fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
28-05-2014 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Народна Конституція повинна бути визначена лише самим народом

National Constitution should be determined only by the people (en)

Такий шлях примирення та розвитку в Україні опісля президентських виборів проголосив на Першому національному телеканалі, телеканалі 24 лідер республіканців Павло Вікнянський під час прямого ефіру в популярній програмі «Шустер LIVE. Будні» від 26 травня 2014р. Ведучим у студії був Савік Шустер. До вашої уваги фрагменти гострої дискусії на тему «Заживемо по-новому?» [+ відео].

Савік Шустер: Прямой эфир, Первый национальный, телеканал 24. День после президентских выборов и у нас в студии молодые люди, которые будут формировать гражданское общество в Украине. Виталий Шабунин — глава правления Центра противодействия коррупции.

Віталій Шабунін: Доброго вечора.

Савік Шустер: Данил Пасько — президент клуба выпускников Гарварда в Украине и один из организаторов инициативы «Профессиональное правительство».

Данило Пасько: Здравствуйте.

Савік Шустер: Павел Викнянский — председатель Всеукраинской молодежной общественной организации «Студенческая республика», председатель Народно-демократической лиги молодежи.

Павло Вікнянський: Приветствую!

Савік Шустер: И Светлана Коломиец — адвокат, член сообщества Global Shapers — Всемирного экономического форума. Global Shapers — это Всемирное сообщество молодых и талантливых людей из самых разных сфер деятельности, которых объединяет стремление строить более гармоничный мир. Но пока этот мир не очень гармоничный, и с этого мы начнем.

[…]

Савік Шустер: Павел?

Павло Вікнянський: Вітаю ще раз. Дякую за можливість поспілкуватися з розумними людьми. Я взагалі не сумніваюся, що нам вдасться не тільки змінити персоналії — самими бути тими, хто відповідатиме, а й змінити систему, інакше нащо тоді займатися політикою?! Абсолютно переконаний, що у ситуації, от у нас тема «Заживемо по-новому?», яким чином зараз врегулювати ситуацію в Україні з фактично роз’єднанням у країні, з врятуванням країни, з тим, що та Україна, яка дісталася нам у спадок від УРСР, має бути саме в цих географічних кордонах, і це, ми переконані в цьому, має бути не периферія Європи чи певний елемент, за який борються великі держави, а ми маємо бути серед ТОП-20 найбільш розвинутих країн світу. І у нас все для цього є, аби ми цим займалися!

І я впевнений, що для цього має бути діалог всередині держави, ми маємо все робити для того, щоб не гинули люди, і, ні в якому разі, немає виправдання, що людина є іншої точки зору і, відповідно, ми маємо її чомусь зневажати або казати, що вона, я постійно це повторюю, зазомбована, неправильна, ще щось. В людини, коли так до неї звертаються, є природна реакція «реагувати навпаки» — і це зрозуміло. Ми маємо розуміти цих людей і коли тут, в Києві, в «самому бідному» місті України, ми кажемо, що ми затискаємось і будемо економити, то я не хочу такі речі казати жителю Сніжного або жителю Алчевська, бо ці люди працюють на індустрії і вони підтримують українську економіку, і ми маємо ті інтереси, які в них є, обстоювати і про них говорити. Це є державні інтереси України.

Яким чином це робити? На жаль, представники донецької еліти дискредитували себе перед Україною (і не тільки донецької еліти). Я хочу сказати, що весь політичний клас України є абсолютно злочинний, бо він нам постійно пропонує: «Ви змініть, там, трошечки декорацій, і якось воно буде. Нам порадять або з Москви, або з Брюсселя, або з Вашингтону — там розумні люди». Поки ми не поставимо за мету радикальну «переустановку» цієї злочинної системи, до тих пір у нас не буде, в Україні, ні діалогу, ні злагоди, ні поступального розвитку, я підкреслю — дуже важливо! — ні модернізації країни. Яким чином це зробити? Дуже просто зробити!

Савік Шустер: Дуже просто, но…

Павло Вікнянський: Є ті інструменти, які працюють у всьому світі, це, передусім, нова Конституція. Так само було в Південній Африці, так було і в багатьох інших країнах світу — і це дозволило збавити градус великого напруження, який був і є в цих країнах.

Світлана Коломієць: Можна Вас перервати на хвилиночку? Я як юрист можу Вам сказати, що нова Конституція не врятує, абсолютно. Законів хороших достатньо, Конституція не така вже і погана,насправді, да? І питання не в тому…

Павло Вікнянський: А жоден політик і жодний громадянин, свідомо ніколи не жив за нею. Давайте будемо щирими!

Світлана Коломієць: Правильно, питання в тому, як виконуються закони.

Павло Вікнянський: А знаете, почему так? Ни разу текст Конституции не был принят всем народом Украины на референдуме. У нас все время решает политический класс, Верховная Рада. Наш политический класс — это слуги олигархов: безусловно, они отстаивают только свои интересы. Им чужды интересы, как тех представителей активной украинской общественности, креативного класса, представителей прогрессивных слоев, которые были на Майдане, так абсолютно чужими, для них є й інтереси робітничого класу.

[…]

Павло Вікнянський: Я би хотів застерегти: є одна дуже важлива річ, про яку ми забуваємо, тільки зараз в кінці згадали — народ! Народ давно хоче цю банду розігнати. Народ почав свої зміни, він досить деструктивно поводить себе на Сході, знову ж таки, але це продовження тих самих тенденцій, ми їх до кінця ще не проаналізували. Він так само хоче розігнати парламент і обрати туди адекватних людей.

