fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
17-06-2014 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Полтава

Полтавці розуміють як реформувати місцеве самоврядування

Протягом 13-16 червня 2014р. на базі спортивно-оздоровчого табору Полтавської державної аграрної академії проходила XVI за ліком Полтавська Студреспубліка під гаслом «Відповідальність починається з мене». Чотири дні учасники працювали над темою «Нова регіональна модель Полтавщини», спочатку у формі організаційно-діяльнісної гри, а потім – політичної. Всього було 8 команд, які змагалися між собою за участь і перемоги в усіх активностях [+ відео].

Для того, щоб узяти участь у Студреспубліці, команди повинні були написати есе на тему реформування місцевого самоврядування, розробити рекламні (де)мотиватори та сфотографуватися з відомими полтавцями, тримаючи в руках плакат «Ми хочемо на Студреспубліку». Учасники проявили велике бажання потрапити на проект, об`їздивши райони області, фотографуючись із героями України, відомими аграріями Семеном Антонцем та Олександром Коросташовим, головою обласної ради Петром Вороною, головою облдержадміністрації Віктором Бугайчуком, Полтавським міським головою Олександром Мамаєм, секретарем Полтавської міської ради Оксаною Деркач, почесним громадянином Полтави Віктором Пожечевським, легендою полтавського футболу Ігорем Кисловим, відомою режисером масових видовищ Світланою Долженко та народною артисткою України Наталією Май. Всього список відомих полтавців, який запропонував оргкомітет Студреспубліки, складав тридцять три особи.

Перший день розпочався з організаційно-діяльнісно гри «Нова регіональна модель Полтавщини». Протягом шести пленумів учасники глибоко занурились у наступні теми: «Аналіз змін у регіоні, що відбулися за останні роки», «Основні тенденції на найближчі роки. Місцевий, державний та глобальний масштаби», «Роль громадян у нових реаліях», «Механізми впровадження змін», «Розробка програми політичної діяльності задля отримання інструментів для змін», «Нова регіональна модель Полтавщини».

Керівником гри був голова Полтавської Студреспубліки Олег Слизько, а інспектували напрацювання учасників експерти та лідери Студреспубліки: Олександр Сазонов, підприємець, голова Молодіжного парламенту Полтавщини, Дмитро Геращенко, бізнес-тренер, депутат Полтавської районної ради, Андрій Гедрович, член громадської ради при Міністерстві аграрної політики і продовольства України (м. Київ, м. Чернігів), Сергій Корнієнко, громадсько-політичний діяч, директор ТОВ «Буд-Буд» (м. Лубни), Максим Петренко, почесний голова Студентської ради Полтавської державної аграрної академії та Сергій Шахов, президент Інституту демократичного суспільства.

У перший день на Студреспубліці було створено комунальну газету «Хроніки» (редактори Олена Кашуба та Костянтин Донченко) та регіональний телеканал «Перший республіканський» (директор Антон Головко).

В кінці дня республіканці переглянули старий радянський фільм «Гараж», де яскраво розкрито проблемну тему комунікації та взаємодії громадян на місцевому рівні.

Олег Слизько: «Студреспубліка – це єдине місце, де цілий день і навіть в три години ночі сто чоловік говорить про реформування місцевого самоврядування».

Кращими гравцями оргдіяльнісної гри визнано Дмитра Колоса, Марину Бондаренко, Богдана Хоменка, Галину Васільєву, Олену Курішко та Тетяну Томіну.

В цілому, республіканці запропонували передачу повноважень на місця, розподіл бюджету 30% (центр) – 70% (регіони), створення єдиного універсального порталу, який би включав звітність влади, систему прозорого бюджету для платників податків і можливість проведення онлайн-референдумів на різні місцеві теми, організацію комунікативного майданчика «громадський мікрофон». Через динамічну децентралізацію влади забезпечити легалізацію прав і встановлення колективної відповідальності самоврядним органам на рівні мікрорайонів, вулиць, дворів, будинків, а також групам за професійними та соціальними ознаками і багато іншого.

Другий день розпочався з гучної ритмічної зарядки.

На офіційне відкриття завітали ректор Полтавської державної аграрної академії, проф. Валентина Аранчій, голова Полтавської обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, заступник начальника відділу у справах сім`ї та молоді ОДА Юлія Северин, які були вражені тим, що полтавці можуть одночасно на одному майданчику займатись змістовними речами, вести політичну роботу, організовувати інтелектуальні, спортивні та творчі міні-проекти, а також, власне, активне дозвілля. Гості висловили підтримку проекту, а голова обласної ради Петро Ворона особисто дав обіцянку віднайти для Студреспубліки додаткові ресурси та прийняти на стажування до облради Студентський магістрат на чолі з мером.

