fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
03-07-2008 / Новини Cтудреспубліки /  Чернігів

Чернігівська молодь святкує 10-річчя «Cтудентської республіки» на регіональному рівні

 

28-29 червня 2008 року на базі відпочинку «Фортуна» (Пролетарський гай, м. Чернігів) відбувся регіональний етап Всеукраїнського мульти-фестивалю «Студентська республіка». Де були присутні студенти з 9 вищих навчальних закладів м.Чернігова та м. Ніжина, а саме: ЧДТУ, Ніжинський агротехнічний інститут, Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя, ЧДІЕіУ ,ЧДІПСТіП, ЧДПУ, ЧІІБіП, ЧФ Рівненського інституту слов’янознавства, ЧФ Московського державного відкритого університету.

Метою проекту є сприяння зміцненню громадянського суспільства через розвиток у молоді культури громадської участі та демократичних цінностей.

Проект був втілений в унікальній формі мульти-фесту, що передбачає проведення кількох фестивалів одночасно в одному місті.

Активно та цікаво проходила інтелектуально-спортивна гра «Квест», в якій прийняли участь 5 команд, переможцем стала команда ЧДПУ.

Також відбувся турнір із інтелектуально-рольової гри "Мафії", в якому прийняли участь близько 30 чоловік, найкращим знавцем невербальної мови виявилась студентка ЧДПУ Анастасія Галиба.

Всі чоловіки республіки були в захоплені, адже відбувся регіональний етап єдиного в Україні загальнонаціонального студентського конкурс краси "Перша леді" який передбачав вибрати з 5-ти учасниць найпривабливішу дівчину! Адже, дівчата були з різних ВНЗ, кожна із них була неповторною і прекрасною! Проте переможницею стала студентка ЧДПУ Валерія Колесниченко. Саме ця дівчина буде представляти Чернігівську область на Всеукраїнському фіналі, який традиційно відбудеться 21-23 серпня у Криму.

Для всіх бажаючих проводився тренінг на тему «Нова плеяда молодих лідерів. Мистецтво бути почутим» та тренінг з проведення дебатів, для проведення якого на «Студентську республіку» приїхав громадянин США, представник корпусу Миру Джефри.

Для любителів спорту відбувалися спортивні змагання із футболу та волейболу.

Нічне життя було наповнене цікавими заходами: проводилися різноманітні конкурси, виступали КВН-команди, грали сучасну музику dJ – все це "Нічна туса".

А головне, пройшла стратегічна гра – вибори студентського мера та магістрату м. Чернігова, що виховала вже не одне покоління молодих політиків та студентських лідерів. В цьому році в ній прийняли участь близько 90 чоловік, які сформували 4-ри політичні партії: «Туса» (ЧДПУ імені Т.Г.Шевченка), «Студентське майбутьне» (ЧІІБіП), «Максимум» (Ніжинський державний університет імені М.Гоголя), Партія «Палай» (ЧДТУ).

Політичні партії не тільки проводили агітацію, але і плідно працювали над розробкою статуту «Студентської республіки», обговорення проблем             м. Чернігова та шляхів їх вирішення, також відбулися палкі дебати між кандидатами на посаду студентського мера м. Чернігова.

Кандидати в мери активно пропагували свої політичні програми. На посаду студентського мера балотувалися: Олександра Чеснокова (ЧІіБіП), Юлія Дайнеко (ЧДПУ) та Сергій Завальний (НПУ ім. М. Гоголя). Після підрахування голосів ЦВК проголосила студентським мером 2008 року Юлію Дайнеко, з чим ми її щиро вітаємо!

До складу магістрату м. Чернігова увійшли:

1.                     Олександра Чеснокова (ЧІІБіП);

2.                     Ірина Хіловська (ЧІІБіП);

3.                     Ярослав Лучько (ЧІІБіП);

4.                     Тарас Лопатинський (ЧІІБіП);

5.                     Марина Токаревська (ЧДПУ ім. Т.Г. Шевченко);

6.                     Ірина Бринза (ЧДПУ ім. Т.Г. Шевченко);

7.                     Анастасія Галиба (ЧДПУ ім. Т.Г. Шевченко);

8.                     Павел Курганский (УРІ (ЧФ МДВУ));

9.                     Тетяна Рак (ЧДТУ);

10.                Сергій Завальний (Ніжинський ДУ ім. М. Гоголя).

Слід відзначити, що команда з Ніжинського педагогічного університету ім. Гоголя просто вразила організаторів, адже вони були вперше на «Студентській республіці», але виявилися підготовлені до гри, проявили винахідливість, спритність, кмітливість та бажання перемоги!!!

Загалом громадянство Студентської республіки отримали 376 чоловік, але кількість учасників фестивалю склала близько 800 чоловік.

Тож, студенти жили в іншому, незабутньому, активному, швидкоплинному світі протягом цих 48 годин, але враження залишаться ще на рік! А по-іншому і не може бути, адже вони жителі «Студентської республіки»!

У церемонії нагородження переможців фестивалю взяв участь голова Народно-демократичної ліги молоді Павло Вікнянський і головний спеціаліст управління у справа молоді та спорту Чернігівської ОДА Андрій Шемець.

Проект реалізувався Чернігівською обласною організацією «Студентська республіка» за підтримки Чернігівської обласної організації НДЛМ, відділу у справах сім`ї та молоді Чернігівської міської ради, управління у справах молоді та спорту Чернігівської ОДА, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства України у справах освіти та науки.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки