fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
15-06-2006 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Час обирати нових мерів і… Президента

Українські студенти в кінці червня мають знову обрати своїх власних мерів. Студентських! Традиційно дійство по вибору студентських мерів всіх міст України відбувається в рамках акції «Студентська Республіка».

Щорічно Народно-демократична ліга молоді організовує цей захід для студентів вузів до Дня молоді. Протягом двох днів у кожному регіоні України розгортаються наметові містечка. Там студентські команди створюють свою Республіку з окремими кордонами, законами, органами влади, гімном і навіть валютою.

Кульмінацією акції є вибори студентського мера та студентського магістрату. Магістрат формується зі складу партій, які подолали спеціально встановлений виборчий бар’єр.

Під час виборів організатори створюють умови, які б максимально наблизили процес виборів та передвиборчої кампанії до реальності.

Переможці регіональних ігор – члени магістратів і мери — візьмуть участь у фінальній частині проекту, де найактивніші студенти України обиратимуть нового українського… Президента. Але студентського!

За більш детальною інформацією ми звернулися до заступника Голови Всеукраїнської організації НДЛМ Юлії Сергієнко, яка, крім того, являється членом оргкомітету проекту.

— Юля, які принципові зміни цього року в проведенні акції?

— Я думаю, принциповим моментом є те, що цього року в проекті зможуть брати участь також студенти технікумів, головне, щоб студенту було не менше 18-ти років. Окрім того, у фінальну частину ми плануємо запросити значно більшу кількість учасників. Також змінюється метод відбору учасників. Ми всіляко намагаємося віддалити процес формування команд від профкомів, для того, щоб в результаті не отримати заявку на участь минулорічної команди студентів. До того ж, ми будемо всіляко сприяти участі студентів молодших курсів.

— Вам не здається, що так ви оминаєте велику кількість колишніх учасників акції, що вже встигли стати її фанатами?

— Ні в якому разі! Ми, можна сказати, переводимо їх на інший рівень – цього року вони отримують можливість бути або організаторами проекту, або громадянами з правом голосу. До речі, це також є принципова зміна:- окрім звичних двох категорій «учасників» і «глядачів» цього року з’явиться нова категорія «глядач з правом голосу на виборах». До цієї категорії буде мати можливість потрапити широке коло студентства.

— А ви готові розкрити нам, наскільки широке коло студентства зможе потрапити на фінальну частину в ролі учасників?

— Зараз, на жаль, не можу назвати точної кількості учасників, оскільки не всі ВНЗ ще подали заявки, але їх буде однозначно більше ніж минулого року. На даний момент ми зупинилися на кількості 40 команд.

— І найцікавіше питання: де? Де буде проходити фінальна частина проекту, інаугурація студентського Президента?

— На сьогоднішній день розглядаються деякі пропозиції щодо проведення фінальної частини акції. Звичайно ж, більшість учасників та організаторів фестивалю схиляються до проведення його в АР Крим, тому що літній відпочинок асоціюється з морем та пляжем. А до того ж, минулорічний досвід показав нам, що море дозволяє гармонійно поєднати розваги та роботу.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-секретар НДЛМ Олена Куклєва