fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
21-04-2010 / всі теми /  Україна

Дай “Новий старт” українській промисловості!







План Шумана допоміг піднятися повоєнній Європі. Можливо, тобі вдасться відродити “головного донора” державного бюджету? Далекоглядні стратегії — не фантастика, а шлях до покращення суспільства.

 

Металургія — одна з провідних галузей промисловості України. Її уже тривалий час називають не лише основним донором бюджету, а й головним постачальником валюти. Варто згадати, що у докризовий період частка гірничо-металургійного комплексу у ВВП України становила 27%.

Від неї напряму залежать енергетика, вуглевидобуток, машинобудування, будівництво, фінансова сфера. 500 тисяч українців — металурги. Понад 300 підприємств України належать до металургійного комплексу.

90-ті ще давали нам надію на зростання показників після розпаду СРСР (читай: нашого добробуту), адже за обсягом виробництва продукції чорної металургії Україна тривалий час входила до числа провідних країн Європи і світу.

Зараз маємо “почесне” сьоме місце серед провідних світових виробників сталі, але з однією суттєвою перевагою: ці товари у значних обсягах експортуються за межі України.

Час вчитися в інших?

Світовий досвід свідчить, що неможливо перебудувати економіку без залучень власних та іноземних інвестицій та кредитів. З іншого боку, обсяг необхідних українській металургії коштів наразі обчислюється мільйярдами доларів, а зацікавленість іноземних інвесторів полягає зовсім не у піклуванні про Україну. Напевне, прийшов час не просто спостерігати за розвитком інших держав, а й учитися в них.

Згадаємо хоча б славнозвісний “план Шумана”, який він висунув у 1950. Тоді Робер Шуман об’єднав камінновугільну, залізорудну і металургійну промисловості Франції, Німеччини, Італії, Бельгії, Нідерландів і Люксембургу та створив Європейське об’єднання вугілля та сталі (ЄОВС) — спочатку лише для того, щоб уникнути одностороннього переозброєння країн. Згодом до ЄОВС приєдналися Великобританія, Ірландія та Данія, а лише через два роки об’єднання контролювало вже 100% виробництва вугілля, 90% — сталі і 50% — залізної руди Європи.

Об’єднавши промисловості, Шуман зробив перший крок до створення Євросоюзу — надзвичайно потужного зараз у багатьох сферах. Шанобливі французи цілих 14 років намагалися канонізувати Робера Шумана за налагодження франко-німецьких відносин після ІІ світової, яке досі вважають справжнім дивом.

Нині основними конкурентами металургійних підприємств України в Європі є галузеві комбінати саме Німеччини, Франції, Італії, Нідерландів, Словаччини, а на Сході — Японії, Китаю, Індії, Південної Кореї. Експерти прогнозують, що вже у найближчому майбутньому металурги східних країн завдяки швидким темпам розвитку витіснять іноземну металопродукцію зі своїх ринків і збільшать свої частки в країнах Близького Сходу та Індокитаю. Тоді Україна вже не зможе продавати свій метал за світовими цінами, а застарілі технології не дозволять покращити виробництво.

Таким чином, зараз для України вкрай важливим стає необхідним пошук власних, національних інвесторів. Держава потребує власного Шумана, який би склав стратегію для української промисловості. Можливо, це ти? “Новий старт. Стратегія-2050 для України” — твій шанс проявити свої здібності та допомогти країні!

 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Дар'я Бурік