fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
28-10-2013 / Новини Cтудреспубліки /  м. Київ

Бойовий ренесанс історичної спадщини України

19 жовтня 2013 року з нагоди відзначення Дня козацтва було проведено Бойовий ренесанс історичної спадщини України. Організаторами заходу виступили: Київська Студреспубліка, КДАВТ ім. гетьмана П.Сагайдачного та Школа бойових мистецтв ім. М.Вишневецького.

В програмі заходу було передбачено: круглий стіл «Міфи замість історії»; експрес майстер-клас із шерму — фехтування на шаблях козацької доби; турнір серед представників студентства зі стрільби з лука; представлення стародавнього київського фірмового кулінарного шедевру — київського сухого варення за давніми рецептами від нащадків шляхетського роду Тишкевичів.

 

Не дивлячись на вихідний день, молодь прийшла на круглий стіл «Міфи замість історії». Організатори були раді бачити і викладачів вишу серед учасників круглого столу. Круглий стіл відбувався за участю таких практиків і дослідників: Юрія Шевчука — керівника Школи лицарських бойових мистецтв ім. М.Вишневецького, Валерія Ільчука — начальника штабу кінного полку «Чорних запорожців», Лесі Мовчан — колекціонерки, етнографічної дослідниці, Віктора Чуприна – етнографа, куратора сектора стрільби з лука.

Після круглого столу організатори подбали про гостинці: учасники куштували стародавнє київське сухе варення за давніми рецептами від нащадків шляхетського роду Тишкевичів, рецептурою, що зараз відновлюється.

А потім почалося найцікавіше — практична частина, в якій могли брати участь як дівчата, так і хлопці.

 

Студенти стріляли з лука (що виявилося нелегким завданням) і все ж були й ті, які вправно стріляли та попадали навіть у «9» і «10».

  

Потім був шерм — тут ще веселіше, але теж дуже небезпечно. Це історичний вид спорту, який також вимагає довгих тренувань. Були обрані переможці у трьох номінаціях: «Стрільба з лука», «Шерм», «Багатоборство».

Окрему подяку висловлюємо керівництву та студентам КДАВТ ім. гетьмана П.Конашевича-Сагайдачного за постійну та плідну співпрацю. Бажаємо всім учасникам та організаторам успіху, багато  чудових заходів, що виховують  київську молодь у найкращих історичних традиціях.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Людмила Рудкевич, лідер Київської Студреспубліки