fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
29-04-2016 / всі теми /  м. Київ

Молодь — за безпечний світ

форумІ при цьому одночасно молодь – це категорія, для якої відчуття свободи, польоту – є вкрай важливим. Для того, щоб бути вільним і захищеним, ми маємо посилювати індивідуальні навички та знання з питань безпеки. Саме цим із дітьми та молоддю і займається один із найактивніших дитячих рухів України – «Школа безпеки» та її лідерка Алла Негрієнко. У Києві відбувся потужний форум цієї організації, приурочений до 30-річчя Чорнобиля. В урочистостях і дискусіях взяли участь Павло Вікнянський та Олександр Щерба.

Українці зараз перетинають складну, дуже неоднозначну полосу власної історії, знову на нашій землі ллється кров наших громадян, розгул криміналу, збільшення рівня загроз прямо ставлять перед людством дилему між спокусою страху і вічного посилення безпеки, з одного боку, та розширенням свобод і громадянською просвітою, з іншого. Пошук балансу, інтонації, коли ми робимо вибір не на користь ненависті – це вагома задача, над якою працюють подвижники з дитячого руху.

2016р. в Україні оголошено Роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. 30 років минуло з дня, коли тривожна звістка попрямувала до різних куточків світу. Чорнобиль став синонімом невимовного горя та спустошення у масштабах планети. 

ЯремаЗ метою привернення уваги світової спільноти до проблем подолання наслідків техногенної катастрофи 20-23 квітня 2016р. у м. Києві відбувся спрямований на громадянське виховання Всеукраїнський форум «Молодь – за безпечний світ», присвячений 30-річчю трагедії на ЧАЕС і загиблим воїнам АТО. В заході взяли участь понад 200 молодих людей та їх наставників із 20 регіонів України та столиці. Зокрема, це учнівська та студентська молодь – активісти й лідери Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки», вихованці військово-спортивних клубів, дитячо-юнацьких центрів, дитячих і молодіжних громадських організацій, вихованці, тренери та керівники гуртків юних рятувальників, переможці міжнародних і всеукраїнських змагань юних рятувальників, а також рятувальники, науковці, заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема, інші представники органів влади, громадські лідери.

Вiкнянс_кий_виступПавло Вікнянський у своєму спічі на відкритті події подякував учасникам заходу, що приїхали з різних куточків України, у т.ч. з Донбасу, й організаторам, передусім «Школі безпеки» за те, що в ці складні часи приділяють увагу активному розвою дитячого руху, не здаються.

Змістовно Вікнянський закцентував увагу на тому, що, на жаль, питання громадської безпеки і системної підготовки в цьому контексті молодого покоління спущені напризволяще. В Україні війна та гостра політична криза, але серйозного роз’яснення, що робити  в разі надзвичайних ситуацій – не робиться. Лише завдяки подвижникам, активістам із низів (волонтерам, зокрема) хоч якась робота охорони безпеки життєдіяльності продовжується. Раптом хтось готує теракт, чи можемо ми вірити владі, що вона швидко застосує ефективні дії з профілактики або мінімізації наслідків?   

Учні та вчителі Онуфріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів також мали змогу взяти участь у заході та представляти Кіровоградську область на Всеукраїнському форумі. Креативна й активна команда під керівництвом вчителів Т.М.Ткачонок, О.Є.Удод, І.А.Балабухи й у складі учнів-старшокласників В.Петрінко, Д.Ковтун, А.Балабухи була налаштована не просто поспілкуватися, а плідно попрацювати, обмінятися досвідом.

Програма Форуму була надзвичайно насиченою. Варто виокремити заходи-спогади трагедій минулого та сьогодення: мітинг-реквієм біля пам’ятника Жертвам Чорнобиля, зустріч із ліквідаторами аварії на ЧАЕС і воїнами АТО, ходу до алеї Героїв Небесної сотні. Видалися продуктивними круглий стіл «Молодь – за безпечний світ», тренінги, практикуми, навчальні заняття, показові виступи, екскурсія до музею пожежної справи. 

ЩербаОдин із лідерів Студреспубліки Олександр Щерба на наступний день узяв участь у круглому столі в рамках форуму, де обговорювалися проблеми підготовки навичкам безпечного життя та дій в екстремальних умовах.

Олександр відмітив: «Ми й досі не зробили справжніх висновків із трагедії на ЧАЕС. Давайте будемо відвертими: чи справді працівники підприємств, звичайний житель будь-якого українського міста готовий до надзвичайної ситуації? Ми всі розуміємо відповідь — ні! Так, ми маємо низку програм, але більшість із них залишаються в кабінетах чиновників — і це недопустимо. Зважаючи на наростаючу загрозу терактів, пов’язаних із ситуацією на Сході, ми маємо розробити та запровадити програми підготовки дій у надзвичайних ситуаціях, які дійсно дозволять забезпечити реальними практичними знаннями школярів і дорослих, незалежно від їх сфери діяльності та місця роботи».

Серед почесних гостей – заступник начальника Головного управління Юрій Некоз, а також учасник ліквідації наслідків ліквідації аварії на ЧАЕС, а нині начальник Дніпровського районного управління ДСНС України у м. Києві Ігор Шилохвост. В своїй промові останній влучно зазначив: «Саме завдяки організації подібних заходів, ми можемо в доступній формі донести до підростаючого покоління всю серйозність нехтування правилами безпечного життя. Фестиваль «Молодь – за безпечний рух» — це не просто інтерактивний захід, це можливість для підростаючого покоління з раннього віку навчитись правильно діяти при виникненні надзвичайних ситуаціях».

Юні рятувальники онуфріївської делегації удосконалювали свої уміння в рятувальній справі. Умови, як в реальності, – справжній вогонь, справжній дим, справжня висота і необхідність якнайшвидше впоратись із завданням. Дівчата намагалися оперативно ліквідувати умовну пожежу, безстрашно евакуювати умовно травмованих громадян із вікна 3-го поверху та продемонстрували уміння з надання першої медичної допомоги постраждалим.

школа_безпеки школа_безпеки_2 школа_безпеки_3 школа_безпеки_4

За результатами практичних тренінгів із радіаційного захисту «Радіаційний та хімічний захист»; гасіння пожежі «Поведінка людей під час пожежі»; евакуації людей та дій при сигналі тривоги «Основи цивільного заходу»; надання першої долікарської допомоги, у т.ч. у разі виникнення мінно-вибухової травми, транспортування постраждалого «Основи збереження життя та здоров’я постраждалих при НС»; із правил поведінки у разі знаходження вибухонебезпечних та підозрілих на вибухонебезпечні предметів, психологічної підготовки за темою: «Принципи визначення психофізіологічного стану людей» учасники Форуму отримали відповідні сертифікати.

Учасники Форуму повернулися із незабутніми враженнями, захоплені рівнем підготовки заходу. Неоціненним скарбом можна вважати і здобуті практичні знання, які можуть стати в пригоді та врятувати людське життя. Всі ці гарні слова, до речі, підтверджують цифри анонімного анкетування, де кожен учасник мав змогу виставити власні оцінки.

«Психологічні правила безпечної поведінки людини в сучасному світі. Надання екстреної психологічної допомоги (самодопомоги) при перебуванні в екстремальних ситуаціях» (Наталія Водько) (pdf)

 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Олена Удод, учениця Онуфріївської ЗОШ, учасниця форуму, членкиня Руху «Школа безпеки», вл. інф.