fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
30-06-2012 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  м. Київ

Збережи своє життя – подумай про інших!

Із грудня 2011р. по липень 2012р. у Києві проходив проект саме з такою назвою. Організатори проекту —  ВМГО «Студентська республіка» (www.studrespublika.com) та ГО «Фонд допомоги «Життя» за фінансової підтримки Благодійної організації «Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД» та організаційної підтримки Головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Даний проект покликаний зменшити ризик інфікування ВІЛ серед молоді міста Києва шляхом консультування та проведення інформаційних занять соціальними працівниками, психологами, видачі презервативів та вплинути на зміну сексуальної поведінки молоді на більш обачну, привести до зменшення кількості нових випадків інфікування ВІЛ.

Проект включав проведення двох масових акцій до Дня Солідарності з ВІЛ-позитивними людьми 1 грудня 2011 року (Парк ім.Т.Шевченка) та до Дня пам’яті померлих від ВІЛ/СНІД (Інститут Громашевського, Києво-Печерська Лавра), проведення інтерактивних занять з питань ВІЛ в 6 вишах міста (НУХТ, НУБІП, КНЕУ ім. В.Гетьмана, КДАВТ ім.П.Конашевича-Сагайдачного, НПУ ім.М.П.Драгоманова, НАУ), проведення експрес-тестувань для студентської молоді за допомогою використання мобільної амбулаторії.

Також, під час проведення заходів, присвячених 1 грудню,  волонтери проявили солідарність із ВІЛ-інфікованими людьми на зустрічі біля Меморіалу солідарності з ВІЛ-інфікованими людьми, що встановлений біля Інституту інфекційних захворювань ім.Громашевського (Києво-Печерська лавра), були розповсюджені інформаційні матеріали та запрошували бажаючих відвідати фотовиставку «СНІД. Відкриті обличчя», що організована зусиллями Благодійної організації «Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД»  та відкрила свої двері для нас  1 грудня 2011р. о 12.00.

Під час масової акції на День пам’яті загиблих від ВІЛ/СНІДу також роздавалися інформаційні матеріали волонтерами та в пам’ять загиблих від СНІДу запускалися в небо гелеві кульки всіма учасниками акції.

На всіх заходах активно роздавалися спеціальні тематичні матеріали: презервативи, євро-флаери, де можна знайти інформацію щодо організацій, компетентних із питань ВІЛ, браслети з лого SAVE CONNECTION. Safe Connection — унікальний інформаційний ресур, де в зручній і зрозумілій формі Ви зможете найти цікаві матеріали, які піднімають проблему ВІЛ/СНІДу і безпечного сексу, обговорити найбільш успішні соціальні кампанії, в ЗМІ, запропонувати свої креативні ідеї. Серед Safe Connectors Ви зможете найти нових друзів, однодумців та цікавих опонентів. Ви зможете откріто говорити про питання, що Вас хвилюють, обмінюватися інформацією і думками. Ви зможете радикально змінити своє ставлення до світу, в якому існує епідемія ВІЛ/СНІДа, чи просто внести власний вклад в боротьбу зі СНІДом, захистивши себе та своїх близьких.

Бо в якийсь час, віддавши свій Like, Ви дізнаєтесь багато нового та цікавого, а значить — будете 

озброєні перед обличчям «ворога».

В організації акцій та інтерактивних занять взяли участь 67 волонтерів, роздано близько 30 тис. єврофлаерів, 1 тис. браслетів, 6 тис. кубариків, розміщено 80 плакатів, також розміщувалась інформація в соціальних мережах і на сайтах дружніх організацій.

Загалом охоплено проектом (кількість контактів – близько 100 тис. осіб).

Інформаційні заняття були дуже позитивно сприйняті учасниками, так як носили в собі практичну інформацію стосовно питань ВІЛ. 

Структура бесіди зі студентами:

 — Знайомство

 — Інформування про проект, задачі проекту

 — Відеоролик про ВІЛ

 (http://www.youtube.com/watch?v=UZplmp2bSpY&feature=related)

 — Шляхи передачі ВІЛ та як уникнути інфікування

 — Як народити здорову дитину, якщо один із партнерів хворий на ВІЛ

 — Питання-відповідь.

Найбільш корисним та ефективним для студентів був виступ дівчини, що безпосередньо є носієм ВІЛ, вона студентам відкрила свій статус, поділилась, що дуже хвилювалася, адже це вперше в житті. Інфікована людина живе, живе яскраво та радісно. Ще й вистачило сили знайти позитив в своїй хворобі!.. «Адже, — каже дівчина, — не було б моєї хвороби, не могла б зараз бути тут і говорити з вами (студентами) на відверті теми про життя. Тож, звичайно, сильні духом люди завжди знайдуть позитивні моменти в своїй біді, але не кожен… Тому завжди пам’ятайте про захист та знайте, що найгіршим доказом здоров’я вашого партнера є медична довідка з лікарні». Ця фраза просто шокувала учасників, тому що таки більшість вважала це беззаперечним доказом здоров’я партнера. Але згадаймо про латентний період хвороби.

«А якщо вже сталося так, що хтось із вас потрапив у біду, не забувайте, — я ВІЛ-інфікована, в мене повноцінне життя, є людина, яку я кохаю. І це почуття взаємне. А також є державна підтримка ВІЛ-інфікованим, антивірусна терапія, та, щоб народити здорову дитинку, у випадку хвороби одного з партнерів, безкоштовно надається державою післяконтактна терапія. Одна умова – дитина повинна бути запланована», — каже дівчина.

Продовженням співраці з Фондом стала участь організаторів цього проекту, а саме: Київської Студреспубліки та ГО «Фонд допомоги «Життя» в підготовці до благочинного концерту Сера Елтона Джона та гурту Queen з Адамом Ламбертом «Це не гра!», який відбувся 30 червня 2012 р. у Києві, на Майдані Незалежності. Всього в заході взяли участь 150 волонтерів, які розповсюдили 60 000 презервативів, 25 000 пам’ятних браслетів, 5 000 прапорців та 8 000 глоустиків, що засвітилися із заходом сонця. Волонтери закликали гостей концерту до швидкого тестування на ВІЛ — знайшлося 96 бажаючих, в результаті один тест показав позитивний результат. Людина була правильно проконсультована та направлена у відповідні установи на обстеження організму.

Слідкуйте за новинами на сайті.

Щоб дізнатися більше та завжди бути в курсі про хворобу реєструйтесь: http://vk.com/safe_connection

За додатковою інформацією – звертайтесь за тел. 063 048 04 61 Людмила Рудкевич та 095 489 69 11 Марина Лебедєва




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Людмила Рудкевич