fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
26-08-2010 / всі теми /  Україна

Хто знайде інструмент синергетичного об’єднання — той і врятує Україну!

«Молодь України», 12.08.2010

Живучи в епоху генетичних трансформацій, освоєння космосу і нанотехнологій, людство досі перебуває в стані невизначеності своєї ролі, функцій та сенсу існування, стаючи казкарями та майстрами самообману, рятуючись від апатії та перебуваючи під впливом маніпулятивного навіювання системи.

Головним девізом проекту стали слова видатного вітчизняного вченого, академіка Володимира Вернадського: «Суспільна рівновага підтримується лише безперервною працею». Виходячи з цього, організація ставить перед собою завдання стратегічного характеру, вважаючи, що часовий відрізок тривалістю в 40 років, – реальний для стратегічних проектів. Той факт, що молоді за цей період встигнуть постаріти, не має стати перепоною для реалізації амбіційних планів.

Сам проект складався з трьох етапів. Перший – конкурс планів і наукових розробок на згадану тему. Було проведено конкурсний відбір проектів учасників, які стосуються інноваційних впроваджень у будь-якій галузі економіки, в науці та соціальній сфері. При цьому акцент робиться на баченні держави України у глобальному контексті й винятково як суверенної країни. Наступним етапом конкурсу стало проведення оргдіяльнісної гри, під час якої учасники відібраних проектів обгрунтовували та захищали свої ідеї. Після того, як результати опрацювали та систематизували, їх презентували громадськості під час стратегічного саміту.

У процесі реалізації проекту найбільшу увагу учасники приділили проблемам енергозбереження та ефективного використання ресурсів, недосконалості системи державного управління, корупції, відсутності інновацій та ефективної інфраструктури, проблемам освіти та розвитку морально-духовних якостей людини. Було запропоновано «точки підйому» в економіці, а також розглянуто та проаналізовано альтернативні сценарії розвитку країни (мілітарна, родова, експансіоністська, авторитарна та інші моделі).

Прориваючи рамки інформаційного «зомбопростору» та переносячи думки на горизонт майбутнього, вдалося побачити цивілізаційні тренди та зрозуміти роль України у новій реальності світу. Стала очевидною необхідність колективного, у всеукраїнських масштабах, доопрацювання та деталізації Стратегії, перетворення її у всенародний план розвитку. Висвітлилася й така проблема, як необхідність об’єднання України навколо спільної ідеї, ядром якої є Стратегія. Це суперзавдання хочуть вирішити на грандіозному синергетичному зібранні фіналу Студреспубліки-2010, де тисяча молодих, обдарованих людей об’єднаються спільним мисленням для проектування майбутнього.

За більшістю показників потенціалу розвитку, Україна вже могла бути серед незаперечних світових лідерів — колискою прогресу 21-го століття. Тому активна студентська молодь закликає: досить «заліковувати» свою апатію невизначеності власного буття, адже на нас усіх чекає цікава гра з реальністю. Залік і результат у цій грі — командний. Чи зможемо ми створити командну дисципліну, командній дух, командну мрію? Від цього залежить наше майбутнє.

Хочеш висловитися? Всі спілкуються тут




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Олексій Жмеренецький, учасник проекту «Новий старт. Стратегія-2050 для України»