fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
22-10-2012 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  м. Київ

Цінності в політиці

Ценности в политике (рус)

Цій тему було присвячене стажування переможців Студреспубліки-2012 — депутатів Студентського парламенту та Студентського президента України, яке відбулося  в  Києві минулого тижня. У доробку — можливість достукатися до влади, новий досвід і проекти, корисні знайомства, приємні враження та заряд енергії на майбутнє.

Учасники стажування провели зустрічі з представниками українського політичного істеблішменту, ознайомлювались з роботою вищих органів влади, побували у благодійних фондах, на телеканалі та в одній з найбільших бізнесових компаній на світовому ринку, спілкувалися з мудрими експертами та відвідали православний монастир.

Загальна тема дискусії цьогорічного стажування була важлива і актуальна завжди, а тим більше в нинішніх політичних реаліях — «Цінності в політиці».

17 жовтня 2012р. стажування невипадково розпочалося з зустрічі з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською: молодь має в рамках українського законодавства сприяти забезпеченню прав людини. Валерія Володимирівна дуже компетентно відповіла на питання молодих лідерів, акцентувавши увагу на діалозі інституту омбудсмена в Україні з громадянським суспільством: в її планах залучити до роботи експертних рад при омбудсмені не лише правозахисні організації, а широке коло громадських організацій.

Далі Студентський президент і парламент відвідали телеканал «ТВі», де мали унікальну можливість побувати на зйомках програми «Шалений тиждень» і поспілкувалися з заступником генерального директора каналу Олександром Омельчуком.

Він закликав молодь вчити іноземні мови, оскільки, як він вважає, на сьогодні — це основний рушій молодіжного прогресу. Олександр Сергійович розповів про складності, які зараз переживає телеканал, але наголосив, що вони продовжуватимуть показувати об’єктивну політичну ситуацію в країні незважаючи ні на що. 

Під час зустрічі з першим заступником Голови Державної служби молоді та спорту України Сергієм Глущенком учасники стажування проявили себе не лише активно у задаванні різноманітних запитаннях, але й надали багато конструктивних зауважень  і пропозицій щодо роботи регіональних органів влади, які опікуються молоддю та спортом, щодо активізації молодіжної політики на місцях і щодо залучення молоді до отримання досвіду в органах влади. Студреспубліканці наголосили, що літній цикл Студреспубліки проводиться ось вже два роки, на жаль, лише за організаційної підтримки центральних органів державної влади, але без фінансового сприяння. Учасники зустрічі зауважили, що Студреспубліка є оптимальним варіантом для розгортання міжнародного майданчику для діалогу молоді, інтелектуалів і влади країн Центрально-Східної Європи. Тож треба підтримка!

Також під час зустрічі був присутній директор департаменту з питань молоді та комунікацій Державної служби молоді та спорту України Ігор Хохич, який виявив бажання окремо зустрітися з представниками Студентського парламенту та Студентським президентом задля проведення міні-проектної сесії на тему молодіжних проектів. Під час цієї зустрічі 19 жовтня 2012р. стажери активно говорили про важливість впровадження системних стажувань активної молоді з регіонів України в органах державної влади (в столиці та на місцях) задля отримання практичних навичок і можливості подальшого працевлаштування. Окремо були обговорені проект школи для навчання молодих лідерів віком від 14 років, та інші ідеї.

Далі путь пролягла до офісу Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я», де була запланована зустріч із інтелектуалом і громадським діячем світового визнання, членом Римського клубу, учасником Партнерської ради Студреспубліки Богданом Гаврилишиним. В обговоренні також узяв участь люб’язний господар приміщення — Народний депутат України ІІІ-IV скликань, голова УМАКО «Сузір’я», також учасник Партнерської ради Студреспубліки Олег Петров.

Спілкування з Богданом Дмитровичем було одним із найочікуваніших, оскільки не часто вдається поспілкуватись із людиною, яка має авторитет у всьому світі, величезний практичний досвід і може надати багато змістовних зауважень. Богдан Дмитрович надав кілька порад молодим активістам, закцентував увагу на тому, що потрібно робити зміни вже зараз і саме така молодь як студреспубліканці здатні на це.

Він також наголосив на тому, що не тільки в Україні справи погані, весь світ сьогодні хворий і закликав переймати позитивний досвід у «нормальних країн»: Австрії, Швеції, Норвегії, Швейцарії. Богдан Дмитрович — перший, хто отримав у подарунок прапор Студреспубліки.

Завершальна зустріч першого дня з Народний депутатом України V скликання, філософом Дмитром Видріним несла двозначний характер. З одного боку, Дмитро Гнатович політолог, людина, яка започатковував дану науку ще в останні роки існування СРСР, створювала перші книги та читала перші лекції на дану тематику, а з іншого — він єдиний експерт, який працював із усіма президентами країни і досі є Радником Віктора Януковича.

Пан Видрін розповів безліч цікавих фактів із внутрішньої кухні політики, багато з них носили жорсткий, цинічний характер. Але одне діло розповідь із газети чи підручника, інша справа — реальне життя, про яке і вів мову Дмитро Гнатович.

На моє запитання: «Чому нашою країною правлять лише два типи політиків — «проститутки» та «бандити», і коли вже до влади прийдуть нормальні політики?» Дмитро Гнатович відповів… що саме «бандити» побудували незалежну Україну і шкода, що в той час було так мало «проституток». Таким чином, питання цінностей ось так парадоксально проблематизувалось…

Також пан Видрін дав свої прогнози щодо ситуації в країні, сказавши, що кардинальних змін не варто очікувати і навів припущення щодо того, яким буде новий Президент.

Незважаючи на інтенсивний і різноманітний перший день і дощ, стажери з гарним настроєм з’явилися на сніданок в офіс компанії «P&G Україна» (Procter&Gamble).

Там їх чекала зустріч із cbd-менеджером Олексієм Красовим і PR-менеджером Міленою Шиманською, розповідь про компанію, запрошення на роботу, екскурсія по офісу, де є фітнес, релакс, спортивна кімнати додали ще більше вранішнього позитиву.

А далі була зустріч із президентом Центра соціально-консервативної політики (Україна), бізнесменом, учасником Партнерської ради Студреспубліки Юрієм Ліпчевським. Юрій Вікторович подискутував із молодими лідерами про питання геополітичного вибору України.

Він зазначив, що євроромантизм дуже дорого обходиться українській економіці, а значить відбивається і на низькому рівні життя пересічного українця. Натомість, на його думку, більш тісна співпраця з Росією в рамках, наприклад Митного союзу, принесла б пряму користі народові України.

З приводу цінностей в політиці, то пан Ліпчевський зазначив, що ціннісні зміни обов’язково мають відбутися, проте для цього треба сформувати критичну масу активних людей, які здатні самі домовитися про певні чесноти та дотримуватися цінностей у своїй практичній діяльності.

Наступним було відвідування громадської структури, яка активно діє в місті Києві — Благодійного фонду Олеся Довгого та Катерини Горіної, та зустріч із директором фонду Оксаною Гуляєвою. Вона розповіла про роботу фонду за два роки, про гуртки й інші постійні активності, які вони проводять із дітками, оскільки саме для дітей працює фонд. Також пані Оксана розповіла про плани на майбутнє: розширення діяльності фонду на всю територію Києва (зараз працюють лише в межах двох районів) і показала новий, модерновий офіс, який вони планують відкрити вже у листопаді.

