Студреспубліка – крок у розвитку особистості

24-26 червня 2014р. у Тернополі на «Козацькому острівку» відбувся Х ювілейний Тернопільський етап Міжнародної програми «Студентська республіка». Участь у заході взяло 15 команд з Тернопільських вишів і вишів області. А це близько 200 активних студентів.

Протягом 3-х днів молодь змагалась у суб-фестивалях і брала активну участь у політичній грі. Цього року на оргдіяльнісну було зроблено велику ставку, тому як організатори, так і учасники віднеслись до всього дуже серйозно.

Варто відзначити, що суб-фестивалів цього року було проведено немало, що дало змогу студентам гарно відпочити після роздумів та обговорень про розвиток регіону. Найактивніші команди змогли вибороти навіть кілька перемог, що дало їм змогу зарекомендувати себе як справжніх лідерів та поставити високу планку до перемоги. Змагались цього року студенти у таких суб-фестивалях, як міні-футбол, Що?Де?Коли?, Битва вулиць, Битва Dj, Битва Pj, «Фото-конкурс», «Фестиваль аматорського відео», «Мафія», «Нічна туса», «Денна туса». Лідером із перемог у суб-фестах стала команда Тернопільського національного економічного університету, решта вишів здобули на кілька балів менше.

Завітали на Студреспубліку в Тернопільській області і представники влади міста й області. На офіційному відкритті виступили керівник апарату Тернопільської обласної ради Ігор Дулеба, секретар Тернопільської міської ради Ігор Турський, депутат Тернопільської обласної ради Тарас Пастух, начальник управління у справах сім’ї, молодіжної політики та спорту Тернопільської міськради Микола Круть і начальник відділу у справах сім’ї міськради Ольга Заверуха.

Крім того, на честь відкриття Х ювілейної Тернопільської Студреспубліки було запрошено усіх Студентських мерів, що вигравали в Тернополі, і більшості все ж вдалось приєднатись до святкування заходу. Зі слів запрошених гостей стало зрозуміло, що їм не байдужа думка молоді, вони готові прислухатись і підтримувати молодіжні ініціативи, а головне знаходити час, щоб їх разом реалізовувати. Молодь мала можливість поспілкуватись із запрошеними гостями, почути відповіді на поставлені запитання та разом обговорити наболілі теми.

На політгру завітали експерти з різних галузей: політтехнолог, депутат Тернопільської міської ради Михайло Окаринський, голова ГО «Спілка молодіжного самоврядування», Студентський мер-2006 Ігор Процик, а один із тренінгів провів і секретар міськради Ігор Турський. Керівником оргдіяльнісної гри цього річ став начальник патронатного відділу міськради Максим Черкашин, який, не зважаючи на свій щільний графік, зміг 3 дні побути разом із молоддю.

Студенти разом із експертами обговорили проблеми розвитку молоді на Тернопільщині: чого бракує студентам; як можна ці проблеми вирішити та що для цього можуть зробити самі студенти. Досить цікаво було спостерігати, як жваво проходили дискусії, які часто переростали у справжні дебати як між учасниками, так навіть і з експертами. Вже тоді стало зрозуміло, що боротьба за мера та місця в цьогорічному магістраті буде нелегкою.

В останній день команди змогли продемонструвати свої напрацювання, виступити перед жителями Студреспубліки зі своїм бачення майбутнього для регіону. Це дало можливість вибрати кращих серед кращих, і саме ці люди зможуть розвивати молодіжну політику в місті та представити нашу область вкінці літа на фіналі Студреспубліки.

Отож, цього року депутатами Студентського магістрату стали:

1.   Богдана Перевізник,
2.  
Христина Гуменна, 
3.  
Наталія Кузьмінська,
4.  
Ірина Герасим, 
5.  
Віталій Круцько,
6.  
Павло Питель, 
7.  
Денис Кошарський,
8.  
Діана Гетун, 
9.  
Ілона Борщук,
10. Дзядик Наталя.

Студентським мером Тернополя було обрано Віталія Дембіцького з результатом у 66 голосів, який переміг на 24 голоси свою конкурентку Соломію Федюк.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Тернопільської Студреспубліки