Вікнянський: «Або безсуб’єктність, або Україна у топ-20»
23 грудня 2015р. у Києві в конференц-залі Національної академії наук відбулося засідання круглого столу «За щасливе майбутнє України», який ініціювала Спілка християнських письменників України. Разом із визначними духовними, культурними та громадськими лідерами України слова мав і Павло Вікнянський, який наголосив, що вихід із кризи у модернізаціяї країни та новій редакції Конституції [+ відео].
Є дві розвилки щодо майбутнього, які наразі може обрати Україна: модернізація/подальша олігархізація, неоколоніальна залежність/Україна у топ-20. Так проблематизував запропоновану організаторами для круглого столу тематику лідер республіканців. Детальніше з основними пунктами виступу Павла Вікнянського ви зможете ознайомитися, прочитавши текст і переглянувши відео з заходу.
Метою круглого столу стало сприяння об’єднанню громадянського суспільства й інтелігенції у боротьбі проти закритого політичного клубу, що дозволило б громадськості бути почутою владою. Навколо круглого столу зібралася досить потужна інтелектуальна команда. Свої думки та пропозиції щодо нагальних проблем нашого суспільства? шляхів їх вирішення під час зустрічі висловили присутні провідні діячі культури, журналісти, науковці, представники духовенства всіх християнських конфесій України, громадських організацій, профспілок, депутати різних скликань.
У ході дискусії під час круглого столу дуже емоційно обговорювалася гостра політична криза в Україні, ризик розколу країни, який усе ще залишається нагальним, втрата державою орієнтирів розвитку, втрата владою довіри у суспільстві і неспроможність вирішувати питання, що загрожують існуванню України як держави. Обговорювалася і проблема корупції, популізму людей при владі, їх повне небажання повернутися обличчям до простих людей.
Павло Вікнянський наголосив, що бачить дві розвилки, які наразі може обрати Україна: радикальний, форсований проект модернізації України, осучаснення її, збільшення рівня громадянських, політичних та ін. свобод, розбудова справжньої європейської країни або подальша олігархізація і творення, по факту, скукоженої, псевдопатріотичної «Росії» на наших землях. Наступна розвилка: або безсуб’єктність, або Україна у топ-20 найбільш розвинутих за рівнем життя громадян країн світу. Для цього потрібна нова редакція Конституції, що ствердить справжнє народовладдя.
У підсумку учасниками круглого столу були запропоновані конкретні кроки, які знайдуть відображення у резолюції круглого столу. Проте все ж основним був діалог, в якому брали участь Костянтин Шаповалов, Микола Маломуж, митрополит Августин (Маркевич), архієпископ Євстратій (Зоря), Михайло Сидоржевський, Олесь Янчук, Михайло Захаревич, Юрій Кармазін, Богдан Гнатюк, Леонід Рахановський, Віталій Повх, Петро Гусак, Володимир Чепець та ін.