Політика і релігія: речі пов’язані, проте, як мають відбуватися відносини між ними, як за допомогою політики допомагати людині, а не кривдити її, як не зробити представників церкви засобами пропаганди? Важливі питання, актуальні. Саме тому наступною була розмова на тему «Цінності в політиці та житті» з відомим далеко за межами України православним священиком, протоієреєм о. Андрієм (Ткачовим) у Храмі преподобного Агапіта Печерського. Студпарламент і Студпрезидент мали унікальну можливість поспілкуватися з о. Андрієм навіть на особисті теми, які, можливо, раніше не мали сміливості піднімати. Разом із цим о. Андрій повідомив присутнім про християнський погляд на цінності та політику. У храмі була настільки відверта, чиста, позитивна атмосфера, що, здавалося, всі політичні, побутові, особисті проблеми вже вирішено і повертатися у той, грішний світ аж ніяк не хотілося.

Закінчився день молодіжним чаюванням у Свято-Троїцькому Іонінському монастирі Української Православної Церкви, де о. Миколай (Могильний), як вправний КВНщик, у доступному, молодіжному, «прикольному» стилі вів бесіду на тему… відпочинку. Стажери дослухалися до його слів і після насиченого дня пішли відпочивати та набиратися сил.

Новий день і нова політична зустріч. Студентські лідери мали аудієнцію з Віталієм Ковальчуком, заступником Голови політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка». Під час неї Віталій Анатолійович торкнувся проблем поточної політичної ситуації, наголосив на необхідності політичної люстрації.  З його слів, новизна також і в тому, що партія не на словах, а на ділі виступає за гендерну рівність.

Пан Ковальчук  підкреслив, що до складу партії Віталія Кличка входять лише 4 діючих народних депутати, а це свідчить про те, що «УДАР», насправді, веде нові політичні кадри до влади. З приводу цінностей, то Віталій Анатолійович зазначив, що у своїй діяльності його політична сила дотримується 3 цінностей: персональна відповідальність; не вести і не брати участі в інтригах; рішення мають прийматися консенсусом, а не як компроміс.

Відвідування Міністерства закордонних справ України та зустріч із директором департаменту зв’язків із закордонним українством та культурно-гуманітарного співробітництва Володимиром Яценківським була першим візитом до МЗС за період проведення стажувань Студентського парламенту та Студентського президента й одразу дуже вдалим. Володимир Володимирович сказав, що Студреспубліка надзвичайно активна організація, яка є цікавою МЗС. Зустріч завершилася домовленістю щодо продовження діалогу та проведення нової, більш предметної зустрічі задля вироблення спільних дій на міжнародному рівні.

Далі продовжилася політична програма стажування. У молодих лідерів була можливість відвідати внутрішній захід партії «Україна – Вперед!», це було особливо пізнавально, адже відбувалося під час активної фази передвиборчої кампанії. Отже, далі був візит на масштабні штабні навчання по захисту результатів голосування «Захисти свій голос!» і зустріч, так би мовити, від час виконання «посадових обов’язків» із лідером партії, Народним депутатом України Наталією Королевською. Наталія Юріївна привітала переможців Студреспубліки, з радістю впізнавши вже знайомі обличчя.

Відвідування Благодійного фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», знайомство з головою Наглядової ради фонду Терезією Яценюк і розмова з директором фонду Тарасом Михальнюком повернула всіх до питання літератури, культури та цінностей. Адже саме культурний напрямок розвитку притаманний діяльності фонду. Також пан Тарас зауважив, що його фонд зовсім відділений від політики, і політичні баталії до їхньої діяльності не мають жодного відношення.

Завершувався вечір здавалося б просто грою «Червоне та синє», яку проводить Антон Ємельянов із «Основ свободи» (міжнародний рух «Ініціативи змін»). Однак, гра виявилася зовсім не простою і вперше за історію стажування його учасники програли.

З одного боку, це негатив, який охопив всіх, з іншого — досвід, але як підкреслив Павло Вікнянський — Національний лідер Студреспубліки: «Це, можливо, говорить про те, що діяльність Студпарламенту-2012 може бути найбільш продуктивною, оскільки поразки на початку роботи є досвідом, який зближує і заставляє задуматися над подальшими діями та приймати все більш правильні рішення».

