fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
02-07-2012 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Чернігів

Дружньо про соціальний ліфт

Щорічно з нагоди Дня молоді на кордоні трьох слов’янських держав відбувається міжнародний молодіжний фестиваль «Дружба» (біля с.Синьківка Чернігівської обл.). Студреспубліка Че, яка традиційно на передовій молодіжних подій, була представлена делегацію учасників і 29 червня 2012р., у рамках заходу, організувала круглий стіл на тему «Соціальний ліфт для молоді. Механізми в Україні, Росії та Білорусі», в якому взяв участь учасник Партнерської ради Студреспубліки, Народний депутат України III-IV скликань Олег Петров, один із лідерів Студреспубліки Олександр Щерба та представники делегацій із України, Росії та Білорусі.

В рамках дискусії учасники круглого столу поділилися досвідом наявних механізмів соціального люфту в країнах-учасницях та досвідом впровадження державної молодіжної політики.

У своєму виступі Олег Петров відмітив, що молодь потребує підтримки при будівництві свого життя і держава має забезпечити таку підтримку через створення відповідних механізмів на законодавчому рівні, починаючи від освіти до працевлаштування та надання пільгових кредитів на придбання житла. «В цьому плані дуже багато було зроблено, коли, в тому числі, за мого співавторства були прийняті закони про молодіжне житлове кредитування, молодіжні і дитячі громадські організації,  розроблено законопроект «Про студентське самоврядування», що  загалом створило механізми росту молоді в рамках студсамоврядування та діяльності молодіжних організацій, надало можливість фінансової підтримки молодих сімей на придбання житла», — зазначив Олег Володимирович.

Своїм досвідом поділилися колеги з Білорусі, де на основі однієї домінуючої молодіжної організації — Білоруського республіканського союзу молоді — або просто БРСМ збережено багато в чому радянську систему роботи з молоддю. Білоруські молодіжні лідери розказали про наявність власного значного бюджету організації, який формується на основі членських внесків та значну програмну підтримки діяльності організації з боку місцевої та державної влади. Також у Білорусі існує серйозна система підтримки молодих кадрів, так молодий спеціаліст, який переїздить працювати в село отримує безкоштовне житло та досить велику разову фінансову підтримку, створено велику систему стимулювання молоді працювати за тими професіями та в тих регіонах, де бракує робочих рук.

 

Представник Російської Федерації відмітив, що у Росії безкоштовна освіта – це реальність, крім того система державної підтримки також доволі продумана, молодий спеціаліст може розраховувати на фінансову підтримку та забезпечення житлом, звичайно, якщо він реалізовується у важливих професіях для держави. За словами російської молоді, велика кількість молодіжних організацій, як політичного так і аполітичного спрямування забезпечує можливість віднайти себе та здобути так необхідний молоді реальний досвід.

Під завершення дискусії молодь перейшла до більш глобальних питань, говорячи про форми співпраці Росії, України та Білорусі, шукаючи порозуміння обговорення вийшло за рамки круглого столу та продовжилось у неформальних комунікаціях у рамках фестивалю.

Підводячи підсумки, учасники круглого столу підкреслили важливість і цікавість міжнародного діалогу, який наштовхнув кожного з учасників на пошук нових напрямків розвитку молодіжної політики у своїх країнах.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки