fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
28-07-2013 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Полтава

15 років для України: полтавський фід-бек

Найголовніша мета Студреспубліки – це виховання нових поколінь лідерів, що сумлінно будуватимуть країну. Програма вже виховала не одну сотню справжніх керманичів і добросовісних виконавців, державних і громадських діячів, лідерів у творчих колективах. Полтавчани пишаються цим!. 

15 років… Для одних мить, а для інших — ціле життя.  Скоро наша країна святкуватиме своє 22-річчя і для неї ці 15 років, ми впевнені, мають велике значення. Ми отримали омріяну самостійність, але що з нею робити, так до кінця і не вирішили. Чи жити так, як жили, чи щось змінювати, чи те й інше разом? Україна, яка боролася за незалежність століттями, тепер потребує хоча б кількох десятиліть для того, щоб відновити всі структури державної будови та створити більш прогресивні моделі взаємодії у суспільстві. 

Вже останні 15 років по цьому відповідальному шляху пліч-о-пліч із Україною йде Студреспубліка й веде за собою тисячі будівників майбутнього – молоді.

 

За 15 років були прорахунки та перемоги, скандали та міжнародне визнання. Ми перевірили на собі масу нових законів і поправок до старих, одні з яких – проект Закону України «Про студентське самоврядування  в Україні» й участь у написанні поправок до Закону України "Про вищу освіту" (щодо питань студентського самоврядування). З того часу студентські ради вишів – це не лише талановиті та цілеспрямовані студенти, а реальна можливість вирішувати власні проблеми. Проте, напевне, найголовнішою роботою, що постійно удосконалюється, оновлюється й оргпроектуєтсья є Стратегія-2050 для України.

У чому полягає секрет успіху "Студентської республіки"? Ні для кого не таємниця, що перш ніж щось будувати, креслять проект і створюють макет. Молодь на практиці знаходить і використовує дієві методи ведення політичної гри, обговорює актуальні проблеми сьогодення та способи їх вирішення, вчиться сприймати поради експертів. Озброївшись цими навичками та моделями країни майбутнього, можна планувати стратегію змін і бути самим цією зміною для України.    

Залишається феноменом те, що за три дні студентської квазі-держави «проживається» 2-3 наступних роки для України. Уже 15 років студреспубліканці визначають разом із провідними іноземними та вітчизняними експертами, сучасними філософами, громадськими та державними діячами проблеми та пріоритети майбутнього України приблизно років на 40 вперед. Погодьтеся, набагато легше йти, якщо знаєш дорогу

Студреспубліка – це модель держави, де кожен може бути суб’єктом політичних, економічних і державотворчих процесів в цілому, тобто справді вчитися впливати на них.  Як говорить китайська народна мудрість: «Розкажи мені, і я забуду. Покажи мені, і я запам’ятаю. Дай мені спробувати, і я навчуся».

Будь-який молодіжний (і не тільки) проект без мети творити майбутнє України – це безнадійні зусилля. Студреспубліка й Україна – це єдине ціле. Та найголовніше завдання для студреспубліканців – не втратити об’єкт мети та не розмінятися на сурогатні цінності, а України – підтримати своє ще неповнолітнє майбутнє – Студреспубліку.

 
 
 Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Богдана Макаова