Всеукраїнський дебатний турнір на Студреспубліці-2007
26 серпня 2007 року закінчився Всеукраїнський дебатний турнір на Студреспубліці-2007, що відбувся в рамках міжнародного мульти-фестивалю «Студентська республіка-2007», організованого Народно-демократичною лігою молоді на базі комплексу «Зоряний берег» (с. Орловка, м. Севастополь).
Відкриття турніру та реєстрація учасників відбулося 24 серпня 2007р. о 15.00. Після цього було проведено два майстер-класи на тему «Парламентські дебати», тому що потім гра відбувалась саме в цьому форматі. Майстер-класи провели Євген Криницький (м. Херсон) і GeoffreyGese (USA). Серед учасників, які зареєструвалися, були команди, які грали вперше, тому тренери пояснювали сутність, правила та специфіку парламентських дебатів.
Отже, після майстер-класів, почався 1-й раунд гри. На 1-й раунд зареєструвалось 12 команд з різних регіонів України. Серед них учасниками 1-го туру стали наступні:
1 команда – «Бритва»,Сторожук Ігор і Мельник Вікторія (м. Рівне ), 1-йуряд;
2 команда – «Мечта», Квашук Олександр і Міхаєва Юлія (м. Київ), 2-й уряд;
3 команда – «Ультрацентральные», Пустовіт Андрій і Береза Владислав (м. Суми), 1-а опозиція;
4 команда – «Валентин», Струков Євген і Плутнік Марина (м. Харків), 2-а опозиція.
Їх судили: Кострицький Юрій і Славський Олександр.
5 команда – «Їжачки», Кожемякін Кирило та Купріянко Саша (м. Дніпропетровськ), 1-й уряд;
6 команда – «Одеса», Левицький Всеволод і Невмивака Анастасія (м. Одеса), 2-й уряд;
7 команда – «Уголек», Чайковський Олег і Костянтин (м. Київ), 1-а опозиція;
8 команда – «Вольтронове військо», Гетьман Михайло та Патола Володимир, 2-а опозиція.
Їх судили: Криницький Євген і Шиманська Кіра.
Загальна тема гри – «Эта палата вдохнет в Студенческую республику новую жизнь».
На другий день, 25 серпня 2007р. о 10.00 почався 2-й тур гри, в якому взяло участь 4 команди: «Їжачки», «Валентин», «Уголек», «Мечта».
Загальною темою гри була: «Эта палата введет студенческую неприкосновенность».
Дякуючи 1-му уряду, який сприйняв студентську недоторканість у прямому смислі, ми отримали справжніfun—дебати. Вся гра пройшла в піднесеному настрої, але з витримкою усіх правил. Саме ця гра зібрала велику кількість глядачів, які, незважаючи на репетицію красунь – учасниць «Першої Леді», що проходила поруч, гучний звук і нестачу стільців, слухали гру до кінця.
Неприємним для мене моментом було те, що багато людей «боялись» грати в дебати. Вони підходили, дивились ігри, «вникали» в тонкощі, вчили правила, але не грали. Шановні громадяни Студентської республіки! Я хочу ще раз Вам наголосити, що дебати – це гра, яку не треба боятись, а в яку треба вміти грати, тому що вона виходить за рамки гри, а продовжується на протязі життя. Ким би ти не став – вчителем, бізнесменом, домогосподаркою чи політиком, ти завжди з легкістю зможеш в лічені секунди розбити аргументи свого опонента, зрозуміти в його промові недоліки, скористатись цим, чітко та аргументовано довести свою правоту. В будь-якій розмові професійний дебатер буде перший!
Отже, 25 серпня о 19.00 відбувся фінал гри. В ньому взяли участь 4 команди. Це: «Їжачки», «Вольтронове військо», «Одесса», «Мечта». Тема фіналу – «Эта палата считает, что лучше выбирать, чем не выбирать».
У фіналі гравці сперечались обирати чи не обирати їм предмети у виші, Болонську систему навчання та ін. Гра була дуже цікавою, бо обговорювали дійсно актуальну проблему студентства. Склад суддівства був той самий, але з приєднанням Олександри Матвійчук (президент ВМГО «Дебатна академія»).
Таким чином, результати фіналу такі:
I місце – команда «Їжачки», Кожемякін Кирило та Купрієнко Саша (м. Дніпропетровськ);
II місце — команда «Мечта», Квашук Олександр і Міхаєва Юлія (м. Київ);
III місце – команда «Одесса», Левицький Всеволод і Невмивака Анастасія (м. Одеса);
IV місце – команда «Вольтронове військо», Гетьман Михайло та Патола Володимир (м. Київ).
На офіційному закритті всі фіналісти були нагороджені сертифікатами, кубками та цікавими книгами.
Я, в свою чергу, хочу висловити подяку ВМГО «Дебатна академія» за допомогу в організації та проведенні турніру.
Також, до першоготуру, люди, що не грали до цього в дебати задавали питання: «Навіщо мені грати в дебати?». Ми розповідали про особистий розвиток, про розвиток логічного мислення та ораторських здібностей. Але, як би ми не розповідали, максимальну відповідь на це питання учасники отримали тільки після гри.
Отже, всі, хто дуже хотів, але з різних причин не зміг стати учасником цього дебатного турніру,– не засмучуйтесь! А краще слідкуйте за новинами на нашому сайті www.studrespublika.com, бо дуже скоро Ви зможете знайти там нову цікаву інформацію з приводу дебатів.