Що ще справжньому студенту треба, як не показати себе у всій красі та ще й повеселитися добряче? Третього грудня на сцені міського Палацу культури саме цим і займалися чернігівські вишівці, а заодно і змагалися за звання «Кращого студента України». Поки що на регіональному рівні. Цей конкурс громадська організація «Студентська республіка» проводить вже не вперше, але цього року він пережив деякі перетворення.
— Розроблюючи концепцію конкурсу, ми керувалися думкою, що кожна людина за свою плідну діяльність і старання має отримувати визнання та винагороду. Тому і додали ще кілька номінацій — щоб визначити кращих у кожній сфері, — пояснює Олександр Щерба, голова Чернігівської обласної організації Народно-демократичної ліги молоді.
Отож, кращим громадським діячем визнали Вероніку Рибак з Інституту економіки і управління, кращою спортсменкою стала студентка педуніверситету Луїза Гайнутдінова, науковцем—гуманітарієм обрали Демида Пекура (ЧДПУ), а «технарем» — Надію Левицьку з політеху, і, нарешті, кращим студентом—медійником Чернігівщини стала журналістка «Відомостей» Ольга Чижова (ЧДПУ).
Ну а за звання власне «Кращий студент України» у комплексі боролися номінанти від шести чернігівських вишів і Ніжинського агротехнічного інституту Національного аграрного університету. За дві години вони повинні були встигнути продемонструвати суворому журі усі свої численні таланти. Останніх виявилося чимало: і співи, і танці, і КВН. А Вова Перелука з педуніверситету намагався виставити на огляд найоригінальніший талант — вміння кохати. Не переживайте, обійшлося без вульгарності, все було мило і романтично. Деякі інші «брали» суддів сміхом. Тут «проїхалися» і по улюблених темах заліків і першої стипендії, і по «новинках сезону» — карантину і свинячому грипу.
Те, що студенти — найвеселіші люди на планеті, не підлягає навіть обговоренню. Але вони також і активні, прогресивні і соціально відповідальні. Що і намагалися довести учасники конкурсу.
— Ті люди, які змагаються за звання кращого студента України у комплексній характеристиці, крім того, що показують на сцені, ще писали соціальні проекти. Переможець зобов’язується свій проект реалізувати. Мені особисто дуже сподобалася ідея підготовки до сімейного життя. Думаю, це дуже актуально, адже у нашій країні розлучення досягають 58%, — каже Олександр Щерба.
Треба сказати, що взагалі—то цього року учасники підготувалися краще, хоча й не мали на це багато часу через карантин. Та й зібралися на сцені переважно справжні харизматичні особистості. Тому лідер змінювався практично після кожного конкурсу. Але… (тут якраз має звучати барабанний дріб) кращим із кращих став Віталій Крупко (на фото), студент четвертого курсу Чернігівського державного інституту економіки і управління, голова студради факультету, незмінний учасник КВН—ів і просто веселий хлопець.
— Я кращий тому, що у мене дуже хороші друзі й унікальна підтримка. І ця перемога багато в чому їх заслуга. І, безперечно, заслуга моїх викладачів, які «не помічали» моєї відсутності на парах під час підготовки, — сміється Віталій. Довше з ним поспілкуватися не вдалося — ті самі «дуже хороші друзі» просто атакували хлопця і змели його з ніг.
Одночасно з Чернігівщиною переможців обирали ще десь 20 регіонів України. Тож, наступною сходинкою для наших найкращих буде всеукраїнський етап у січні—лютому наступного року. Триматимемо за них кулаки! І не сумніваймося, перемога буде наша!