fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
28-11-2014 / всі теми /  м. Київ

Війни та трансформації за 100 років із точки зору соціології

27–28 листопада 2014р. у НТУУ «КПІ» на базі факультету соціології і права НТУУ «КПІ» за підтримки Студреспубліки проходила Міжнародна науково-практична конференція з соціології на тему: «Великі війни, великі трансформації: історична соціологія XX ст. 1914–2014». За підсумками конференції видана резолюція та збірник тез її учасників.

За програмно-реєстраційними даними у конференції (очно та заочно) взяли участь 252 учасники, з них: 9 доктори наук, 45 кандидатів наук, 21 науково-педагогічний працівник без ступенів, 12 — представників дослідних установ і громадських організацій, 17 аспірантів, 160 студентів. На секційних засіданнях виступали представники понад 20 провідних вишів України. Також були представлені такі українські дослідні структури як: Інститут соціології НАН України, Національний інститут стратегічних досліджень, Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, Інститут культурології Національної академії мистецтв України, Державна установа «Інститут всесвітньої історії Національної Академії наук України». Учасниками конференції стали науковці й уповноважені представники відповідних установ з України, Грузії, Російської Федерації, Польщі, Іспанії, Бразилії.

З привітаннями учасникам конференції на пленарному засіданні виступили декан факультету соціології і права Національного технічного університету України «КПІ», кандидат філософських наук, доц. Анатолій Мельниченко та завідувач кафедри соціології факультету соціології і права, доктор соціологічних наук, проф. Павло Кутуєв.

На пленарному засіданні 27 листопада з доповідями виступили: заступник директора Інституту соціології НАН України з наукової роботи Євген Головаха, тема: «Соціальні зміни за умов війни: досвід України»; завідувач відділу дослідження соціальних структур Інституту соціології НАН України, Сергій Макеєв, тема виступу: «Об одном опыте рассказывать про войну». Також у пленарному засіданні взяли участь: доктор наук з державного управління Світлана Чукут; президент «Вестон консалтинг» (Варшава, Польща) Кріс Вестон; асоційований проф. соціальної психології Тбіліського університету Медея Деспоташвілі; декан факультету правової соціології Національного університету «Одеська юридична академія» Денис Яковлєв.

Робота конференції продовжилась 28 листопада у 5-ти секційних групах:

• Історична соціологія суспільних трансформацій: модерна світ-система у XX ст.
• Динаміка політичних інституції у ХХ ст.: Україна і світ.
• Політична порівняльно-історична соціологія соціальної держави: від соціальної політики до соціальної роботи.
• Еволюція управління в ХХ ст.: війни, модернізація та становлення державного Левіафану.
• Місце та роль історичної соціології в методології соціальних наук.

Доповіді були присвячені сучасним проблемам історичної соціології й їх актуалізації у контексті українського досвіду. Розглядались новітні форми соціальної роботи, зокрема у зв’язку з воєнними подіями на сході України. Значна увага приділялась особливостям трансформацій модерної світ-системи та динаміці політичних інститутів у XX–XXI ст. 

У зв’язку з зазначеним вище Міжнародна науково-практична конференція констатує та пропонує:

1. Війни сучасності, так само як і великі війни XX ст., суттєво впливають на структуру та трансформацію соціальних і політичних систем світу. Комплексне осмислення місця України у даних багатовимірних траєкторіях, напряму залежить від значного теоретичного потенціалу сучасних соціологічних досліджень.

2. Теоретичні напрацювання історичної соціології у тісному зв’язку з іншими соціологічними напрямами (марксизмом, світ-системною теорією, дискурс-аналізом і багатьма іншими) пропонують багатий науковий інструментарій для вивчення соціальних процесів сьогодення та реалізації нових дослідницьких програм у галузі соціології та соціальних наук.

3. Широкий спектр вітчизняних та зарубіжних досліджень, висвітлених у конференції та присвячених трансформації національних держав, управлінню глобальними та місцевими соціальними інститутами, вдосконаленню та пошуку нових методів соціальної роботи, необхідно впроваджувати у освітньо-навчальний процес, ефективно використовувати у державному будівництві та в процесі реформування українського суспільства.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки