fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
09-10-2013 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Олександр Щерба: «Громадська діяльність – це основна частина мого життя»

Олександр Щерба відомий серед молоді тим, що є одним із засновників Чернігівського осередку ВМГО «Студентська республіка» та своєю активною позицією у розвитку молодіжного руху на території області й України. Зараз він входить до складу Міжнародного оргкомітету Студреспубліки.

Олександр Щерба народився 28 жовтня 1985р. у м.Чернігові. З 2003р. по 2008 р. навчався у Чернігівському державному технологічному університеті за спеціальністю «Облік та аудит» і здобув освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст».

«Студентська республіка» (СР) — не тільки громадський рух, але й міжнародна програма, яка реалізується по всій території України та проходить одночасно в усіх обласних центрах, АР Крим, містах Київ і Севастополь. Зміст гри полягає в тому, щоб здійснити моделювання усіх політико-правових та економічних процесів, що відбуваються у суспільстві як під час виборів, так і в «мирний» час.

«Це була банальна ситуація»

— Розкажи як ти потрапив до лав студреспубліканців.

Вперше у 2006 році мій одногрупник на уроці фізкультури… (сміється). Це була банальна ситуація, коли ми бігли крос і він підбіг до мене і запитав, чи буде мені цікаво займатися у молодіжній організації. Я на той час про цю організацію не чув нічого, але все ж таки відповів: «Так, цікаво». Він запропонував познайомити мене з дівчиною з цієї молодіжної організації – на що я погодився. Ми зустрілися, ця дівчина Ярослава та мій одногрупник Олександр розповіли мені, що є така молодіжна організація і що вони незабаром будуть робити СР. Вони запропонували мені прийняти участь і сказали, що можна буде допомогти в організації. Я одразу ж їм сказав: «Я хочу навчитися щось робити і я буду організатором». Вони сказали мені час і місце проведення СР, тоді вона була за пішохідним мостом. Коли я тільки-но приїхав у мене одразу запитали, хто я за спеціальністю. Коли дізналися, що я навчаюся на бухгалтерському обліку – вони надали мені посаду Міністра фінансів. Тоді я був у шоковому стані і думав: «А що робити?» (сміється). А потім виявилося, що Міністр юстиції теж кудись дівся і тоді мені ще потрібно було виконувати і його обов’язки. Мені зробили 5-ти хвилинний тренінг, як перевіряти документи по реєстрації партії та підприємств. Ось так воно і було на регіональній СР у 2006 році.

Але вже потім я поїхав на фінал СР. І для мене це був просто «вибух даху». Тоді я як нормально людина відпочивав і насолоджувався життям. Ми тоді дуже добре провели час. А коли я повернувся, мене потроху почали навантажувати. І вже у 2007 році я був головою оргкомітету СР в Чернігові.

«Я один із лідерів на національному рівні»

— Зараз ти працюєш у центральному офісі Всеукраїнської організації. Як ти туди потрапив і які твої обов’язки там?

У 2008, 2009 та 2010 році я почав більш активно займатися Всеукраїнською організацією. Можна сказати, що саме 2010 рік був останнім роком коли я більш-менш активно брав участь у регіональній Республіці.

Починаючи з 2011 року системно працюю у центральному офісі організації. Зараз координую мережу СР і розвиток організації у всіх регіонах України. Займаюся, також, керуванням ігрової частини Всеукраїнської СР. Розробляю ігри на фінальній Республіці та Зимовій, а також «Новий старт».

— Чи можна вважати тебе замом голови Всеукраїнської організації?

Головою є Павло Вікнянський. Офіційної посади у мене немає але я, напевно, один з лідерів СР на національному рівні.

 «Для того, щоб нормально провести цей проект – потрібен бюджет мільйон»

— Звідки йде фінансування на Всеукраїнську та регіональну СР?

Насправді, більша частина ресурсів – це самі внески учасників. Частина, не кожний рік, але щось виділяє держава. В цьому році ми не отримали фінансування, а в минулому році була смішна сума 30 тисяч гривень на фінал СР. Однак, для того щоб нормально провести проект – потрібен бюджет мільйон. Є також комерційні партнери, яких ми намагаємося знаходити. Якусь частину надають комерційні партнери на основі своїх інтересів розміщення реклами. Є і просто партнери, які знають, що ми робимо добру справу і просто нам допомагають.

«…наша місія щось придумувати і запускати у життя»

— Ті ідеї, які виникають під час проведення СР, чи надалі використовуються у повсякденному житті?

Дуже важко відслідковувати, де саме взялася ідея. Ідеї десь тут літають і коли вони з’являються у одних і вони їх пропагують, тоді ці ж ідеї чомусь швидко з’являються й у інших. Наприклад, ми перші хто ще у 2009 році написали на сайті СР, що ціль України входження в ТОП-20 країн світу. І вже через рік чи півтора з’явилася програма Президента. Мені важко відповісти на це запитання, але загалом багато з того, що ми вигадували потім реалізовувалося у життя. Та ж сама Мафія та Квест, які ми у свій час починали розвивати на території нашої області. Зараз це вже великі клуби. Ми навіть інколи жартуємо зі студреспубліканцями, що наша місія щось придумувати і запускати у життя.

— Який вклад у твоє життя зробила "Студентська республіка"?

Це 100% контакти і 100% досвід організаційний та управлінський. Громадська діяльність — це основна частина мого життя.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки