fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
21-12-2011 / всі теми /  Україна

Форум-театр в Україні – це щось нове

З 28 жовтня по 2 грудня 2011р. під Києвом у відпочинковій базі «Хвиля» проходив проект від Фонду Фрідріха Еберта «Форум-театр», темою якого була «Активізація молоді на виборах». Тренером був Hjalmar Jorge JoffreEichhorn (Болівія-Німеччина) – постановник вистав «Театру пригнічених», який багато працював у різних частинах світу, є одним із співзасновників Організації із захисту прав людини і демократії та форум-театру в Афганістані.  

Учасниками були 23 молодих активістів з усієї України. Традиційно участь узяли і члени Студреспубліки, серед них голова та заступник Івано–Франківського регіонального осередку Віра Андріюк та Ірина Давиденко.   

Форум-театр – це дуже незвичний вид театру та одна з найефективніших форм соціальної роботи. Кожна його вистава унікальна, тому що в ній беруть участь усі присутні. У ході вистави спочатку акторська група розігрує проблемну ситуацію з реального життя, а потім усі бажаючі мають змогу «прожити» цю ситуацію, ставлячи себе на місце головної діючої особи та намагаючись змінити ситуацію на краще.    

 

Темами вистав форум-театру можуть бути найрізноманітніші проблеми суспільства: стосунки в сім’ї чи на роботі, між людьми різних націй, культур чи релігій, проблеми ВІЛ-інфікованих чи людей з обмеженими можливостями, питання щодо здорового способу життя чи щодо наркоманії, алкоголізму, торгівлі людьми тощо. Проте головною темою вистав форум-театру є ситуація пригнічених та насильства в його різноманітних проявах, тому форум-театр називають «Театром пригнічених». 

Форум-театр або «Театр пригнічених» — це світовий ненасильницький естетичний рух, який шукає миру і закликає людей до активної дії. На сьогодні ця форма використовується в багатьох країнах світу як засіб зробити суспільство щасливішим; як можливість зміни обставин, що спричиняють нещастя та біль, а також посилити те, що приносить мир і злагоду, як знаряддя для досягнення економічної та соціальної справедливості, що є основою справжньої демократії. 

 Включаючи всіх присутні до діалогу, цей незвичний театр свою мету вбачає в розвитку істотних прав людини. В тому числі права людини на захист від гендерної дискримінації та насильства. 

 Перші 2 дні ми знайомилися із форум-театром, намагалися зрозуміти що це таке та вчилися як правильно розпочинати роботу. Проходили різноманітні вправи: на знайомство, активізацію роботи, довіру, розкриття особистості. Потім поступово розпочали роботу в групах, паралельно показуючи різноманітні театральні скульптури та обговорюючи їх. Основними темами були: сексуальні домагання в університеті та на роботі, відсутність житла в молоді та безробіття. В останній день всі 4 групи показали вистави, які складалися з 4 – 5 сцен. Під час виступів глядачі (інші учасники форуму) говорили, в якому вигляді програвати наступну сценку (у вигляді любові, мюзиклу, ненависті та ін.), також актори перетворювалися на різноманітних тваринок і грали деякі сцени вистави у такій формі. Під час фінального виступу груп використовувалися різноманітні форми гри, які передбачає форум-театр.  

 Побувавши на форум-театрі, виникло бажання показати дану форму роботи всім студреспубліканцям. Оскільки це не лише нова, цікава, але й дуже практична та ефективна форма роботи. Думаю, нам всім буде не лише цікаво, але й дуже повчально взяти участь у форум-театрі.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Віра Андріюк