fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
13-08-2013 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Полтава

15 років для Полтавщини

«Молодь іде у владу» — під таким девізом пройшов круглий стіл «15 років для Полтавщини» представників обласного осередку організації «Студентська республіка», заступником губернатора області та депутатами Полтавської обласної та міської рад [+ відео].

Захід було проведено у прес-центрі Полтавської облдержадміністрації, що підкреслює серйозне ставлення влади до Студреспублiки та, власне, питань молодіжної політики.

Почесними гостями були основоположники першої й органiзатори подальших регiональних етапів "Студентської республіки": Олександр Сазонов — голова Молодiжного парламенту Полтавщини, Сергiй Шахов — президент Iнституту демократичного суспiльства, Євген Нагорний — голова обласного осередку НДЛМ, Максим Мотайло — учасник усiх фiналiв Студреспублiки в Криму, а також представники влади: Наталія Шкоденко — начальник відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, Анатолій Павленко — начальник відділу у справах сім’ї та реалізації молодіжної політики управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради, Людмила Василенко — начальник відділу соціально-культурної роботи Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Анатолій Безпалюк — директор комунальної установи Полтавської обласної ради «Обласний молодіжний центр». 

Засідання круглого столу відкрив вітальним словом Валерій Пархоменко, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном. Привітавши учасників зібрання з Міжнародним днем молоді та висловивши подяку ПОО ВМГО «Студентська республіка» за активну безперервну діяльність протягом такого тривалого періоду, за змістовне наповнення реалізованих громадською організацією проектів, відзначивши їх важливість для розвитку молодіжного середовища.

Також високопосадовець наголосив, що ВМГО «Студентська республіка» вже виховала не одну сотню справжніх керівників і добросовісних виконавців, державних і громадських діячів.

«До речі, свого часу мені запропонували бути заступником голови молодіжного парламенту. І я також, завдяки цьому проекту, зміг себе реалізувати, як керівник», – сказав Пархоменко.

Естафету вітального слова продовжив голова ПОО ВМГО «Студентська республіка» Олег Слизько: «Сьогодні ми зібралися з нагоди 15-річчя проекту, який увійшов у історію Незалежної України», наголосивши на  універсальному, комплексному значенні проекту для української молоді

Далі, згідно порядку денного, було підведено підсумки організаційно-діяльнісної гри "Полтавщина. Майбутнє: від мрії до реального плану дій" Ігорем Журбенком, діючим Студентським мером, здійснено презентацію напрацювань по напрямку розвитку міст регіону у чотирьох блоках: "Я-місто", "Економіка міст" ,"Нова інфраструктура" й "Управління містом".

Наступний доповідач, Денис Корнєєв – один із переможців організаційно-діяльнісної гри «Полтавщина. Майбутнє: від мрії до реального плану дій» наголосив на проблемних питання розвитку молодіжного середовища у контексті напрацювань Студреспубліки-2013, навівши статистику прояву нисхідних трендів серед полтавської молоді, на основі результатів моніторингу громадської думки на різні теми.

Про участь молоді у політиці регіону доповіла Марина Головко, депутат Студентського парламенту України–2012/13.

«Сьогодні як ніколи важливо піднімати теми розвитку молодіжного середовища та участі молоді в політичних процесах, адже свідома молодь скоро фактично отримає державне кермо», — наголосила Марина.

Усі присутні протягом круглого столу вели жваву змістовну дискусію, в результаті якої народилися цікаві ідеї, наприклад, пропозиція щодо проведення соціологічного опитування учасниками  ПОО ВМГО «Студентська республіка» спільно з обласним відділом молоді для оцінки стану молодіжного середовища області та виявлення нагальних проблем, підкреслення досягнень. Спільно було обговорено та підтримано форми взаємодії та залучення ініціативної молоді до діяльності органів державної та місцевої влади: особисті зустрічі з першими особами регіону в рамках програми стажування для магістрату 2013/14, участь у засіданнях профільних комісій облради та ін. 

У підсумок засідання круглого столу, Юлія Бобир, заступник голови ПОО ВМГО «Студентська республіка», депутат Студентського парламенту України відзвітувалася про стан підготовки полтавської делегації до фіналу ювілейної Міжнародної програми «Студентська республіка».

Завершальною нотою круглого столу, і водночас точкою відліку стало обговорення та складання перспективного плану проведення регіонального етапу «Студентська республіка-2014».

Але найголовнішим було те, що представники Полтавської облдержадміністрації та виконавчого комітету Полтавської міської ради були на одній хвилі взаєморозуміння з представниками Студреспубліки!

Упевнившись у бажанні та готовності активного студентства йти у владу (не лише державну чи місцеву, а й в управління галузями та цілими структурами), учасники круглого столу підтримали більшість пропозицій та ініціатив республіканців. Тож, круглий стіл "15 років для Полтавщини" пройшов на відмінно!

Сподіваємось, що пункти резолюції будуть повністю виконані в майбутньому та дадуть поштовх до досягнення нових вершин s прийняття ефективних рішень. 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Богдана Макаова