fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
06-11-2008 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Молоді парламентарі на стажуванні

Зараз, парламент України перебуває у скрутному становищі. Його розпустили, а він ще намагається функціонувати. Але до Києву 18 жовтня прибув інший парламент з десяти чоловік — студентський. 

Також з ним до столиці приїхав Cтудентський президент — Роман Скок (Полтава). Ці дівчата та хлопці були обрані влітку на справжніх виборах у «Студентській республіці». Нагадаю, що до цьогорічного складу Студпарламенту увійшли: Тетяна Бардіна (Полтава), Владислав Береза (Суми), Катерина Білоконь (Херсон), Дмитро Дідик (Вінниця), Олексій Жмеренецький (Хмельницький), Сергій Кравченко (Одеса), Василь Павлюк (Житомир), Ігор Польщиков (Харків), Свінціцький Антон (Рівне) та я — Аня Федосова з Миколаєва.

Перебували ми там до 21 жовтня — здавалося б не довго. Проте з такою кількістю цікавих людей я не знайомилася протягом життя! Всі дні проходили в цікавих зустрічах та нових враженнях. Ми не зупинялися для відпочинку до самого вечора — треба було все встигнути.

Першого дня були проведені засідання з приводу організації Студента року-2008” і Студентської республіки-2009”. Вирішення проблемних питань викликало гостру суперечку серед молоді, що, певно, є обовязковим для вибору найкращого рішення,тому наприкінці всі дійшли консенсусу. Окрім студентів, на засіданні була присутня голова НДП Людмила Павлівна Супрун, яка, до речі, виступила спів-ініціатором нашого стажування, за що ми їй дуже вдячні.

Ввечері відпочинок також був активним. Між нами проводилося змагання з інтелект-гри Мафія . Це було чудовим завершенням розумово напруженого дня.

А наступного ранку ми з Людмилою Павлівною були у Києво-Печерській лаврі на службі та зустрілися з намісником монастиря Владикою Павлом — напрочуд цікавою та різнобічною людиною. Багато хто з нас був не вперше у лаврі, та вони все одно із захопленням відвідали храми та печери. Адже той духовний спокій, що охоплює тебе в таких святих місцях ні з чим не порівняти.

Після того ми пройшлися центром Києва та відвідали виставковий дім  PinchukArtCentre”. Для нас це було дуже важливим культурним досвідом. Інсталяції про долю людства вразили мене, наприклад, своєю відкритою правдивістю та індивідуальністю. Ніби автори дивилися на світ моїми очима. Мої колеги були в дечому згодні зі мною, а в дечому ні. Тому відвідини виставки викликали в нас нову хвилю інтелектуальних дискусій, що сприяло кращому осмисленню її теми. День був завершений походом до театру «Золоті ворота», що закріпило результат “мозкового штурму”, який ми отримали протягом дня.

Наступного ранку ми побували у департаменті соціального становлення та розвитку молоді Міністерства у справах сім’ї молоді та спорту. Ми мали змогу задавати питання, що цікавили нас та вносити певні пропозиції, які можливо будуть прийняті до уваги. Для мене це було неабияк цікаво, бо я не знала, що в них існує стільки інституцій із різних питань та проблем молоді. Та це, нажаль, підтвердило мою думку, що в регіонах, на місцях виконується лише половина вказаних змін.

Далі відбулася дуже цікава екскурсія на Національну телекомпанію України, що, наприклад, для мене було необхідно з професійного питання. А інші мої колеги з захватом спостерігали за роботою операторів та апаратів, постійно задаючи питання. А ввечері ми змогли пограти в цікаву та інтригуючу  гру «Червоне та синє». Гра психологічна і тому допомогла нам ще краще потоваришувати між собою.

Наступного ранку нам довелося встати дуже рано для виселення з готелю, що призвело до смішного випадку, коли зморені хлопці позасинали на друкованій продукції у кухні офісу НДП. Опісля ми відвідали Верховну Раду України, Держкомітет з питань регуляторної політики та підприємництва, представництво фонду ім. Фрідріха Еберта і Міністерство освіти і науки України. Ми зустрілися та задали питання голові Держкомпідприємництва Костянтину Ващенку. Також мали змогу поговорити з Олегом Петровим, депутатом ВР України та головою молодіжного аерокосмічного обєднання Сузіря. Окрім цього в нас відбулася зустріч з представниками фонду Україна 3000”.

Підсумком роботи Студентського парламенту стало засідання, на якому були обговорені минулі зустрічі з посадовцями та вироблені стратегії подальшої роботи та реалізацій проектів. Все це було закріплено нашою першою постановою. Звязок що був встановлений між нами даним стажуванням не тільки не припиниться, а буде ще більш плідним. Я думаю, що ми спричинимо низку змін на краще у житті молоді і закладемо основи комунікації між владою та молодими громадянами України. 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Аня Федосова