fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
13-04-2011 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Закарпаття

Жахливий акт вандалізму щодо алеї закарпатських сакур

12 квітня 2011р. в Ужгороді відбулась акція на захист скверу навпроти 16-поверхівки, що на пл. Б.Хмельницького, де київський забудовник планує спорудити торгово-розважальний центр. На захист скверу виступили громадські активісти з «Студентської республіки», профспілки студентів УжНУ, «Єдиного студенства», «Європейського центру», кафедри туризму УжНУ, до них долучились і жителі навколишніх будинків.

За ініціативи Ростислава Буланова, депутата міської ради, молодь зібралась, щоб висадити там саджанці дерев: «Зараз ведеться підготовка юридичних позовів проти цієї забудови. Щоб до того часу сквер не знищили, ми висадили тут кілька десятків сакур та лип. Як депутат міської ради, буду готувати проект рішення про надання цій території статусу паркової зони – це забезпечить її від зазіхань київських ділків».

Учасники акції прийняли рішення звернутись до міського голови Віктора Погорєлова та секретаря міської ради Віктора Щадея з вимогою повернути сквер у власність міста. Представники профспілки студентів УжНУ заявили, що беруть сквер під свою охорону: вони додатково займуться озелененням, спорудять лавочки і контролюватимуть, щоб тут не починались ніякі будівельні роботи.

Віктор Щадей розповів про ситуацію, яка склалася навколо площі Хмельницького: «На сьогодні всі роботи на площі зупинені – до нас з цього приводу було багато звернень ужгородців. Моя особиста позиція така: сквер забудовувати не можна, і треба зробити все, щоб повернути цю територію у власність міста. Ми вже домовились про зустріч з ініціативною групою і зробимо все, щоб вирішити це питання на користь городян. Як мешканець міста, я повністю підтримую ініціативу Буланова, і готовий підтримати її у сесійній залі міської ради».

 

Але в ніч з 12 на 13 квітня було знищено сакури, що були висаджені. Невідомі повиривали саджанці та поламали їх. Місцеві жителі викликали міліцію і зараз там працює оперативна група міськвідділу.

В сквері зібрались молодіжні активісти, які висаджували ці дерева та жителі сусідніх будинків.

Ініціатор закладки нового парку Ростислав Буланов повідомив журналістів, що вандали не зупинять наміри молоді захистити площу, і запросив всіх прийти щоб ще раз висадити нові дерева замість понищених. Також Буланов повідомив, що громадські організації звернуться до президента та генерального прокурора з проханням захистити сквер і покарати зловмисників.

До:

ПІСЛЯ:

 

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: За матеріалами сайтів: www.vsapravda.info, www.mukachevo.net , karpatnews.in.ua