Також на відкритті на сцену вийшли гравці студреспубліканської сільської футбольної команди «Злагода», призера Міжнародного любительського футбольного турніру, що проходив з 6 по 9 червня у м.Відень (Австрія).

По закінченні офіційного відкриття ведучі фіналу Студреспубліки-2013 Юлія Леонтьєва та Денис Корнєєв спрямували публіку на презентацію, а за нею й справжню гру в Алтімат.

Пізніше експерт Студреспубліки Сергій Корнієнко провів цікавий факультатив на тему «Фінанси – це просто».

Ввечері відбувся чудовий квест, декілька десятків чоловік бігали по території Студреспубліки немов навіжені, але змогли виконати усі завдання. У результаті перемогу здобула команда «Перша столиця», друге місце – «Альянс», третє – «Все в наших руках». Куратор квесту – Віталій Литвиненко.

Далі був конкурс розуму, краси і мужності «Містер Студреспубліки», в якому переміг Богдан Хоменко.

Нічна програма передбачала спочатку Інтелектуальні ігри та «Нічну тусу», а потім «Мафію». Визначально те, що на Інтелектуальних іграх було в 5 разів більше учасників, ніж на тусі, що говорить про те, що з молоддю можна працювати. Організатором першого суб-фесту була куратор Інтелектуальних ігор фіналу Студреспубліки-2013 Євгенія Гмиря, «Мафії» – Студентський мер Полтавщини-2013 Ігор Журбенко.

Команда «Перша столиця» перемогла в «Що?Де?Коли?», а кращим гравцем у «Мафію» стала Олена Курішко, кращим Доном «Мафії» – Марина Бережна, а кращим Шерифом – Ігор Ланецький.

Третій день відзначився продовженням блоку ранкової зарядки й Інтелектуальних ігор. Далі стартував Кубок Студреспубліки з міні-футболу, який організував республіканець Дмитро Кандиба. У ньому перемогла команда оргкомітету.

Пізніше була невдала проба бунту, на яку зреагував уповноважений представник Адміністрації Студреспубліки Олег Слизько, аргументуючи, що в організаторів немає конкретних творчих пропозицій, а лише руйнівні, ініціатори бунту розійшлися. Далі відбулося одне з найяскравіших дійств цьогорічної Студрепубліки – битва мукою і одночасні навчання протипожежної безпеки від управління Державної служби України з надзвичайних ситуації, які попередньо провели лекцію на вищезазначену тему.

Пізніше в рамках «Денної туси», яку, як і нічну, проводив невтомний Денис Корнєєв, відбувся флеш-моб «Парад низхідних трендів» із метою привернення уваги до деградації суспільства. А тим часом, як і по всій грі, Міністр житлово-комунального господарства Олександр Глазов забезпечував життєдіяльність Студреспубліки, а Міністр фінансів Роман Широких займався розвитком економіки.

Після цього експерт Студреспубліки, бізнес-тренер, депутат Полтавської районної ради Дмитро Геращенко провів «бомбезний» факультатив «Цінності. Глобальні зміни».

Тим часом Міністр юстиції Артем Ніколенко сигналізував голові Виборчої комісії Олесю Лучному про завершення процесу реєстрації партій і в Студреспубліці розпочалися дебати кандидатів у мери, на яких виступили Тетяна Шанда, Андрій Гедрович, Богдан Хоменко та Віталій Литвиненко. Дуже багато питань від ведучого, залу між собою кандидати уважно аналізували і давали на них змістовні, а подекуди й смішні відповіді. По закінченні кандидат Андрій Гедрович оголосив про зняття своєї кандидатури.

На самих же виборах була невдала спроба фальсифікації, яку майстерно викрили працівники МВС (В.Мусієнко), а нейтралізували під час підрахунку голосів члени Виборчкому.

Далі студреспубліканці перейшли на Площу простою на «Першу Леді», де з-поміж учасниць поважне журі визначило переможницею Анастасію Горностаєву з Аграрної академії, яка буде захищати честь Полтави на Міжнародному етапі Студреспубліки. Голова журі Олег Слизько привітав переможницю і побажав усім учасницям залишатися такими ж розумними і гарними завжди. У складі журі також був гість Студреспубліки, депутат Ленінської районної у м. Полтаві ради Олексій Чепурко. Куратором суб-фесту була Любов Шах.

