fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
12-09-2013 / всі теми /  м. Київ

100 років вищому авіаційному пілотажу

14 вересня 2013р. у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України (м. Київ, вул. Грушевського 30/1) відбудеться Міжнародна військово-історична конференція з такою назвою. Вона присвячена тому, що вищий авіапілотаж почався з "петлі Нєстєрова" у Києві 100 років тому. Організатор конференції — Всеукраїнське міжконфесійне релігійне християнсько-військове братство, співорганізатор – Студреспубліка. Запрошуємо!

На конференцію запрошені іноземні фахівці з Російської Федерації та Сполучених Штатів Америки.

Історичні передумови проведення конференції: історія розвитку світової авіації, в тому числі й військової, тісно пов’язана з Україною. У небі над Сирецьким аеродромом у Києві, видатний військовий льотчик Петро Нєстєров відкрив нову еру в історії авіації – еру вищого пілотажу, виконавши на літаку «Ньюпор» на висоті 600 метрів над землею свою знамениту «мертву петлю» 9 вересня 1913р. (27 серпня за старим стилем).

Згодом, за час Першої світової війни він виконав 28 бойових вильотів, а 8 вересня 1914р. біля містечка Жовква на Львівщині Петро Нєстєров здійснив свій останній подвиг – уперше в історії авіації протаранив і знищив австрійський літак, який проводив повітряну розвідку. Похований у м. Києві на Лук’янівському кладовищі.

Його сподвижник і послідовник, легендарний герой-авіатор Євграф Крутень, автор тактики винищувальної авіації, випускник Володимирського Київського кадетського корпусу похований поруч на Лук’янівскому кладовищі.

На сучасному етапі розвитку військової авіації в Україні та світі в цілому, «петля Нєстєрова» є невід’ємною частиною й обов’язковою фігурою вищого пілотажу, а досягнення та напрацювання військових льотчиків П.Нєстєрова й Є.Крутеня – золотими сторінками вписані в історію розвитку авіації.

Мета проведення конференції:

1. Військово-історичний аналіз причетності України до становлення та розвитку авіації на початку ХХ століття, історична оцінка заслуг видатних військових авіаторів;
2. Професійна оцінка значення напрацювань та досягнень перших авіаторів для сучасної військової авіації та використання їх на сучасному етапі розвитку;
3. Військово-патріотичне виховання молоді, виховання гордості за історію та сучасні досягнення у розвитку літакобудування та військової авіації в Україні.

Адреса оргкомітету: 03035,  м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45, оф. 901
тел./факс: (044) 520-00-34,  моб. тел.: (063) 629-18-79, e-mail: viraichest@ukr.net
Контактна особа: Глуховський Володимир Євгенович
Реєстрація учасників конференції: 14.00-15.00

Організатор конференції — Всеукраїнське міжконфесійне релігійне християнсько-військове  братство за підтримки Міністерства оборони України.
Співорганізатори: МГО «Київський клуб «Червона зірка», всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність», ВМГО «Студентська республіка».
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки