26-27 травня 2012р. за підтримки партнерів пройшов перший етап Київської Студреспубліки. Найголовніша мета була виконана – студенти почали планувати проекти з точки зору бізнесу, керівників міста, громадських лідерів, науковців – тими, ким вони беззаперечно стануть вже в недалекому майбутньому.
Ігровий процес, реалізований головними організаторами – Київська «Студентська республіка» (організація та маркетинг), ГО «Територіальна Ліга» (педагогічна підтримка), ГУССМС КМДА (організаційна та фінансова підтримка), ГО «Отклик» (ігрова підтримка) – підштовхнув зануритись та грати менеджерів і вже реальних бізнесменів, спортсменів і науковців. Загалом нова концепція без декораційвиправдала себе, всі учасники першої частини беззаперечно готові до другої – великої частини.
Крім інноваційної технології відбору магістрату (загалом проголосувало 260 осіб), були і дуже важливі рішення з точки зору уявного міста. Нема сумніву, що досвід відновлення покинутого підприємства з ремонту та будівництва річкових суден за кредитні та інвестиційні гроші потребує більшого вивчення (хай це і була симуляція).
Також, окремо варто відзначити публічну дискусію про проект Стратегії державної молодіжної політики до 2020 р., що була проведена Альоною Скрипко, МГО «Дельфін», спеціалістом із проектного менеджменту. Альона не тільки ефективно грала як керівник соціально-гуманітарного управління уявного міста (який, як і всі, невчасно отримував зарплатню і був вимушений жити на гранти – така ціна, якщо містом, навіть віртуальним, керують неякісно), але організувала тренінги з проектного менеджменту та стратегії.
Ці тренінги мали на меті формування стійкого уявлення про вищеназвану стратегію та підготовку пропозицій до неї. (Детальна інформація про проект Стратегії, пропозиції надсилати на krostres@gmail.com).
Ззапрошенихспікерів-тренерів також ефективно грав Ігор Фоменко, співкерівник компанії OVB в Україні, викладач КМБШ. Його роль — це іноземний інвестор, що не давав гроші на проект, а просто формував зворотній зв’язок, була зіграна блискуче. Саме пан Ігор як «німецький інвестор і консультант» став людиною, що порекомендувала встановити ліберальну «диктатуру» в уявному місті – централізоване керівництво при збереженні приватної власності.
Далі перерахуємо гравців і ролі (які вони змінювали):
Євген, банкір що встановив контроль над пропискою та нерухомістю
Антон, засуджений та позбавлений мандату депутата, бізнесмен харчової сфери
Тетяна, позбавлена мандату, бізнесмен харчової сфери
Олексій, експерт з соціальних та інших питань, фінансовий махінатор (створив піраміду особистих незаконних облігацій), пережив ігрове вбивство, судився з прем’єр-міністром
Олексій, експерт з політичних питань, що згодом став керівником міської держадміністрації, пізніше – член ради трьох (Директорії) – фактичної ліберальної «диктатури»
Максим, спочатку голова фінансово-економічного управління міста, згодом член ради трьох (Директорії), співавтор міських економічних реформ
Дмитро – депутат міської ради, згодом – амністований за ігрове вбивство Олексія, члена ради трьох (Директорії)
Людмила, речник центральної влади, арбітр та психолог гри
Володимир – депутат ради, громадський діяч, автор рішення про позбавлення мандатів Тетяни та Антона
Нікіфор – прокурор, був заручений на суді
Нотаріус – завіряла всі, в тому числі сумнівні, з точки зору, законності документи
Суддя – затягувала розгляди справ
Сергій – прем’єр-міністра, учасник судового розгляду щодо ідентифікації власної особи, співвласник суднобудівного товариства
Григорій – міністр фінансів, співвласник суднобудівного заводу «Парус»
Ольга – продавала сертифікати Пайового Інвестиційного Фонду створеного DragonCapital – згодом зникла у невідомому напрямку (кажуть за кордон). Не давала викупити сертифікати учасникам
І ще багато добрих людей, без яких гра просто би не відбулася (детальний літопис буде складений за результатами другої частини проекту)
Олександр – секретар міськради, підтримав розпуск міськради, один з публічних захисників Директорії, співвласник суднобудівного заводу «Парус».
Повний список Студентського магістрату Києва, що був обраний у таких складних обставинах бюджетного дефіциту та політичної дезінтеграції буде оголошений згодом – запрошуємо на перший збір Студентського магістрату м.Києва. Підкреслюємо – обіг ігрових коштів в межах гри залишається сталим.
Захід відвідала Заступник голови Міжнародного оргкомітету з проведення Студреспубліки-2012, менеджер проектів Студреспубліки Ольга Коваленко.
Просимо зауважити: у кожної людини, що має ідеї щодо проведення другого етапу є можливість подати свої пропозиції на пошту krostres@gmail.com
Організатори Київської Студреспубліки: Київський осередок Студреспубліки, Головне управління у справах сім`ї, молоді та спорту КМДА, МГО "ОТКЛИК", ГО "Територіальна Ліга". Партнери Мульти-фестивалю: Dragon Capital, Київська державна академія водного транспорту ім.П.Сагайдачного, OVB Allianz, Громадська рада з питань розвитку молодіжного руху при ГУССМС КМДА, Академія "QUORUM", ТОВ "Об’єднання "ОАЗИС". Медіа-партнер Мульти-фестивалю: Українська Банерна Мережа.
Програма реалізується за оргпідтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Нижче наведені більш детальні хроніки проекту та фотографії.
майже «Тайна вечеря»
на фото (починаючи зліва): Тетяна, депутат; Банкір; Нотаріус, Суддя, Прокурор
«Двір дожа»
Тоді ще експерт (в шкірянці) пояснює іншому експерту (джинсова) та секретарю міськради необхідність реформ. Зліва видний Банкір, позаду – нотаріус
На фото: на передньому плані Експерт (фінансовий махінатор), справа депутат-бізнесмен Тетяна, зліва на другому плані Громадський діяч (в брюках) сперечається з Бізнесменом-партнером Тетяни
Індульгенція
Засідання міськради. Банкір присутній через величезні борги міста перед його банком