fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
23-03-2009 / всі теми /  Україна

Журналісти Буковини обрали найактуальнішу проблему Чернівців

У даний час в Україні реалізується проект «Просування європейських стандартів в українське медіа-середовище».  Далі йде стаття від учасниці "Зимової Студреспубліки". 

Проект має 3 компоненти діяльності:

1. Нормативно-правова база для діяльності ЗМІ;

2. Сприяння впровадженню Етичного кодексу та покращення стандартів журналістської професії;

3. Покращення співпраці між ЗМІ, організаціями громадянського суcпільства та органами влади.

Компоненти 1 та 2 реалізуються на національному рівні, компонент 3 — на регіональному. Регіональним компонентом проекту охоплено всього 6 міст України: Чернівці, Рівне,Черкаси, Херсон, Донецьк,Суми. Виконавцем цієї частини проекту у м. Чернівці є ЧОГО «Центр Соціального Партнерства». Координитором проекту є членкиня ЧОГО «Центр Соціального Партнерства» Анна Сороковська.

Механізм виконання компоненту 3 полягає в організації практичного діалогу довкола обраної місцевої проблеми. Протягом 10-місячної діалогової програми у кожному регіоні планується провести серію планових зустрічей, тренінгів та неформальних дискусій, що вибудовують та укріплюють стосунки між сторонами діалогу та підвищують здатність кожної зі сторін такого діалогу. Першим етапом у реалізації проекту є вибір місцевої проблеми для подальшого опрацювання, який стартував 20 березня 2009 року у форматі спеціальної сесії за участю представників 20-ти місцевих ЗМІ (друковані ЗМІ, телебачення, електронні ЗМІ).

В процесі напрацювання широкого списку місцевих проблем, їх актуалізації та обговорення, ранжування проблем відповідно до критеріїв (гострота, реалістичність вирішення, інтерес для ЗМІ тощо), шляхом консенсусу була обрана єдина проблема для подальшого вирішення, а саме: «Недостатній рівень доступу до інформації щодо діяльності міської влади у процесі прийняття рішень з усіх питань життєдіяльності громади».

Всі учасники проекту з нетерпінням чекають його наступного етапу, який відбудеться у квітні 2009 року у форматі «Відкритого простору».

Проект фінансується Радою Європи та виконується за участі Делегації Європейської комісії в Україні. Головним партнером проекту в Україні є Національна Рада з питань телебачення та радіомовлення.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Галина Єреміца, учасниця І Зимової Студреспубліки