Після активних 3-х днів, ранок 4-го розпочався із культурної частини, з захоплюючої екскурсії до Національного музею Тараса Шевченка, де було відкрито цікаві факти з біографії великого Кобзаря. Також сама атмосфера музею надихала на думки про вічне, чисте та спокійне. Саме там, у музеї, далі і тривала робота Студентського парламенту.

Однак, доповідь фахівця в сфері комунікацій, управління та стратегування, експерта Студреспубліки Сергія Дацюка на тему «Етика майбутнього (Трансетика)» швидко порушила дану ідилію і змусила всіх повернутися на землю та почати глибоко мислити. Сергій Аркадійович вперше презентував свої напрацювання з вказаної проблематики саме для студреспубліканців. Із приводу політичних подій, пан Дацюк прокоментував, що розумні люди, наразі, не мають посилювати систему і непрямим чином сприяти їй через свою участь у квазіпроцесі виборів, адже, на його думку, всі політичні гравці не працюють на розвиток України.

Під час ділового обіду із екс-головою ВМГО «Студентська республіка», учасником Партнерської ради Студреспубліки Володимиром  Крутьком ще раз подискутували з приводу цінностей в політиці. Володимир Олексійович, як діючий депутат  Київської обласної ради розповів, які ж цінності несуть політики насправді приходячи до влади, та що потрібно зробити, щоб гарні цінності стали важливішими за гроші та славу.

Наступною була зустріч із екс-головою Івано-Франківської обласної ради, Народним депутатом України V скликання Миколою Яковиною. Пан Яковина з власного досвіду розповів про становлення незалежної України, про свою діяльність як першого наймолодшого голови облради в Україні на про негативний досвід, який закінчився складенням повноважень на посаді Народного депутата України. Він зауважив, що Верховна Рада V скликання була самою бездіяльною і йому соромно, що він був її членом.

Завершальною була зустріч із експертом Студреспубліки, фахівцем у сфері інформаційних війн та інформаційної політики проф.  Георгієм Почепцовим. Тема доповіді: «Нові підходи до аналізу соціосистем: чи є тут місце цінностям?», в якій Георгій Георгієвич розказав про іноземний досвід і зауважив, що Україні вже пізно щось придумувати своє, оскільки світ відірвався занадто далеко.

Єдиний вихід — не наздоганяти по «загальній дорозі» винаходів, а рухатися по діагоналі, тоді у нас є шанс бути почутими. Насамкінець Георгій Георгійович подарував найактивнішим примірник своєї книги з власноручним підписом.

Завершилося стажування засіданням Студентського парламенту України, на якому було підведено підсумки. Всі поділилися своїми враженнями, зауважили, що хотілося б більш практичної роботи, наголосили на тому, що готові активно брати участь у діяльності Студреспубліки та житті країни. Щодо конструктивних ідей, які виникли під час здійснення стажування, то було прийняте рішення у стислі терміни їх доопрацювати та розпочати втілення в життя.

Як не дивно, на відміну від минулорічного Студпарламенту, де жіноча половина була представлена лише двома депутатами, цього року гендерна політика помінялася навпаки. Лише 3 хлопці є депутатами, а 7 депутатів — це представниці жіночої статі. І, як зауважив Богдан Гаврилишин, дівчата є значно відповідальнішими, розумнішими і, в кінцевому результаті, успішнішими, ніж чоловіки. Будемо мати надію, що це допоможе в роботі Студентського парламенту та Студентського президента.

А ще однією із позитивних новин, яку наприкінці стажування повідомив Національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський, було те, що стажування буде проходити в два тури. Другий етап, якщо буде все нормально, заплановано провести навесні.

Отож, маємо надію, що студентська влада цього року винесла лише позитивні уроки з даного стажування, зрозуміла, що таке цінності, які з них є важливими, а отже активно покаже свою діяльність.

Організаторами стажування виступила ВМГО «Студентська республіка» за підтримки Державної служби молоді та спорту України та Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Віра Андріюк