fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
26-03-2013 / всі теми /  Україна

Державі потрібен Комітет майбутнього

Народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, експерт Студреспубліки Лілія Гриневич підтримала давню ідею Студреспубліки щодо необхідності створення в державі органу, який би опікувався питаннями майбутнього, візії, стратегічного розвитку.

Під час чат-конференції з Лілією Гриневич на сайті «Главред» один із лідерів Студреспубліки Олександр Щерба запитався про її відношення до створення державного органу, який би опікувався майбутнім, наприклад Комітету (ради, інституту) майбутнього.

Лілія Михайлівна підтримала дану ідею, зокрема, вона зауважила: «Верховній Раді дуже потрібен консультативний орган, який складатиметься з моральних авторитетів, провідних науковців, громадських активістів, який здатний глибоко осмислювати перспективи України, зокрема, у сфері науки та освіти». Чат-конференція відбулася 26 березня 2013р.

Слід наголосити, що Студреспубліка вже багато років займається проблематикою майбутнього України та світу. Це проявляється як у проектній діяльності, так і в численних змістовних дискусіях за нашої ініціативи й участі. Від нас уже лунала ідея щодо створення в державі спеціального органу влади, який би займався проблематикою майбутнього, корелював би поточні політико-економічні процеси під візію майбутньої України та світу. Такий орган має бути створений на самому вищому рівні, мати реальні повноваження, а не консультативно-дорадчий характер.

Національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський прокоментував, що Студреспубліка, враховуючи свій досвід на ниві практичної футурології, може запропонувати до складу даного органу цілий ряд експертів-фахівців, які будуть працювати, а не імітувати активність. На його думку, критеріями якостей членів Комітету (ради, інституту) майбутнього мають стати не тільки компетентність, але і здатність зухвало мріяти,  спроможність до глобального, не хуторського бачення, свіжість, навіть єретичність поглядів на противагу політиканству, зашореності мислення та зайвому академізму.

Зазначимо, одним із проектів Студреспубліки, присвячених даній тематиці, де робляться напрацювання щодо стратегування майбутнього, і який незабаром відбудеться — є проект «Новий старт. Сценарії майбутнього».

До 30 квітня 2013р. у всіх громадян є можливість подати на розгляд свої оргпроекти майбутнього: ідеї можуть стосуватися як прикладних речей (якийсь винахід чи раціоналізаторська пропозиція, бізнес-, соціальні розробки, тощо), конкретної галузі (енергетика, АПК, освіта, історіософія і т.д.), так і всієї держави в цілому.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки