fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
16-02-2015 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Полтава

З популістами Полтава приречена!

«Сьогодні, хто голосніше крикне, хто найбільше української символіки на себе начіпляє або розіб`є сокирою двері державного чиновника, того й люди обирають. За таких обставин Полтава приречена!», – говорить лідер полтавських республіканців, організатор IV Полтавської регіональної «Зимової Студреспубліки» Олег Слизько. Полтавська ЗиСР проходила з 6 по 8 лютого 2015р. учетверте, традиційно на базі ДОЦ «Миргородський», що в с. Олефірівка [+ відео].

Полтавські республіканці, незважаючи на загальний спад тенденції розвитку суспільства, щороку піднімають «планку» проблемного питання. Минулоріч, коли у кризовий для державності України час, країні потрібно було спиратись на сильні громади, цього не відбулося, бо інститут самоврядування практично знищено. Тому, цьогороку республіканці вирішили глибоко зануритись в цю тему.

«Місцеві вибори: смисли і відповідальність», – тема, яку обрав оргкомітет, реагуючи на виклики, перед якими поставлена Україна та враховуючи необхідність системних стратегічних змін. Організатори шукали відповідь на питання: «Що потрібно зробити і кому саме задля осмисленої і відповідальної участі громадян і політиків у місцевих виборах, щоб забезпечити готовність і передумови для модернізаційних змін на місцях, а отже, і в державі в цілому?»

Полтавська ЗиСР проходила у форматі організаційно-діяльнісної гри. Учасники досліджували сучасний стан розвитку взаємовідносин у громадах, шукали смисл самоврядування як такого, обговорювали електоральну культуру виборців, намагалися відобразити ідеальну модель виборів і шлях до неї та, звичайно, працювали над оптимальною схемою розвитку подій на місцевих виборах у Полтаві в 2015р., враховуючи навіть силовий сценарій.

Розподілені ігротехнічною групою на чолі з головою ПОО ВМГО «Студентська республіка» Юлією Бобир учасники повинні були за 1,5 год. підготувати свої позиції та презентувати на пленарному засіданні. Оцінювання позицій відбувалось за результатами якості презентації капітаном групи, дискусії навколо них у формі запитань та оцінювання керівником гри й експертами. За продуктивну роботу гравці отримували «голоси» як еквівалент результату роботи на виборах, а за деструктивну – «антирейтинг».

На перших пленарних засідань, як завжди, учасники розповідали, що завгодно, якби тільки не те, що потрібно. Під час роботи в групах намагались згадати все, що колись читали, бачили, чули чи що можливо наснилось, а коли знання закінчилися та повинно було початись мислення, цього не відбулося, що й констатував експерт Володимир Крутько і дав декілька рекомендацій як саме «увімкнути» мислення.

Під вечір до Полтавської «Зимової Студреспубліки» долучився депутат Полтавської обласної ради Лев Жиденко, який розповів про ефективність і особистісний розвиток, про власний успіх участі у виборчих кампаніях як у ролі кандидата, так і політтехнолога, а також відповів на питання учасників, яких, до речі, було немало.

Пізніше колишній очільник Народно-демократичної ліги молоді, у свій час найпотужнішої молодіжної організації в Україні, яка започаткувала Студреспубліку, а нині депутат Київської обласної ради Володимир Крутько провів надзвичайно цікавий факультатив «Місцеве самоврядування: практичний досвід».

Наприкінці першого дня відбулося традиційне «Що? Де? Коли?» у форматі телевізійної версії. Шести учасникам, лідерам на той час, було запропоновано зіграти у ризиковану гру, за перемогу у якій давалися б додаткові «голоси», а за поразку – «антирейтинги». Боротьба вийшла запеклою, гравці спочатку програвали з рахунком 0:3, по ходу гри вдалося переломити хід поєдинку аж до рівних 5:5. Та на останнє складне запитання відповіді не знайшлося і шестеро гравців автоматично «посунулися» нижче по таблиці фіксатора, роль якого виконував Євгеній Буцький.

