fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
06-11-2009 / всі теми /  м. Київ

«Знаєш права – маєш права!»

4 листопада у форматі «відкритого простору» (open space) відбулася підготовча зустріч майбутнього великого оупен-спейсу,  який пройде в грудні цього року на тижні права.

 
На даній зустрічі всі дізналася, що «відкритий простір» — досить цікавий метод проведення зустрічей та конференцій, проектів та інших заходів учбового характеру. Головне в ньому є те, що учасники самі собі обирають тему, самі організовують процес роботи, а це дає змогу вільно використовувати свій час і можливості.
 
Від імені Студреспубліки і НДЛМ у заході прийняли участь Ольга Коваленко, Надія Вринчану та Наталія Давидова.

Під час цієї зустрічі організатори дали змогу кожному поринути у «відкритий простір» та спробувати вирішити складні та важні проблеми, які вимагають швидкого прийняття рішень.

Як на мене, спочатку, досить цікавим був процес вибору теми.

Аналізуючи сучасну ситуацію з рівнем освіченості громадян України, рівнем підготовки юристів та інші проблеми в цій області, кожен учасник визначав ту проблему, яка, на його думку, є найскладнішою. Після цього представники Фонду ім. Фрідріха Еберта як організатори відібрали декілька тем, які найбільш турбують учасників експерименту.

Вже потім відбувалася робота по групам, починаючи з поглиблення в тему та закінчуючи яскравими дискусіями, після чого учасники та представники Фонду разом вибрали найголовніший напрямок подальшої роботи під час «відкритого простору» в грудні.

Цікавим був процес визначення назви теми. Учасники демонстрували свою креативність і вміння мислити швидко. З десятків різних представлених варіантів був обраний один, який стане темою майбутнього «відкритого простору».

Мене особливо зацікавила філософія проекту, яка є досить цікавим творчим підходом до роботи на зустрічах:

«…1.Любой, кто придет – подходящий человек: это означает, что любой, кто посетит заседание – подходящий, потому что его заинтересовала проблема.
2. Что бы не произошло – значит, так и должно было случиться: это означает, что участники должны быть внимательными к настоящим событиям, а не думать, что могло бы произойти.
3. Когда бы оно не началось: это будет всегда вовремя: это объясняет отсутствие любого заданного расписания ли структуры и подчеркивает творчество и инновации.
4. Когда бы оно не закончилось – тогда и закончилось: это поощряет участников не тратить попусту время, а не продолжать дальше, когда плодотворные обсуждения заканчиваются…».
 
Ольга Коваленко, менеджер проектів Студреспубліки та НДЛМ, яка була також присутня на заході — подарувала Фонду багато корисних ідей та надала практичні поради, виходячи зі свого досвіду організатора. Вона відмітила, що мозковий штурм був чітко структурований, ефективний і виявився напрочуд результативним. «Багато таких штурмів організатори через недосвідченість перетворюють на базар, а зараз ми бачимо прекрасний приклад застосування нової технології», — розповіла Ольга.

Підводячи підсумок, можна сказати, що метод «відкритого простору» є дуже ефективним, і знаємо, що, виходячи з підготовчого етапу, який був проведений 4 листопада 2009 року, майбутній грудневий «відкритий простір» може стати одним з наймасштабніших правових заходів в усій Україні.

 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Надія Вринчану, Наталія Давидова