fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
25-10-2013 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  м. Київ

Неоціненний досвід мого життя

Стажування переможців Студреспубліки-2013 залишить у моєму житті глибокий слід і неоціненний досвід, за що вдячна тим, хто дав мені можливість бути серед учасників. А тепер трохи детальніше про враження Студентського мера Закарпаття Ольги Гатнер.  

Програма стажування Студентського президента та депутатів Студентського парламенту України тривала з 8 по 12 жовтня 2013р. у Києві. Перш за все, в нас була настановча розмова з лідером Студреспубліки Павлом Вікнянським. Декілька слів щодо графіку зустрічей і вперед до роботи.

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин — наш перший пункт зупинки. Там ми познайомились з Секретаріатом комітету. Координацією нашої роботи займались Володимир Сімон, Вікторія Теплюк та  Алла Чигирин. Кожен із них детально розповів про свої обовязки, про структуру та роботу комітету загалом.

Того ж таки дня відбулась зустріч із нардепами — керманичем Комітету Валерієм Пацканом і секретарем Комітету з питань культури і духовності, відомою письменницею Марією Матіос. Валерій Васильович підняв наш патріотичний дух заявою про спільну роботу над  об’єднанням  нашої країни. А пані Марія, в  своєму спічі наголосила на відсутності досвіду політичних компромісів і брак політичної волі, що є проблемами, які потрібно вирішувати.

Ввечері на нас чекала зустріч із Лілією Гриневич, народним депутатом України, Головою Комітету ВРУ з питань освіти і науки. Серед тем, що піднімалися — це мораторій на закриття навчальних закладів, те, що освіта не є соціальним ліфтом, що вона девальвується. Також Лілія Михайлівна акцентувала увагу на проблемах теперішнього – корупції та плагіату. Оскільки темою стажування було «Відповідальне лідерство», то вона відповідає: «Еліта має бути прикладом для наслідування, а система освіти — прозорою, з зовнішньою оцінкою якості, зрозумілими кваліфікаціями (європейський додаток)». Також  вона наголосила, що «…подвійним  цінностям в житті українців не повинно бути й місця».

Останньою подією першого дня була зустріч із Міністром соціальної політики України Наталією Королевською. Зокрема, ми торкнулися питання соціальних виплат, важливості запровадження другого рівня пенсійної реформи й основної болючої теми молоді – її зайнятості та пошуку першого робочого місця. Наталія Юріївна впевнена, що для вирішення питання зайнятості, потрібно: «змінити напрям роботи – не зосереджуватися на виплаті грошей безробітним, а знайти їм цю роботу».

Ранок другого дня нас перемістив у космічні простори. Захоплюючу історію з життя та роботи ми почули від  першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, також ми зустрілись із головою правління Українського молодіжного аерокосмічного агентства «Сузір’я» Олегом Петровим. «Життя людини починається з мрії», — каже Леонід Костянтинович. І розповідає через що сам пройшов, щоб досягти її, щоб полетіти в космос і, вражений побаченим, написати книгу «Місія — космос».

В обід нас чекала екскурсія сесійним будинком Верховної Ради України, на якій ми довідалися про часи скликання першого українського радянського парламенту, про історію картини  О.Кулакова «Державотворення»,  також побували в конференц-залі, де якраз відбувалося сесійне засідання. В перерві засідання ми змогли поспілкуватись із народним депутатом України, топ-політиком Віталієм Кличком. Він надихнув нас  словами: «Життя — це постійна боротьба. Якщо ти переміг, це ще не означає, що назавжди. Треба постійно доводити, що ти гідний. Дуже важливо знати, чого ти прагнеш, вірити в це і рухатися до мети. А  для того, аби стати найкращим, треба працювати з найкращими». Тому потрібно працювати над собою і обмінюватись досвідом, а також  розвиватись.

Опісля ми мали змогу бути присутніми на засіданні Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин,  у розгляді рішення щодо законопроекту «Про свободу мирних зібрань».

Народний депутат України, Голова підкомітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Анатолій Гриценко був наступним, хто знайомив нас зі своєю діяльністю. З його слів: «Корупція – це не тільки ті, хто беруть, але  і ті хто дають хабаря». А проблемою політиків є те, що «…в них нема каркасу, совісті». Що ж до громадян, то «…при виникненні проблеми люди повинні самі її осмислити і пройти шлях  вирішення, бо сама собою вона не вирішиться».

Нічний мозковий штурм для нас був виражений грою «Червоне та синє», яку проводив Костянтин Плоский. Вона надала нам можливість зрозуміти інших людей, їх стратегію, навчитись пробачати та довіряти, що є важливим і в ділових відносинах, і в житті кожного з нас.

Третій ранок ми провели в офісі Уповноваженого ВРУ з прав людини, заслуженого юриста України Валерії Лутковської. Вона підняла тему персональних даних, законопроектів «Про прокуратуру» та «Про свободу мирних зібрань». Наголосила, що в її структурі проводиться активна робота, для цього створені експертні ради з конкретних питань. Все більше вирізняється група з питань медичної реформи.

Далі — трохи релаксу та відвідини Музейно-виставкового центру «Музей історії Києва», виставка «Хроніка передвиборчої агітки. Україна, XX сторіччя». Як результат – поринули в історію радянських часів та ще й проголосувати встигли.

