fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
29-08-2011 / всі теми /  Україна

Студреспубліка-2011. От і все закінчилося…

Підготовка до фіналу Студреспубліки-2011, як завжди, розпочалася за кілька місяців до її початку. Все стартувало з вишівських Студреспублік у кожному регіоні України, продовжилося регіональними етапами, де обирали Cтудентські магістрати та Cтудентських мерів, які й представляли регіон на Всеукраїнському фіналі, що відбувся 23–26 серпня 2011р. у Криму.

Вибір теми гри, місця проведення, пошук спонсорів та партнерів, робота з регіональними координаторами, новообраними Студмерами та всіма бажаючими взяти участь у Студреспубліці — це далеко не все, що потрібно зробити для того, щоб мульти-фестиваль пройшов на належному, достойному рівні. Протягом останніх 4 місяців Міжнародний оргкомітет і всі студреспубліканці, які були дотичні до організації Студреспубліки-2011 працювали не покладаючи рук. І ось що з цього вийшло…

Одразу стало зрозумілим, що Студреспубліка-2011 (доречі, цього року проводиться 13-й раз) буде знаковою, оскільки після довгих пошуків місця проведення організатори зупинили свій вибір на тому місці, звідки все починалося, де Студреспубліка проводилася вперше — РК «Сонечко», що знаходиться біля Євпаторії.

Що стосується теми гри, то з року в рік, організатори обережно та вдумливо підходять до її вибору. «Україна у ТОП-20. Війна і мир цивілізацій» — саме так звучала тема Гри. На перший погляд, тема цьогорічної Студереспубліки — глобальна, проте вона завжди намагається йти не просто в ногу з часом та розібратися у тих викликах, що постають перед Україною, дивитися у майбутнє, намагатися його не просто передбачити, а вплинути на його формування.

Початок… Традиційна церемонія відкриття Студреспубліки урочисто розпочалася з вітань експертів: Сергія Дацюка, Андрія Окари, Юрія Романенка, Михайла Притули й отця Антонія. Далі на сцену вийшли куратори суб-фестивалів. А офіційно відкрив 13-ту Студреспубліку-2011 «просто студреспубліканець» (як він сам себе називає) Олександр Бланк. Зазначені експерти привітали учасників із відкриттям Студреспубліки, поділились своїми спогадами і думками про минуле та сучасність. Під гучні оплески учасників заходу на сцену винесли прапор і урочисто пролунав гімн Студреспубліки.

Наступним учасників мульти-фестивалю привітав Олександр Щерба, учасник Міжнародного оргкомітету, заступник керівника Гри, вказавши, що проект росте і розвивається. «Студреспубліка – не лише територія відпочинку, а й майданчик для мислячої молоді – еліти». Олександр Щерба вказав, що тема справді дуже складна, спрямована на тих, хто готовий грати та вчиняти вчинки, якими б пишались. Також Олександр проголосив установчу доповідь. У грі беруть участь 5 команд, відповідно діє 5 цивілізацій: Європейська, Російська, Китайська, Американська та Ісламська. Крім того, рекомендовано відвідувати лекції та семінари, які будуть проводитися експертами, аби краще зрозуміти суть завдання, адже саме лекції доповнюють проблематику гри.

В перший день було проведено нашими експертами три лекції, для того, щоб Гра була направлена у правильне русло. Під час своєї лекції Сергій Дацюк (експерт у сфері комунікацій, управління та стратегування) розповів про теорії цивілізацій, а також торкнувся питання різних поглядів щодо співвідношення культури та цивілізації. Експерт проаналізував теорії А.Тойнбі, О.Шпенглера, П.Сорокіна й інших науковців. Безумовно, цивілізацію можна визначати як спільність, яку об’єднує культура, спосіб мислення, спосіб виробництва тощо. Крім того, доповідач звернув особливу увагу на те, що завжди слід враховувати інтереси цивілізацій, адже вигідне для однієї не може бути обов’язково вигідним для іншої.

Також розпочалася робота на цивілізаційних майданчиках. Тривали гострі дискусії, відповіді шукали у форматі «питання – відповідь», адже аби захистити свою точку зору, потрібно знайти контраргументи, підготуватись, щоб достойно виступити на пленумі, бути готовими до будь-яких неочікуваних і складних питань тих, хто має іншу точку зору. Відбувся і перший Республіканський пленум, на якому представники цивілізацій висловлювали свої думки щодо підтримки чи негативного впливу певної цивілізації. Тут усі чули переконливі доповіді найкращих. Доповідачам було поставлено багато уточнюючих питань, також прозвучало безліч реплік експертів і депутатів Студмагістратів.

Що стосується мульти-фестивальної частини, то вона стартувала дуже вдало. Волейбол, дебати, Квест, гра в «Мафію», вечір аматорського відео, «Нічна туса» й абсолютно новий суб-фестиваль для Студреспубліки «Битва міст» — можна було вибрати на власний смак будь-який із них.

Ранок другого дня почався дуже святково. Оскільки Україна святкувала 20-ту річницю Незалежності. Всі учасники Студреспубліки із гарним піднесеним настроєм активно розпочали роботу на пленумах та суб-фестивалях.

