У рамках діяльності Студреспубліки, передусім проектів «Новий старт» і «Республікада», протягом 2013 року планується відвідування України з серією публічних лекцій інтелектуалами світового значення. Дані візити відбуваються за ініціативи оргкомітету фонду «Стабільна Україна». Серед запрошених Каха Бендукідзе,Пілар Бонет, Андрій Ґідаспов, Сергій Плохій, Блер Рубл.
Попередні домовленості, наразі, досягнуті зі знаними фахівцями у царині економіки, урбаністики, журналістики, історії та міжнародного консалтингу:
Каха Бендукідзе (Грузія) – архітектор економічних реформ у Грузії, засновник і ректор Вільного університету Тбілісі, кандидат біологічних наук, професор Вищої школи економіки (Москва), підприємець, політик, за переконаннями – лібертаріанець;
Пілар Бонет, PilarBonet(Королівство Іспанія) – шеф-кореспондент іспанського таблоїда El Pais, безпосередня учасниця історичних подій у Радянському Союзі та Російській Федерації з кінця 80-х рр. ХХ ст., особливу увагу приділяє проблемі пострадянських невизнаних територій;
Андрій Ґідаспов – міжнародний бізнес-консультант, співробітник Департаменту стратегічного розвитку AmericanCouncilsforInternationalEducation у Вашингтоні;
Сергій Плохій– один із провідних у світі експертів із історії Східної Європи, третій за весь час MykhailoHrushevskyProfessorofUkrainianHistoryу Гарвардському університеті;
Блер Рубл, BlairRuble(США)– провідний спеціаліст у світі в галузі урбаністики, регіонального розвитку та міграцій, директор програми «Глобальна життєздатність і сталість» (GlobalSustainability & Resilience), старший радник Інституту Кеннана Центру Вудро Вільсона.
Зустрічі планується проводити у Києві, Донецьку та Вінниці. Кінцеві дати візитів, як і теми відкритих лекцій уточнюються, їх повідомимо згодом: слідкуйте за сайтами Студреспубліки й оргкомітету фонду.
Окрім зазначених експертів планується запрошення в Україну й інших цікавих і змістовних особистостей, а також участь у проектах Студреспубліки прогресивних вітчизняних інтелектуалів.
Про те, як відбувалася публічна лекція гарвардського професора Роберто Унгера в Києві (організована Студреспублікою, оргкомітетом фонда «Стабільна Україна» та НаУКМА 11 грудня 2012р.), можна прочитати тут.