Одразу після цього голова виборчкому Олесь Лучний повідомив, що з розривом у два голоси на виборах Студентського мера Полтавщини переміг Богдан Хоменко з Полтавського університету економіки й торгівлі, який на першому слові у ранзі мера дав клятву на вірність Студреспубліці. Закінчився день запуском китайський фонариків.

 

Четвертий день розпочався зі жвавого та впевненого прийняття нових управлінських рішень і виконання своєї передвиборної програми мером Студреспубліки Б.Хоменком. Було прийнято рішення про проведення виборів депутата магістрату в он-лайн режимі. Миттєво створиася максимально захищена система голосування через мережу Інтернет, кожен громадянин отримав персональний доступ і відкрито проголосував за партії. Це дозволило зекономити ресурси, дати можливість громадянам проголосувати, не виходячи із власного дому та не відривати жителів від роботи.

Хоч партія Полтавських демократичних активних аграріїв і набрала більше голосів, а ніж «Голос народу», але цього виявилось замало і в підсумку партії отримали по 5 мандатів у магістраті. Депутатами стали Марина Бондаренко, Катерина Окопна, Галина Васільєва, Анастасія Петраш, Олена Курішко (Полтавська державна аграрна академія), Владислав Шевченко, Владислав Орендочка, Роман Широких, Антон Головко (Полтавський університет економіки і торгівлі) та Вадим Амінов (Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка).

Дуже приємно за героїчний вчинок республіканця Владислава Долженкова, який отримав тяжку травму під час футбольного матчу в третій день, але приїхав наступного, пересуваючись за допомоги друзів, і взяв участь у голосуванні.

Перед офіційним закриттям Олег Слизько провів презентацію добровольчої діяльності Студреспубліки, після якої практично всі республіканці забажали стати добровольцями і робити суспільно-корисні справи. У рамках добровольчої діяльності на березі Ворскли було проведено масовий суботник. Республіканці зібрали купу сміття із прибережної зони та власне з води.

Студреспубліка продовжує практику обміну досвідом між регіонами, дуже приємно, що щороку до нас приїжджає все більше республіканців із інших регіонів України. Так, цього року познайомилися з полтавським проектом і внесли посильну допомогу в його організацію на місці координатор Харківської Студреспубліки Джамал Корбань, депутати Студентського парламенту України-2013/2014 Ольга Рачук (м. Запоріжжя) та Юрій Федоров (м. Харків), одні з лідерів Чернігівської Студреспубліки Андрій Гедрович і Київської – Артем Ніколенко.

Полтавська Студреспубліка виносять щиру подяку за розуміння, сприяння і допомогу в організації та проведенні регіонального етапу Міжнародної програми «Студентська республіка» ректору Полтавської державної аграрної академії, професору Валентині Аранчій, Національному лідеру Студреспубліки Павлу Вікнянському, голові Полтавської обласної ради Петру Вороні, Полтавській обласній державній адміністрації (В.Бугайчук, О.Пругло, Р.Чабановський), відділу у справах сім`ї та молоді ОДА (Н.Шкоденко, Ю.Северин), Комунальній установі «Обласний молодіжний центр» (А.Безпалюк), Полтавській міській філії Обласної молодіжної організації «Новий світ» (А.Іванюк), Полтавському РВ УМВС (В.Самсоненко), управлінню ДСНС України у Полтавській області (Р.Кириленко), управлінню у справах сім`ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому (О.Ромас), Полтавському міському центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (О.Буднікова), «Львівській кав`ярні» (К.Бабіч), ТМ «Віват Провінція» (М.Венгровськийі компанії «Деланте».

Окрема подяка експертам Олександру Сазонову, Дмитру Геращенку, Андрію Гедровичу, Сергію Корнієнку, Максиму Петренку та Сергію Шахову, які пістійно наштовхували учасників на змістовні відповіді та дії, а також передавали свій досвід молодому поколінню.

Особлива подяка ветерану Студреспубліки, одному з кращих фотографів Полтави Максиму Мотайлу, творчому об`єднанню Avant, а також, звичайно, адміністрації Аграрної академії (Т.Бардіна, О.Гапоненко, А.Грінченко, А.Кочерга, О.Лобач, М.Петренко, В.Чуга), а також хед-офісу Студреспубліки (О.Щерба, О.Коваленко, В.Андріюк).

Республіка вдалася! Ми знаємо як реформувати місцеве самоврядування, ми розуміємо, що багато потрібно навчатися і працювати. Ми провели чотири яскраві незабутні дні! Якщо можливо комусь потурбували особистий спокій, пробачте нас, ці чотири дні пройшли недарма, а на благо громади та молодого покоління!

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Юлія Бобир, голова оргкомітету Полтавської Студреспубліки-2014