fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
19-03-2011 / всі теми /  Україна

Напишемо Закон України «Про вищу освіту» разом!

У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України відбулось засідання експертної робочої групи з доопрацювання проекту Закону України «Про вищу освіту» (нова редакція). До складу цієї групи, що повинна у двомісячний строк доопрацювати проект, увійшов і Лідер Студреспубліки Павло Вікнянський 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 62-оп від 03.03.2011 р. затверджено персональний склад експертної робочої групи, яка у двомісячний строк має доопрацювати проект Закону України "Про вищу освіту" (нова редакція) з урахуванням зауважень і пропозицій, що надійшли до Міністерства під час обговорення його основних положень.

До складу експертної робочої групи зокрема увійшли представники влади, освітянської сфери, громадськості, зокрема: Андрій Пінчук, Юрій Мірошниченко, Катерина Самойлик, Леонід Губерський, Іван Тимошенко, Максим Луцький, Олег Зарубінський, Юрій Каракай, Віталій Курило, Ярослав Болюбаш, Станіслав Ніколаєнко, Сергій Квіт, Віль Бакіров, Ярема Бачинський, Володимир Луговий, Олександр Пшінько й ін.

«Основні положення проекту Закону України «Про вищу освіту» (нова редакція), що доопрацьовується експертною робочою групою Міністерства, ґрунтуються як на національних традиціях, так і на європейському досвіді», — підкреслив Перший заступник Міністра Євген Суліма.

В основі усіх змін, що містить нова редакція такі два підходи: реформування системи вищої освіти відповідно до умов соціально орієнтованої економіки та адаптація до Європейського простору вищої освіти.

У новій редакції законопроекту збережено норми чинного закону щодо оплати за навчання та фінансування студентського самоврядування.

Якісним критерієм створення університету та академії встановлено наявність визначеної кількості наукових спеціальностей, за якими у спеціалізованих вчених радах присуджуються наукові ступені доктора філософії та доктора наук.

Для класичного університету – це не менш як дванадцять наукових спеціальностей; профільного університету – не менш як шість (профільних); для академії – не менш як дві.

Розробники проекту запрошують до співпраці громадськість, студентство, всіх бажаючих, хто має конструктивні пропозиції до проекту Закону України «Про вищу освіту». З текстом документу можна ознайомитись тут:

Просимо вносити пропозиції на е-пошту: office@studrespublika.com!




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України