Республіканські пленуми проходили ще більш цікаво. Обговорювали теми: «Вибір монокультуралізму та мультикультуралізму для України», «Війна і мир. Україна в аспекті цивілізаційного вибору». Також у цей день Студентський президент України Олег Соколик видав кадрові Укази: призначив Голову Центральної виборчої комісії та голову Національного банку, видав указ про початок реєстраційного процесу: політичних партій та кандидатів у Президенти.

У цей день деякі із суб-фестивалів завершилися: Мафія, інтелектуальні ігри, дебати та «Що?, Де?, Коли?», «Нічна туса», також визначився переможець із КВН і відбулася подія, на яку чекала вся жіноча половина мульти-фестивалю — «Містер Студреспубліки-2011». Переможцем став Роман Іваницький із м. Чернівці.

Серія семінарів на Студреспубліці продовжувалася. Естафету підхопили: Андрій Окара (політичний філософ): «Новий український проект в умовах глобальних викликів світу та Україні», Юрій Романенко (директор Центру політичного аналізу «Стратагема»): «2010 рік — основні геополітичні протиріччя» та Олександр Ктиторчук (фотохудожник): «Розмова про що завгодно».

Останній день, як завжди, був не просто насичений, а навіть перенасичений подіями. Спортивні та інтелектуальні ігри, «Битва міст» і півфінал загальнонаціонального конкурсу краси серед студенток «Перша Леді-2011» — урочисто і пафосно завершили в цей день. Дівчата дефілювали по подіуму в однакових чарівних чорних сукнях із малиновими бантами, у спортивному стилі, у купальниках та у вечірніх сукнях. Присутні були зачаровані граційною ходою, чарівними усмішками, загадковими поглядами. «Першою Леді Студреспубліки»-2011 стала Ксенія Терещенко з м. Миколаєва.

А що ж відбувалося серед гравців ОДГ? Активність, хаос і бажання все встигнути охопило їх. Протягом дня ЦВК зареєструвало 4 політичні партії: «Включайся», «Дія», «Нада брать», «Твій вектор» і 2 кандидати у Студентські президенти: Деренюгу Олега (м. Миколаїв) і Кравця Андрія (м. Чернівці).

Найбільш неочікуваною подією для всіх студреспубліканців був приїзд Людмили Супрун та Арсенія Яценюка, яким вручили паспорт громадянина Студреспубліки, фірмові футболки та випуски місцевих газет.

Пані Супрун провела круглий стіл із депутатами магістратів і Студентськими мерами. Розмова Л.Супрун із студреспубліканцями вийшла досить цікавою і змістовною. Круглий стіл було організовано з метою показати активній молоді які в України можливості, подальші перспективи, а також плюси та мінуси. Учасники засідання крім того, що могли послухати поради Людмили Павлівні також могли і задати їй свої питання. Також пані Супрун поділилася своєю мрією: в Севастополі побудувати місто Студреспубліки, яке б стало постійним місцем для проведення цього мульти-фестивалю.

Арсеній Яценюк оглянув наметове містечко, в якому проживають студреспубліканці, у неформальній розмові поспілкувався з ними. За його участі відбулася презентація програм політичних партій і програм кандидатів на посаду Студентського президента-2011. По завершенню пан Яценюк дав прес-конференцію, в якій підмітив, що всі виступаючі мали досить хороші програми, що цьогорічна Студреспубліка однозначно виросла та висловив готовність сприяти в підготовці та проведенні Студреспубліки.

На завершення вечора відбулися вибори Студентського президента і Студентського парламенту. Вони пройшли у спокійній атмосфері, згідно всіх правил. Перемогу отримав студент БДФА Кравець Андрій із м. Чернівці, ставши новообраним Студпрезидентом-2011. До складу Студпарламенту ввійшли члени політичних партій пропорційно, за кількістю відданих за них відсотків:

1. Андрощук Дмитро (м. Тернопіль, партія «Твій вектор»);
2. Васильєв Віталій (м. Миколаїв, партія «Включайся»);
3. Годованець Владислав (м. Харків, партія «Надо брать»);
4. Деренюга Олег (м. Миколаїв, партія «Дія»);
5. Манько Єгор (м. Кіровоград, партія «Твій вектор»);
6. Хмарук Тетяна (м. Київ, партія «Дія»);
7. Наконечний Олександр (м. Рівне, партія «Твій вектор»);
8. Плясов Нікіта (м. Дніпропетровськ, партія «Надо брать»);
9. Попович Віталій (Закарпатська обл., партія. «Твій вектор»);
10. Хвостова Анна (м. Севастополь, партія «Твій вектор»).

Також було нагороджено найкращого гравця оргдіяльнісної гри. Ним став студент ЧДУ імені Петра Могили Деренюга Олег із м. Миколаєва. Переможці отримали цінні подарунки, масу оплесків і привітань.

Ось і закінчився фінал Студреспубліки–2011. Зараз розпочинається аналітичний період гри та мульти-фестивалю в цілому, оцінювання результатів та поділ враженнями від учасників Студреспубліки.

Звісно, все було зроблено для того, щоб найкраща, наймасштабніша подія року пройшла на високому рівні, із найліпшими показниками. Впевнені, ви залишилися задоволені, а цьогорічний новообраний Студпрезидент і Студпарламент буде гідним свого високого звання.

Відеоновини з фіналу Студреспубліки-2011




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Віра Андріюк, учасниця Міжнародного оргкомітету, редактор «внутрішніх» ЗМІ