fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
06-04-2009 / всі теми /  Україна

Драма чи комедія? Театральний фестиваль “ПРОСТІР”

З 2 по 4 квітня 2009 року в обласному дитячому (ляльковому) театрі ім. О.Довженка відбувся I міжнародний молодіжний театральний фестиваль "ПРОСТІР". Організаторами свята стали ЧДПУ ім. Шевченка та Чернігівські обласні організації «Студентська республіка» та Народно-демократичної ліги молоді. В заході взяли участь театри із Одеси, Харкова, Новополоцька, Луганська, Прилук та Чернігова.

Театр…Театр…Театр… В кожній сцені, в кожній миті вистави є щось, щось інакше, не таке як в житті, хоча…? Кожен театр — це маленький світ, трошки інакший та водночас такий же як і наш світ, а якщо це театральний фестиваль, то ми маємо на розсуд великий спектр різних “світів”. Ось з такими думками і пройшов I міжнародний молодіжний театральний фестиваль "ПРОСТІР".

Там були представлені різні направлення спектаклів. Ось була, наприклад, і трагедія навіть із вбивством двох людей, у тому “світі” вони загинули, але у реальному, на щастя, після закриття лаштунків «вбиті» ожили. Це була вистава театральної студії «Ама Теа» із ЧДПУ ім. Шевченка, п’єса С.Мрожека «Вдови». Ця вистава завершувала третій день фестивалю, після чого відбулось нагородження учасників пам’ятними статуетками та дипломами.

До складу журі фестивалю входили: художній керівник Чернігівського молодіжного театру Геннадій Касьянов, заслужена артистка України Любов Веселова, режисер, педагог Ірина Савицька та професор, завідувач кафедри філософії та культурології Володимир Личковах.

Урочисте відкриття фестивалю відбулось за участю поважних гостей, зокрема начальник управління культури м.Чернігова Олег Васюта сердечно привітав учасників фестивалю та відмітив, що молодіжний рух тягнеться до театральної культури. За його словами саме так формування особистості молодих людей відбувається більш гармонійно.

Кожна постановка вражала своїм неповторним виконанням та незрівнянною акторською грою. Справжні емоції так щиро лунали зі сцени, що здавалось, ніби забуваєш все навколо і опиняєшся там, поруч з героями.

Варто сказати декілька слів про тих людей, котрі безпосередньо творили цю історію. У день відкриття фестивалю глядачі мали змогу оцінити виступ театру «Ілюмінатор» (м. Чернігів, художній керівник Норов О.О.). Він представив виставу «Слово про Ель» у стилі абсурдизму.

Другого дня на сцену були запрошені гості фестивалю. Театр «Ага-Т» (м. Луганськ) представив спектакль про жагу до життя «Техника дыхания в безвоздушном пространстве» про те, що нічого повернути неможливо. І тому треба цінувати кожну мить, і частіше зізнаватись тим кого кохаєте, у своїх почуттях. «Майстерня 55» (м. Харків) привезла до Чернігова «Записки сумасшедшего» безсмертного М.В.Гоголя. У виставі були задіяні надзвичайно талановиті студенти третього курсу Університету ім. Котляревського.

Останніми на сцену вийшли наші земляки із м. Прилуки – «Новий театр». За свою коротку історію здобули безліч нагород на різних фестивалях. На сцені Театру ляльок «Новий театр» виступав із п’єсою «WWW.ечен.come.today» на вірші Т.Г.Шевченка. Цій виставі вже півтора роки, вона здобула першу премію на Театральній осені.

В останній день фестивалю глядачі мали змогу оцінити роботу Народного студентського театру «Арт» Полоцького державного університету (м. Новополоцьк, Білорусь). Вони представили комедійну мелодраму М.Розовського «Красный уголок». Безсумнівно, ця вистава не залишила без емоцій жодного! Всього дві акторки тримали у напрузі весь зал більше години. Наприкінці вистави на очах зворушених людей бриніли сльози. Театр «Человеческий голос» (м.Одеса) привіз до Чернігова комедію Сомерсета Моема «Пенелопа». Театр починав свою діяльність французькою мовою, перемагав у багатьох всеукраїнських конкурсах, у Франції. За словами режисера театру Ванди Мазур, як іноді природа відпочиває на деяких людях, так і її театр відпочиває на цій комедії – вона легка для сприйняття. Проте, глядачам було про що подумати, адже у п’єсі висвітлювалась проблема сімейних відносин. Впевнена, що кожен віднайшов тут щось корисне для себе.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-центр ЧОО “НДЛМ”