fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
14-02-2022 / всі теми /  Донецьк

Для миру потрібна молода здорова бадьора думка!

Студреспубліка послідовно стоїть на сторожі миру. Звісно, і в теперішні важкі й тривожні часи. Саме тому 10 лютого 2022р. у Маріуполі, в Центрі стартапів 1991, республіканці провели для молоді модельну гру, присвячену досягненню миру на Донбасі. Подія відбулася в рамках форуму «Майбутнє України. Молодь. Освіта. Мир на Донбасі», організованого Національною платформою примирення та єдності.

Планується, що дана мирна ініціатива стане точкою відліку для всеукраїнського масштабування. Про учасників/ць, хід і змістовні напрацювання події* — читайте нижче.

Відкрив форум лідер Національної платформи примирення та єдності Сергій Сивохо, який розказав про напрацьовану Гуманітарну стратегію возз’єднання України і зауважив: «Нам не вистачає молодої здорової бадьорої думки. Нам необхідно залучати молодь до питань миру, реінтеграції Донбасу, тому що без участі у цьому процесі молодих людей нічого не вдасться. Далі у планах — провести такі форуми у великих містах України та вийти на всеукраїнський рівень».

У форумі взяли участь народні депутат(к)и України з Міжфракційного об’єднання «Національна платформа примирення та єдності» Вікторія Гриб, Святослав Юраш і Сергій Магера, представники місцевої влади та вишів, зокрема проректор Донецького державного університету внутрішніх справ (вишу-переселенця) Олександр Куракін, представники/ці Студреспубліки й інші молоді лідер(к)и, абітурієнт(к)и, студент(к)и та випускники/ці. Модерував політолог Руслан Бортнік.

Студент(к)ам було надано можливість приєднатися до унікальної модельної гри, яку провела Студреспубліка на чолі з лідером республіканців Павлом Вікнянським. Молоді люди поділилися на групи, кожна з яких розробляла свою модель мирного врегулювання на Донбасі — у т.ч. виходячи із зовсім різних позицій (модерували Олександр Щерба, Віра Андріюк, Артем Ніколенко, Юрій Давиденко).

В ході модельної гри молодими людьми було проаналізовано основні сценарії реінтеграції та врегулювання конфлікту на сході України: силовий сценарій, переговори з тимчасово непідконтрольними територіями, прямі перемовини з РФ, активна участь Заходу у переговорному процесі.

 

 

 

Сумно, але з молодими людьми, до яких люблять апелювати демагоги різних мастей, по-дорослому, на рівних, серйозно ніхто з владодержців (хоч із уряду, хоч із «опозиції») про сучасне і майбутнє України не спілкується.

В результаті учасники/ці запропонували 3 напрямки Студентського мирного плану:

  • студентська реінтеграція (проведення космополітичних, антимілітаристських демонстрацій та інших позитивних акцій за мир; просування безперервної освіти; створення студентської спільноти Маріуполя зі студспільнотами тимчасово непідконтрольних територій; проведення інтеграційних форумів всеукраїнського студентства; департизація освіти);
  • культурне повернення (конвалідація дипломів і документів; обмін творчими колективами; спільні події, фестивалі; ознайомчі форуми);
  • підприємницькі ініціативи із залученням мешканців/ок тимчасово непідконтрольних територій і з перспективою створення територій пріоритетного розвитку; додати «корпоративну соціальну відповідальність» як обов’язкову строку витрат для корпорацій (зосібна, і через рішення ООН).

Сергій Сивохо акцентував увагу на тому, що деякі з цих напрямків, такі як культурне повернення та підприємницькі ініціативи, в теорії вже розроблені та представлені владою. Однак, на практиці це не працює, не реалізовано.

Окремо слід відзначити негативні спостереження: певну «нормалізацію» розділення, самоцензуру як комунікативну навичку, острах пропонувати альтернативні рішення.


Павло Вікнянський
підкреслив, що ми зобов’язані не боятися соборно говорити про мир з усією Україною, зокрема і з усім Донбасом. Якщо «верхівка» не здатна на це, значить свій голос має сказати прогресивна молодь. Тож, просуваймо україно-український діалог — без політикуму — для об’єднання України!»

* Під час проведення активностей вимагається дотримання адекватних і повністю законних карантинних приписів




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: За матеріалами пресслужби НПЛЄ, вл. інф.