Але ми більше не маємо права дурити народ. Яким чином цього запобігти? Як я вже казав, рішення просте, воно набагато простіше, перепрошую, ніж скинути той бандитський, кримінальний режим, який був — це прийняття нової Конституції, власне, самим народом, за народною ініціативою, за процедурою народного референдуму, широке обговорення. Якщо хтось є противником…

Савік Шустер: Неможливо!

Павло Вікнянський: Якщо хтось є противником дискусії про Конституцію серед народу, в мене виникає питання, а чиї інтереси має обслуговувати Конституція? Народу? Вона має обслуговувати інтереси окремих олігархів, які повертаються до влади кожен раз після якихось пертурбацій зверху, серед так званої української еліти, яка вся є злочинною? Отже, ми маємо, саме молодь, відстоювати інтереси народу і бути в авангарді цих перетворень, і це є шлях для того, щоб зробити перезавантаження влади.

Якісне перезавантаження влади можливо тільки тоді, коли не просто молоді люди зайдуть у Верховну Раду — перепрошую, Клименко, Януковичі, вони також всі дуже молоді були — але зайдуть люди з цінностями, люди ідеологічні, люди, які розуміють, чим відрізняється «лівий» від «правого», справді, а не є популістами… що ми бачимо, на жаль, по результатах, у тому числі, цих президентських виборів.

І ще одна величезна небезпека, я хотів би з вашого дозволу застерегти: досить вже перекладати відповідальність на Порошенка, Януковича, якісь сподівання мати! Від нас тільки залежить, особливо від представників громадянського суспільства, від дуже важливої структурованої частини громадянського суспільства — політичних партій, які ми маємо розбудовувати. Останні київські вибори показали, що нові проекти, ідеологічні проекти мають право на життя. Їх дай Бог буде більше, і ми злиємо в унітаз усіх не просто старих політиків, а тих, кого цікавлять тільки власний рейтинг та власне збагачення.

Данило Пасько: Объясните, почему Вы считаете, что вот эти конституционные изменения сейчас ключевые, я просто не понимаю. Может, Вы сможете мне и телезрителям объяснить.

Павло Вікнянський: Очень просто. На самом деле, изменение актеров в спектакле может повлиять, в принципе, даже на продажу билетов на этот спектакль, но сама постановка вряд ли от этого изменится. Вот нам нужно поменять постановку.

Данило Пасько: Что конкретно?

Павло Вікнянський: У нас все время «Глитай, або ж павук» и подобные сюжеты… А необходимо изменение правил игры, именно в Конституции: выборность судей, реальные права местного самоуправления, перестать жонглировать термином «децентрализация». В течении 15 лет у нас идет дискуссия про административную реформу, так ее и не воплотили, потому, что она прямо противоречит интересам тех людей, которые приходят к власти. Каждый из украинских политиков декларирует, что, вот, «я приду и дам права местному самоуправлению», а, на самом деле, закручивают еще больше гайки, еще больше переводят на холдинги и другие системы деньги в Киев, а они отсюда выводятся в оффшоры — и в итоге, мы потом имеем абсолютно нищих людей на Востоке. А потом мы возмущаемся, почему люди где-то там не «догоняют» до нас, таких умных «умников» киевских! Потому что люди страдают, нужно оставлять налоги и множество других «вещей» на местах.

Это все нужно определить, подчеркиваю, в новых правилах игры. Кто будет в них заинтересован? Мы заинтересованы! Мы заинтересованы в нормальной, прогрессивной, по-настоящему Обновленной Украине. Правила игры — это и есть Конституция!

[…]

Павло Вікнянський: А вместо этого люди хотят понимания, люди хотят, не того, чтобы их дожимали, а люди хотят протянутой руки. И мой разговор не только о Конституции, например, но и в целом — о примирении. Это разговор о протянутой руке отнюдь не олигархам: Ахметову, Фирташу и компании. А протянутая рука — простым трудящимся, которые там [на Донбассе] живут, часто в полунищите, и которым необходимо показать, в том числе, другую жизнь. И показать, вот мы сейчас спорим: мы проигрываем информационную войну, мы, таким образом, смотрите, о чем мы говорим, мы говорим: «Они зомбируют, а мы хотим зомбировать вместо них!» Ребята, мы правду должны нести! Мы должны нести разные мнения!

[…]

Павло Вікнянський: Я розказую. Володар суверенітету нашої країни — це народ. Народ має імплементувати вигідні народу речі через, в тому числі, конституційні зміни. Якщо так сталося, що весь, як я казав, злочинний політичний клас не відповідає інтересам народу, ані Президент колишній, ані Верховна Рада — значить їх треба змінювати, і тоді не буде зрадників. Якщо ми поміняємо, впевнений, «шило на мило» знову, черговий раз, і не змінимо правил гри, буде те саме — ми знову будемо обманювати людей. Досить обманювати людей!

Це має йти паралельним процесом. Кадрові зміни, абсолютно переконаний: молодь має заходити [у владу]. Не треба всім казати, що молодь без досвіду, «ви не справитеся». Зробимо все, як треба! Але, паралельно, змінимо правила гри, яким ми будемо по-чесному відповідати, а не «юлити», як вони це роблять! Не маніпулювати!

Повна версія передачі




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки