fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
14-03-2016 / всі теми /  м. Київ

Вікнянський: «Влада знищує залишки дитячого громадського руху» (оновлено)

Негрієнко4 березня 2016р. Громадською радою при Міністерстві молоді та спорту України на базі Національної академії педагогічних наук у Києві було проведено громадські слухання «Дитячий громадський рух України: кращі практики». Натхненницею події стала керівниця Всеукраїнського дитячго руху «Школа безпеки». Під час заходу виступив лідер республіканців Павло Вікнянський.

Занепад молодіжного та дитячого руху в Україні запаралелений із державницькою кризою. На жаль, замість підсилення в Україні речей, які здатні «зшивати» країну, продукувати діалог, можливість чути один одного та разом робити корисні речі, влада свідомо чи несвідомо послаблює зв’язність між регіонами, соціальними групами України. Одним із ключових напрямків програмування єднання є розвиток дитячих громадських організацій, які дають можливість дітям змалечку долучатися до демократичної культури, взаємодіяти з однолітками з інших регіонів України тощо. Чому все так і що з цим робити – про це говорили учасники важливої події в столиці.

Проведення заходу у такому форматі з даної тематики проводилося в Україні вперше. Актуальність заходу визначається тим, що в розбудові громадянського суспільства важлива роль надається громадським об’єднанням  України, серед яких 2,2% складають дитячі.

Відтак, мета заходу передбачала обговорення сучасного стану, існуючих проблем і перспектив розвитку дитячого руху в Україні та схвалення підготовленої Концепції підтримки та сприяння розвитку дитячого руху в Україні.

Участь у заході взяли 119 осіб, зокрема:Зварич і учасники слухань

  • представники Міністерства молоді та спорту України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства оборони України, Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту, Київської міської державної адміністрації;
  • представники 7 всеукраїнських дитячих громадських організацій (ВДГР «Школа безпеки», ВДС «Екологічна варта», Федерація дитячих громадських організацій України, Асоціація гайдів України, Українське дитяче-юнацьке товариство «Січ», ВДГО «Гармонійний розвиток», ВДГО «Альпійський рух») і дитячих організацій місцевого рівня з Мелітополя, Хорола, Вінниці, Житомира та Києва;
  • представники Громадської ради при Мінмолодьспорті, Українського молодіжного форуму та всеукраїнських молодіжних громадських організацій, зокрема, Студреспубліки;
  • науковці Інституту проблем виховання Національної академії педнаук, Інституту педагогічної освіти дорослих НАПНУ, Інституту модернізації змісту освіти Міносвіти;
  • студенти Київського педагогічного університету ім. Б.Грінченка, психологи, педагоги й ін. фахівці.

З вітальним словом до учасників слухань звернулися академік-секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти Ольга Сухомлинська та директорка департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України Ірина Беляєва. Модерував слухання директор Інституту проблем виховання НАПНУ, академік Іван Бех.

Бєляєвадитяча організація

У першій частині слухань із доповідями виступили:

  • докторка педагогічних наук, професорка, заступниця директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України Жанна Петрочко, яка розкрила питання участі дітей у житті суспільства й ухваленні рішень як фундаментального права дітей;
  • кандидатка педагогічних наук, старша наукова співробітниця, завідувачка лабораторії громадянського та морального виховання НАПН України Тетяна Окушко, яка висвітлила питання сучасного стану та перспектив розвитку дитячих громадських об’єднань та організацій в Україні.

Було окреслено низку важливих питань, зокрема проблеми ролі дитячого руху для державотворення та виховання гармонійно розвинутого громадянина (Павло Вікнянський, голова ВМГО «Студентська республіка»), національно-патріотичного виховання дітей та молоді (Микола Ляхович, начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту), сприянні фізичному розвитку підростаючого покоління (Сергій Тимофєєв, голова Громадської ради при Мінмолодьспорту), питання вдосконалення законодавчої бази з молодіжної політики в Україні (Юрій Юзич, головний експерт Ініціативи з питань реформування молодіжної політики Реанімаційного пакету реформ), а також висвітлено зарубіжний досвід із даної проблеми (Лариса Школяр, старша викладачка кафедри теорії, практики та перекладу французької мови факультету лінгвістики, аспірантка Інституту проблем виховання НАПН України).

Лідер республіканців Павло Вікнянський у своєму виступі дав жорсткі оцінки стану дитячого руху в Україні, назвавши його незадовільним, що зараз влада замість розвитку де-факто атомізує, дробить, а багато хто вважає, що знищує залишки всеукраїнського організованого дитячого руху. Ту невелику кількість відданих своїй справі, сміливих подвижників, які займаються дітьми, держава, натомість, має підтримувати, на нормальному рівні допомагати з ресурсами. Вікнянський підкреслив, що цінності демократії, громадянськості, патріотизму, ефективно відтворюються ще змалечку якраз у дитячих організаціях, якщо, звісно, вони не будуть кинуті напризволяще, як зараз.

У другій частині слухань було презентовано кращі практики всеукраїнських дитячих громадських організацій: ВДГР «Школа безпеки» (Алла Негрієнко), ВДС «Екологічна варта» (Олена Пащенко), Асоціації гайдів України (Світлана Матлавська), Федерації дитячих організацій України (Павло Белінський), міської дитячої організації «Росток» м. Мелітополя (Анжела Киреєва), а також Національної організації скаутів України», яка працює з дітьми (Наталія Мірошниченко).

виставка переглядЕкологічна варта002

У рамках громадських слухань була представлена виставка методичної літератури, а також творчих робіт дітей-членів всеукраїнських дитячих громадських організацій «Гармонійний розвиток», «Екологічна варта», «Школа безпеки»; науковцями Інституту проблем виховання НАПНУ було презентовано виставку науково-методичної літератури з проблем дитячого руху  за результатами виконаних тем науково-дослідних робіт.

Учасниками громадських слухань було узгоджено процедуру  завершального етапу підготовки Резолюції слухань і кінцевого варіанту тексту Концепції підтримки та сприяння розвитку дитячого руху в Україні для подальшого її затвердження Міністерством молоді та спорту України.

Резолюція громадських слухань




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: За матеріалами Прес-служби Національної академії педнаук України