fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
12-05-2015 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

9 травня — свято зі сльозами на очах

Цього року ми відзначаємо 70-річчя Великої Перемоги над фашизмом. Традиційно республіканці в різних регіонах України беруть участь у заходах щодо вшанування пам’яті загиблих за нашу свободу, спілкуються і не втомлюються дякувати ветеранам за надану нам можливість жити.

Прочитавши, ви дізнаєтеся, в яких урочистих подіях із приводу відзначення Дня Перемоги цього року взяли активні республіканці у Києві, Полтаві, Севастополі та Чернігові.

9 травня 2015р. із нагоди Дня Перемоги відбулася зустріч активу київських студреспубліканців на Дарницькому кладовищі. Вшанували память загиблих лідер республіканців України Павло Вікнянський, лідерка Київської Студреспубліки Людмила Рудкевич та ін.

Павло Вікнянський висловив пошану всім полеглим бійцям і нагадав, що загроза фашизму нікуди не ділася, нам є за що продовжувати боротись, надихнув на подальші звершення. Людмила Рудкевич коротко розказала про роль даного місця у Великій Вітчизняній війні, показала роздруківки архівних фото. Цікаво, що тогочасна карта з вказаним кладовищем Дарницького району збережена тільки у німецькому варіанті. Кожен мав нагоду покласти квіти, висловити подяку героям і поділитись думками з приводу тогочасних страшних подій. По закінченні покладання квітів республіканці зайшли помолитися за душі загиблих і поставити свічки во здравіє живих і за мир до храму мучениці Раїси, який розташований на кладовищі поряд із військовими похованнями.

Полтавські республіканці також традиційно взяли участь в урочистостях, присвячених вшануванню пам’яті полеглих у війні з фашистськими окупантами. Незважаючи на сильний дощ, разом із тисячами полтавців активісти Полтавської Студреспубліки 9 травня поклали квіти до Меморіалу Солдатської Слави. Після покладання республіканці у Свято-Пантелеймонівській церкві помолилися за упокій полеглих у боях за незалежність країни, за здоров`я ветеранів й усіх українців, що захищають нашу землю.

Пізніше, у колі республіканців відбулася дискусія власне про День Перемоги. Олег Слизько засудив перекручування історії під злочинні мотиви політичних сил, що ще більше розколює українське суспільство, а лідерка Полтавської Студреспубліки Юлія Бобир процитувала слова Павла Вікнянського з цьогорічного привітання з нагоди Дня Перемоги: «Ви — наші герої! Ми вас не підведемо!». Наприкінці дня республіканці влаштували вечір патріотичної пісні.

У свято Дня Перемоги севастопольські студреспубліканці відвідали Музейний історико-меморіальний комплекс героїчним захисникам Севастополя «35-а берегова батарея». Ці укріплення були останнім оплотом захисників міста. Активісти Студреспубліки вшанували пам’ять полеглих, поклали гвоздики та бузок до братської могили на території меморіалу. Також севастопольці поклали квіти в Алушті.

Кожного року попри всі негаразди, погані чи хороші новини, команда активу Чернігівської Студреспубліки обов’язково збирається разом і покладає квіти в День Перемоги. Цього року спочатку зібралися біля Скверу ім. М.М.Попудренка, названого на честь одного з організаторів партизанського руху, героя Радянського Союзу. Потім пройшлися до Могили невідомого солдата на Болдиній горі.

Ми занепокоєні, що зараз із найвищих державних висот можна почути ревізіоністські спекуляції, начебто 9 травня — це не наше свято, але ця світового рівня трагедія не дає нам право забути про неї. Навіть попри нові випробування, які долає український народ, безглуздо відкидати Перемогу наших дідів і прадідів над чумою, яка на той час встигла заразити майже всю Європу і в промислових масштабах нищила мільйони абсолютно невинних людей.

Тому ще раз вітаємо всіх із Днем Перемоги та вклоняємось нашим захисникам!

Фашизм — не пройде!
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки