15-16 травня 2014 року в НТУУ «КПІ» на базі кафедри соціології за підтримки ВМГО «Студентська республіка» відбудеться VІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціальна робота: теорія, історія, інноватика».Запрошуються науковці, викладачі, аспіранти, студенти, соціальні працівники, журналісти.
До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі, аспіранти, студенти, соціальні працівники, журналісти – всі ті, хто цікавиться, займається теоретичними та практичними проблемами соціальної роботи. За матеріалами конференції буде видано збірку тез, що вийде друком до заходу Робочі мови конференції – українська, російська, англійська. Учасники конференції можуть також опублікувати наукові статті у фаховому збірнику наукових праць з соціології «Вісник НТУУ «КПІ». Політологія. Соціологія. Право».
Рівень розвитку будь-якого суспільства визначається тим, наскільки соціально забезпеченими є вразливі категорії населення, а отже тим наскільки розвинутою є система соціальної допомоги. Враховуючи особливості фінансування соціальної роботи на державному, регіональному та локальному рівнях слід відмітити повільність трансформацій даної сфери в Україні та перенесення відповідальності за підтримку вразливого населення на соціальних працівників. А отже соціальний діалог між державою та структурами, що надають допомогу вразливим категоріям населення уповільнений. Форми фінансування соціальних служб визначають специфіку реалізації соціальних програм та акцентуацію на кількісних, а не якісних індикаторах оцінки роботи фахівців, що в дійсності й уповільнює розвиток і впровадження ініціатив в цій сфері. А отже теоретикам і практикам соціальної роботи потрібно об’єднати свої зусилля для відновлення повноцінної комунікації між державою та соціальними структурами та реалізації Закону України «Про розвиток соціального діалогу в Україні».
Розгляд соціальної роботи в контексті теорії, історії та інноватики сприяє власне всебічному розгляду нагальних проблем в цій сфері і може стати основою для розроблення спільної стратегії впливу на соціальну політику. Серед учених, які включені до процесу розбудови теорії соціальної роботи, поширюється переконання про необхідність взаємодії різних дослідницьких програм щодо надання соціальних послуг населенню і обміну досвідом не лише між вітчизняними фахівцями, а й залучення закордонних спеціалістів. Представники держав-членів ЄС особливо акцентують увагу на питаннях зайнятості населення, адже це вагомий елемент в розв’язанні більш нагальних соціальних проблем таких як: сирітство, алкоголізм, наркоманія, злочинність. Сучасні теоретики і практики соціальної роботи відмічають потребу в соціальному супроводі тих групи населення, які в будь-який момент можуть поповнити лави андеркласу і набути статусу соціально вразливих, отже є нагальна необхідність в переміщенні акцентів з потребуючого населення на працездатне. Саме тому на сьогодні зростає роль профілактичних, запобіжних практик в сфері соціальної роботи.
Конференція працюватиме за наступними напрямками: актуальні напрямки сучасної соціальної роботи; теоретико-методологічні засади сучасної соціальної роботи; соціальний портрет сучасного клієнта соціальної роботи в умовах трансформаційних; соціальне здоров’я як основна проблема в умовах трансформації українського суспільства.
Для участі в конференції потрібно до 14 квітня 2014 р. надіслати на e-mail: konfsr2014@gmail.com тези, обсягом 2 сторінки, формат А4 зі всіма полями 2 см. Шрифт Times New Roman, кегль 14, інтервал – 1.5. Щодо подробиць відносно оформлення прохання звертатися.
Контакти організаторів:
(044) 454-94-03 (097) 84-11-627 Раптова Оксана (050) 820-52-12 Герчанівський Дмитро