fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
18-03-2010 / Новини Cтудреспубліки /  Чернігів

Відвідайте ІІ міжнародний театральний фестиваль «Простір» в Чернігові







Грандіозна подія в культурному житті Чернігова! З 24 по 26 березня 2010 року в нашому місті відбудеться вже II міжнародний молодіжний театральний фестиваль «Простір». Протягом трьох днів глядачі зможуть насолоджуватись театральним мистецтвом. Вистави будуть проходити щодня з 13.00 в актовій залі ЧНПУ ім.  Т.Г.Шевченка.

Ми поспілкувались з представником оргкомітету — Оленою Росстальною.

Кому належить ідея створення міжнародного театрального фестивалю «Простір»?

— В принципі ідея створення такого фестивалю «висіла» в повітрі вже давно. Але далі ідеї все не рушило з місця. Аж поки минулого року ідею висунули Студентський парламент разом з Анатолієм Григоровичем Тимошенко (прим. ред. Тимошенко А.Г – проректор ЧНПУ ім. Т.Г.Шевченка з виховної роботи). Наскільки я пам’ятаю, вони відвідали подібний захід десь в Росії. І відповідно вони вирішили, що нам цю традицію було б непогано перейняти. Ось і перейняли, об’єднавши всі зусилля.

Хто був початково в оргкомітеті?

— Оргкомітет не змінився. Очолює його Анатолій Григорович. Також туди входять Антон Приходько, Анастасія Галиба, я і минулого року з нами працювала Оксана Віталіївна Шкурат.

Стосовно конкурсного відбору – якими критеріями ви керувались, обираючи учасників фестивалю? Чи всі бажаючі змогли прийняти участь?

— Не всі бажаючі змогли прийняти участь у фестивалі. І тут така дуже позитивна тенденція – якщо минулого року заявки ми отримали від 12 колективів, з яких обрали 7, то в цьому році таких колективів було вже 28. Це були колективи з Росії, Білорусі, з України та країн Прибалтики. Ми обирали колективи передусім спираючись на прописані в положенні фестивалю критерії відбору. Так само враховувались і певні технічні можливості. Іноді люди працюють в дуже облаштованих приміщеннях, з fire–шоу (з англ. — вогняне шоу). У нас немає такої можливості. Передусім для нас був важливий саме естетичний критерій.

Будуть учасники з інших країн, сусідньої Білорусі наприклад. А як саме іноземні колективи дізнались про даний фестиваль?

— Так, Білорусь буде представлена на конкурсі. А саме Полоцький університет, вони були у нас в гостях минулого разу. Гості фестивалю – театр з Вільнюського університету. Інформація про фестиваль розповсюджувалась через мережу Інтернет. І є різноманітні театральні блоги, на яких ми обмінюємось інформацією. Тож якщо інформація була надіслана одному колективу, то далі вона вже передається ланцюжком. Деякі з колективів нам просто писали оголошення "ВКонтакті" на стіні, і ми потім розсилали всім бажаючим необхідну інформацію.

— А гості з Вільнюського університету на якій мові будуть виступати?

Їх постановка буде литовською мовою, але всім глядачам будуть роздані програмки з перекладами російською мовою.

Колективи обирають вистави згідно якоїсь тематики фестивалю, або ж це їх власний вибір?

— Справа в тому, що в положенні фестивалю прописано, що до участі приймаються твори відомих письменників або авторські роботи. Тож ми не робимо обмеження. Але в більшості своїй ми спираємось на суто драматургічне відтворення подій. Можливо, в наступні роки ми зможемо розширити тематику. Можливо, окремо запросити колективи, які працюють в жанрі пантоміми. Бо була низка колективів, які хотіли прийняти участь, але через роботу в різних жанрах ми не змогли їх запросити. Адже передусім це драматургічні твори.

Будуть представлені і авторські роботи. Передусім це чернігівський театр «Ілюмінатор». У наших гостей з Вільнюса також авторська робота. А загалом палітра дуже різна – починаючи від російських класиків до сучасної літератури.

Минулого року вистави проходили в приміщені Лялькового театру. В цьому році так само, або ж є певні зміни?

Ні, в цьому році вистави проходять в актовій залі ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка. Це значно спростить можливість студентів відвідати  вистави. Справа в тому, що минулого року ми технічно не були ще готові прийняти такий потужний фестиваль. В цьому році завдяки зусиллям ректорату ЧНПУ ми змогли модернізувати і сцену, і приміщення зали, і технічне оснащення. Тож ми вже можемо прийняти гостей безпосередньо в своєму університеті.

Що очікуєте від цьогорічного фестивалю? Та чи збираєтесь в майбутньому продовжувати традицію проведення фестивалю?

— Всі роботи, що представлені на фестивалі – дуже сильні, різнопланові та яскраві. Передусім, сподіваємось, що все дуже сподобається глядачеві. Також сподіваємось на плідну співпрацю з іншими навчальними закладами. Оскільки деякі колективи – це колективи конкретних навчальний закладів. Сподіваємось, що глядач отримає естетичне задоволення, адже вистави варті того, щоб їх побачити.

Безумовно ми сподіваємось на продовження традиції проведення фестивалю. Звісно, це залежить від фінансів, від можливостей приділити цьому час. Але ми сподіваємось, що традиція буде продовжуватись надалі.

Чекаємо вас на фестивалі!

Квитки можна придбати перед початком вистави або за тел. 093 47 91 688.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ «ПРОСТІР»

24 березня
13:00 — Театральна студія «АмаТеа», м. Чернігів (Ж.Вормс «Мовчання»)
14:40 — Зразкова театральна студія «АССОЛЬ», сел. Глеваха (За мотивами А.П.
Чехова «Житейская мелочь»)
16:20 – Студентський драматичний театр "Ілюмінатор", м. Чернігів (Людмила Семенова
"Вігвам")

25 березня
13:00 — Театр «Наш дом», м. Харків (Иван Елагин «Портрет мадмуазель Таржи»)
14:40 — Народна театр-студія «Хочу», м. Львів (Неда Неждана «Самогубство
самотності»)
16:20 – Театральна студія "7", м. Київ (Генрі Джеймс «Листи Асперна»)

26 березня
13:00 — Народний музичнно-драматичний театр "О", м. Донецьк (Антуан деСент-
Экзюпери «Маленький принц»)
14:40 — Народный студенческий театр «Арт», г. Полоцк (Владимир Сологуб «Беда от
нежного сердца»)
16:20 – Театр студия «Палепе» Вильнюского технического университета им.
Гедиминаса («В ожидании письма», спектакль-концерт)

 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Анастасія Прохоренко