По закінченні дня модератор Євгеній Павлов, переможець Полтавської ЗиСР-2013, провів декілька ігор «Мафії». Багато учасників грали вперше, але це практично ніяк гірше не відобразилось на грі і учасники здобули гарний досвід.Ранком гравці готували свої презентації ідеальної моделі взаємозв`язку суб`єктів виборів, на захист яких завітали почесні гості: Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації; Наталія Шкоденко, начальник відділу у справах сім`ї та молоді ОДА; Сергій Шевчук, директор департаменту освіти і науки ОДА; Павло Міщенко, директор ДОЦ «Миргородський» і Анатолій Безпалюк, директор ОКУ «Обласний молодіжний центр».

 

Здавалося б, завдання досить нескладне, але ми давно розучилися мріяти, уявляти, читаємо «неправильні книжки» й презентації виявились досить примітивними. Особливо розкритикував роботи груп знаменитий експерт, політичний філософ Андрій Окара. Хоча гостям презентації здалися цікавими, але, може, вони не знали, що на «Зимовій Студреспубліці» «дитячих пільг» не буває. У допомогу групам експерт із сімейних цінностей, голова Молодіжного Парламенту Полтавщини Олександр Сазонов провів експрес-лекцію по власному баченню реформування місцевого самоврядування.

Наприкінці перед учасниками пленуму виступила знакова особа в історії місцевого самоврядування Полтави, депутат Октябрської районної в м. Потаві ради шести скликань, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, який прокоментував презентації та відповів на питання стосовно розвитку самоврядування у нашому місті.

Так, в один момент залунала сирена, яка сповістила учасників про встановлення Керівником гри військової адміністрації і всі миттєво переодяглися у військову форму й були готові отримувати накази від «головнокомандувача».

Під вечір Андрій Окара видав дуже цікавий і потужний факультатив «Як Полтаві стати креативним містом?», спочатку поринувши в саму історію духовної скарбниці України, порівнюючи з іншими містами і плавно перейшовши в реалії сьогодення.

Пізніше ситуація в грі стала майже критичною, гравці розслабилися і Рада Мудрих прийняла рішення відмінити ток-шоу, а в цей час позапланово заслухати підсумкові доповіді груп, які планувалися на ранок. На диво, позиції груп виявились найконструктивнішими за всю гру, але дуже сирі й іноді протирічливі самі собі. Про це заявив експерт Олександр Калініченко, доцент кафедри економіки Полтавської державної аграрної академії, який видав «тонни» антирейтингів, таким чином повернувшись у свою звичну роль. До речі, Олександр Володимирович уже вчетверте поспіль бере участь у Полтавській ЗиСР і щоразу вносить неабиякий особистий вклад у гру.

Вночі учасники зібрались на перегляд фільму «Дурак», в якому яскраво відображено кризу взаємозв`язків навколо суспільного блага, а потім писали рецензії, які оцінила Рада Мудрих. Також щовечора всі мали змогу дивитися випуски новин на Першому Республіканському каналі, які майстерно створювали Антон Головко та Богдан Шевченко, а щоб не бути тупим ретранслятором новин у дискусіях з розумними людьми, учасникам для порівняння надходила газета «Хроніки», яку готувала головний редактор Олена Кашуба та технічний редактор Дмитро Кандиба.

Наприкінці гри сформувались яскраво виражені позиції учасників. Одні стверджували, що виборчу свідомість потрібно змінювати самими ж виборцями, а інші – що політиками. Третя група мала власне бачення, що лише третій суб`єкт може налагодити взаємодію між двома іншими. Отож, третє місце в проекті зайняв Денис Сіроштан, друге – Аліна Лисенко з Полтавського національного технічного університету ім. Ю.Кондратюка, а переможцем став студент Полтавського університету економіки і торгівлі Максим Сєдаков. Цікавим фактом єдності, взаємопідтримки та боротьби до кінця стала подія в грі навколо підготовки підсумкової позиції «політичної» групи, коли Владисилав Призов із останніх сил підтримуючи лідера групи Аліну Лисенко заснув майже о 5-ій ранку прямо на місці роботи в групі, за що отримав немалу кількість голосів від експертів.

Гра, на відміну від минулорічної, була виграшною, але не тріумфальною, – підсумував Керівник гри Олег Слизько. За те, що було чітко встановлено рамки гри, потрібно належне віддати керівнику ігротехнічної групи Юлії Бобир, а також модераторам Роману Широких, Олександру Глазову, Євгенію Павлову й Олексадру Єжову, а за забезпечення безперебійної життєдіяльності проекту – голові оргкомітету Катерині Окопній.

Надбанням же гри стали позиції щодо боротьби з популізмом, за допомогою якого полтавській політики обдурюють громаду, розвитку змістовних дискусійних майданчиків, застосування інноваційних технологій у взаємовідносинах виборців і обраних та інші цікаві ідеї, які Студреспубліка розвиватиме у своїх проектах.

У цілому, як гравці так і Рада Мудрих погодилися, що найближчі місцеві вибори мало чим будуть відрізнятися від попередніх по якості нових депутатів, якщо, звичайно, нічого не робити.

Переможці ж у подарунок отримали книги від партнера Студреспубліки, одного з найвпливовіших українців у світі Богдана Гаврилишина, фірмові республіканські футболки, а також 50% знижки на участь у Всеукраїнському етапі «Зимової Студреспубліки». Генеральний партнер Стдреспубліки, відділ у справах сім`ї та молоді облдержадміністрації, надав фінансову підтримку заходу. Двом кращим проектам, що «народились» під час гри, за умови доопрацювання та перезахисту, експерт Володимир Крутько пообіцяв фінансування по 5000 грн. на кожен, а Олег Пругло – стажування в облдержадміністрації.

Полтавська Студреспубліка дякує за організаційну та ресурсну підтримку Полтавській облдержадміністрації (В.Головко, О.Пругло), хед-офісу Студреспубліки в м. Києві (П.Вікнянський), відділу у справах сім`ї та молоді облдержадміністрації (Н.Шкоденко, Ю.Северин, М.Засенко), адміністрації ДОЦ «Миргородський» (П.Міщенко), Військово-спортивному клубу «Воїн» (О.Бариш), ОДТРК «Лтава» (Є.Лопушинський, О.Білка), Полтавському Громадському ТВ (К.Малік), Студентській раді м. Полтава (О.Глазов), управлінню у справах сім`ї, молоді та спорту міськвиконкому (О.Ромас, А.Павленко), департаменту освіти і науки облдержадміністрації (С.Шевчук), Полтавському університету економіки і торгівлі (О.Нестуля), Полтавській державній аграрній академії (В.Аранчій), а також компаніям «Мармелад», Delante, «КОГР», «Алкозай» і ФОП Лазутіній!

Також велике дякую експертам проекту Андрію Окарі, Володимиру Крутьку, Олександру Калініченку й Олександру Сазонову, які є фахівцями з різних суспільних проблем, що дозволило максимально широко й глибоко досліджувати тему та, звичайно, респект за успішний дебют голові оргкомітету Катерині Окопній!

Запрошуємо всіх на «VII Зимову Студреспубліку» в Карпатах!

Відібрані учасники Полтавської ЗиСР-2015

Башмаков Євгеній, Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка, студент;

Баюн Мирослава, Всеукраїнська студентська рада при Міністерстві освіти і науки України, секретарка;

Блінова Дар`я, Полтавський університет економіки і торгівлі, студентка;

Бредун Євгенія, Полтавська державна аграрна академія, студентка;

Буцький Євгеній, Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка, студент;

Вакуленко Алевтина, Полтавська державна аграрна академія, студентка;

Васільєва Галина, Полтавська державна аграрна академії, голова Волонтерського центру "Пульс";

Волощук Олександр, Аграрний коледж управління і права ПДАА, студент;

Гмиря Євгенія, куратор суб-фесту "Що? Де? Коли?" Міжнародної програми "Студентська республіка";

Головко Антон, Полтавський університет економіки і торгівлі, студент;

Головко Марина, Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, студентка;

Гречко Олександр, Полтавський національний технічний університет ім.Юрія Кондратюка, студент;

Губський Денис, Полтавський політехнічний коледж НТУ "Харківський політехнічний інститут", голова Студентської ради ;

Давидян Діана, Полтавський університет економіки і торгівлі, студентка;

Долженков Владислав, Полтавська державна аграрна академія, студент;