Від політичних питань ми плавно перейшли до ринкових. У цій галузі нам допоміг розібратись маркетинг-директор департаменту корпоративного маркетингу компанії Samsung Володимир Болотніков. Він зробив презентацію, розповів про діяльність компанії та показав новинки в техніці, чим довів, що ця компанія претендує на першість у світі.

Торкнутись теми духовності ми змогли в резиденції Верховного архієпископа-емерита УГКЦ Любомира Гузара, адже який може бути справжній лідер без розуміння важливості духовного розвитку своєї особи. Священність і мир наповнили не лише кімнату, але й наші серця після слів Блаженнішого: «Бог – це початок і кінець нашого життя». Щодо пошуку себе та свого покликання він навчав: «Я не можу залишитися самим собою, якщо я не шаную покликання, яке я одержав, свою місію на землі. А щоб знайти його, потрібно зрозуміти до чого лежить душа, що манить, розвинути свої дари та вміння».

Наступна зустріч теж стосувалась духовності — відвідини молодіжних чаювань у Свято-Троїцькому Іонінському монастирі. На такому заході я, та, мабуть, й інші учасники, були вперше, тому спочатку був подив. А потім ми включились у процес спілкування та побачили різногранність церкви як такої, тобто сам формат проведення зустрічі в церкві, який мене дуже здивував, я такого не бачила у себе у місті.

Вечеряли в товаристві філософа, професора НаУКМА Вадима Менжуліна та говорили на тему «Відповідальність лідера та стан Постмодерну». Смачна вечеря та філософська, але цікава розмова були найкращим «десертом» для такого активного дня.

Ранок наступного дня приніс свої сюрпризи. Чекав на нас Повноважний представник Премєр-міністра України в Уряді України Анатолій Толстоухов. Він говорив про такі фактори розвитку людства як посилення індивідуальних можливостей людей, що призведе до зростання ролі особистості та про ще більшу боротьбу за ресурси. Його кредо — свобода, вибір, відповідальність. Пан Толстоухов запевнив нас, що не можна ні в якому разі втрачати свій генофонд, забувати традиції й історію свого народу. Також висловив свою думку щодо вступу в ЄС – він «за», але якщо це буде для нас крок уперед. А на кінець Анатолій Володимирович підкорив всіх своїми віршами та піснями на його тексти, які ми слухали. На пам’ять кожному він презентував вірш «Молитва» з власним автографом.

Незабутнім залишився похід на телеканал ICTV, де ми познайомились із його роботою з вуст Олени Фроляк. Атмосфера креативу, відповідальної, але улюбленої роботи вселяла рішучість і в кожного з нас. На мить захотілось стати одним із членів цієї згуртованої та успішної команди.

Розібратись в освітніх питаннях ми змогли на зустрічі з Першим заступником Міністра освіти і науки України Євгеном Сулімою. За його словами, частина проблем студентства полягає у несерйозному відношенні до навчання. «Завжди потрібно починати з себе, вчитись і застосовувати отримані знання та вміння на практиці», — підкреслив Євген Миколайович. Пролунала й обговорювалась пропозиція щодо курсу першої медичної допомоги для студентів і школярів, але в практичній формі, вивченням цього питання мають зайнятися спеціалісти.

І знову на нас чекала можливість збагачення духовності. На цей раз — розмова з протоієреєм о. Андрієм (Ткачовим) у Храмі преподобного Агапіта Печерського. Щирість і глибока змістовність бесіди додала нам сил та енергії, за що йому велике спасибі.

Закінчився наш активний день діловою вечерею-дискусією з народним депутатом України, Головою підкомітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Юрієм Деревянком. Юрій Богданович поділився зі студентами секретами депутатської роботи й обговорив із ними підсумки фіналу Студреспубілки-2013, в якому він брав активну участь.

А останній день був присвячений лекціям філософів: експерта зі стратегування Сергія Дацюка на тему: «Часу нема» та президента Фонду якісної політики Михайла Мінакова на тему: «Час мас і нові виклики для лідерів».

 

На мою думку, це стажування кожному дало багато корисного: підтвердження статусу, досвід, упевненість в правильності свого життєвого шляху (маю на увазі політичну стежку), а комусь навпаки – розуміння, що він не «наповну» політик.

 

Що ж до мене, то за ці кілька днів я здійснила свою міні-мрію. Я завжди мріяла, саме мріяла — стати космонавтом. І тут такий подарунок долі — можливість поспілкуватись із першим космонавтом України. Почути з його вуст опис планети з висоти супутника, відчути на смак той краєвид, побачити на свої очі ту красу. А те, як він добивався і скільки випробувань пройшов, аби досягти свого, показує, що ніколи не потрібно здаватись, поставити ціль і йти до неї, хоч повзти, хоч дивитись на неї, але не здаватись. Ось лідерство, ось відповідальність, ось серйозна та клопітка робота. Ось за що потрібно триматись і боротись. Шукаючи себе та своє місце в житті, я завжди пам’ятатиму його історію, його впевненість у реалізації його ж мрії та рішуче втілюватиму свою.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Ольга Гатнер, Студентський мер Закарпаття