fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
10-07-2008 / Новини Cтудреспубліки /  Івано-Франківськ

Чемний Smile по-франківськи

Відгомоніла Студреспубліка у Івано-Франківську.  Студенстьким мером став студент четвертого курсу Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника Ярослав Чемний.

Здається, тільки нещодавно все розпочиналось. І ось, вже  десяту річницю відзначає Всеукраїнський молодіжний проект «Студентська республіка», який традиційно щороку проходить в кожному обласному центрі нашої держави. Кілька років поспіль він виступає переможцем урядового конкурсу проектів серед молодіжних громадських організацій та включається до плану заходів Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту щодо святкування Дня молоді та Дня Конституції.

«Студентська республіка» — це передусім фестиваль  молоді та студентства, який був створений з метою   виявлення лідерських  здібностей в його учасників та надання допомоги в усвідомлені важливості виборів у побудові громадянського суспільства.

"Студентська республіка" – це шлях для молодих людей ознайомитися з усіма труднощами політичного життя суспільства, можливість брати участь у їх вирішенні і сформувати на основі цього певний тип політичної культури.

27 та 28 червня в Івано-Франківську, неподалік від міського озера, на літній сцені в парку ім. Т.Г. Шевченка пройшов студентський мульти-фестиваль «Студентська республіка». Організатороми виступили  ВМГО «Студентська республіка» та Народно-демократична ліга молоді, за підтримки міського голови В.А. Анушкевичуса, обласного управління у справах сім’ї та молоді, а також управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики міськвиконкому.  Спонсорами даного заходу стали: розважальний комплекс  «Льодова Арена», Інтернет-сервіс провайдер «Uteam», ОТБ Галичина (генеральний  інформаційний спонсор), «24 канал», газета  «Світ Молоді», «Експрес».

Програма заходу була  надзвичайно насиченою. Маса емоцій, бурхливих дискусій, цікавих конкурсів … Мультифестиваль «Студентська републіка» в Івано-Франківську включав в себе  наступні фестивалі: «Квест», «Мафія», «Брейн-Ринг», «Нічна туса», КВК, конкурс краси «Перша Леді», дебати.

Заявки на участь у заході  подали п’ять команд  з кількох внз нашого міста (Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника, ІФНТУНГ, Медичного університету та ін), які були зареєстровані як політичні партії:  «Хлопці з Заходу», «Останній Ряд»,  «Smile»,  «НП»   та «Real Changes».

Зранку 27 червня в центрі міста Івано-Франківськ виникла  держава під назвою «Студентська республіка», в якій  відразу ж завирувало життя. Агітки, плакати, гучна музика, палатки, метушня…. Одним словом, виборча кампанія розпочалась! Політична гра перегукувалась із безліччю розважальних заходів, в яких з радістю приймали участь та перемагали громадяни «Студентської республіки». Зокрема, в змаганнях по квесту перше місце посіла комадна “4U” — збірна вузів, в дебатному турнірі перемогу здобули  представники партії «Real Changes». До речі, щодо останнього, то тут цього року відбулися певні позитивні зміни. Організацію  та оцінювання  вмінь і навичок учасників в ораторському мистецтві  зголосилась  провести «Дебатна академія». Учасникам був запропонований досить цікавий сценарій, за яким кожен із них при розгляді певної проблеми (молодіжна політика) міг побувати в ролі уряду та опозиції.

Звісна річ, кульмінацією мульти-фестивалю стали самі вибори. За підсумками голосування, набравши однакову кількість голосів, перемогу розділили між собою          «Хлопці з Заходу»  та «Останній Ряд». Члени даних партій і зайняли місця в магістраті:  Скрипник Володимир, Скрипнки Віталій, Фесьо Тетяна , Романів Тарас,  Вережак Іван, Грабовецький Микола, Тидір Олег, Дем’янчук Тарас, Балажій Віктор та Сорочин Іван.

А як же бути з мером? Представник чиєї партії має право очолити дану посаду? Після півгодинної наради між представниками трьох команд (до участі була запрошена і партія «Smile»,  яка за підсумками голосування програла переможцям тільки в один голос) було винесено рішення, згідно з яким мером «Студентської республіки-2008» Івано-Франківська став лідер партії «Smile», студент четвертого курсу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Чемний Ярослав. Ось вам приклад того, як вирішуються кадрові питання в демократичному суспільстві, де немає переможців чи переможених.

Без сумніву, цьогорічна «Студентська республіка» в Івано-Франківську стала взірцем типової школи молодих лідерів, де кожен міг проявити себе та свої вміння. Беручи даний факт за основу, віримо, що у  фінальній частині всеукраїнського фестивалю, який проходитиме в кінці серпня в Криму, наша команда опиниться в числі переможців.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Жанна Дутчак