Дрюк Оксана, Полтавський інститут економіки і права Відкритого міжнародного університету розвитку людини "України", голова Студентської ради;

Журавель Юлія, Полтавський університет економіки і торгівлі, студентка;

Журбенко Ігор, Полтавська державна аграрна академія, Студентський мер Полтавщини-2013/2014;

Засенко Аліна, Полтавський університет економіки і торгівлі, студентка;

Засенко Марина, відділ у справах сім`ї та молоді Полтавської облдержадміністрації, фахівець;

Ільченко Наталія, Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, студентка;

Кандиба Дмитро, Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка, студент;

Кашуба Олена, Секретар Студентської ради м. Полтава, голова Студентської ради Аграрного коледжу управління і права ПДАА;

Колос Дмитро, Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка, переможець ОДГ Полтавської Студреспубліки-2014;

Конзерський Дмитро, Полтавський університет економіки і торгівлі, студент;

Конопля Анастасія, Аграрний коледж управління і права ПДАА, студентка;

Корбань Джамал, Харківський обласний осередок Студреспубліки, голова;

Корнет Анжела, Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка, студентка;

Куліш Костянтин, Полтавський університет економіки і торгівлі, студент;

Курдов Богдан, Полтавський університет економіки і торгівлі, студент;

Курішко Олена, депутат Студентського парламенту України-2014/2015, Полтавська державна аграрна академія, студентка;

Курсабаєв Євген, Полтавська державна аграрна академія, студент;

Лимар Артем,  Полтавська державна аграрна академія, депутат Студентського магістрату Полтавщини-2011/2012, шоумен;

Лисенко Аліна, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, студентка;

Лозицький Богдан, Полтавський університет економіки і торгівлі, студент;

Лучний Олесь, Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка, президент Студентського парламенту;

Макаова Богдана, Полтавська державна аграрна академія, голова Студентської ради факультету агротехнологій та екології;

Малюжко Ян, ПОО ВМГО "Студентська республіка", призер Полтавської ЗиСР-2013;

Марченко Катерина, Полтавський університет економіки і торгівлі, студентка;

Маслак Святослав, Полтавський університет економіки і торгівлі, студент;

Мекешкіна Єлизавета, Полтавська державна аграрна академія, студентка;

Митрович Олександр, Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка, студент;

Михайленко Олександр, Національний гірничий університет (м. Дніпропетровськ), студент;

Мишелов Анатолій, Полтавська державна аграрна академія, екс-голова Студентської ради;

Мостепанюк Євгенія, Полтавський університет економіки і торгівлі, студентка;

Ніколенко Артем, Київський міський осередок Студреспубліки, юрисконсульт;

Орендочка Владислав, Полтавський університет економіки і торгівлі, студент;

Пащенко Богдан, Полтавський університет економіки і торгівлі, студент;

Подовжня Кристина, Кременчуцький національний університет ім. Михайла Остроградського, студентка;

Помогайбо Станіслав, Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка, студент;

Призов Владислав, Полтавський будівельний технікум транспортного будівництва, студент;

Сапсай Юрій, Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка, студент;

Сєдаков Максим, Полтавський університет економіки і торгівлі, студент;

Сігінєвич Андрій, Полтавський університет економіки і торгівлі, студент;

Соколова Анна, Полтавський університет економіки і торгівлі, студентка;

Тойтсер Руслан, Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка, студент;

Феніч Оксана, Полтавський університет економіки і торгівлі, студентка;

Філічкіна Катерина, Полтавський університет економіки і торгівлі, студентка;

Філонич Михайло, Молодіжний бізнес-клуб;

Ханко Анатолій, Полтавський національний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка, студент;

Хоменко Богдан, Полтавський університет економіки і торгівлі, Студентський мер Полтавщини-2014/2015;

Шах Любов, Полтавська державна аграрна академія, студентка;

Шевченко Богдан, Полтавська державна аграрна академія, студент;

Шевченко Владислав, Полтавський університет економіки і торгівлі, студент;

Шевченко Юлія, Полтавська державна аграрна академія, заступник голови Студентської ради;

Яровий Ілля, Полтавська державна аграрна академія, студент;

Ярош Юрій, ТОВ «Торгівельно-інноваційна компанія», директор.





Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Олена Кашуба