Мріяти мають всі! Країна моєї мрії поглядом полтавчан
Мріяти мають всі. Адже це корисно для здоров’я та абсолютно безкоштовно. Чим марить пересічний громадянин — це вже інше питання. Безкоштовним навчанням, захоплюючими історіями кохання, новим одягом чи може новою країною? Погодьтесь, що ми не часто замислюємося і фантазуємо з приводу «країни своєї мрії». Звучить, як заголовок для шкільного оповідання [+ відео].
Частіше ми лише думаємо «от як би…» м’ясо подешевшало, айфон купити, на море поїхати чи щось інше. Але дуже рідко плануємо, як би нам отримати бажане і що саме для цього потрібно зробити. Команда студентів із Полтави не залишилась осторонь цього питання та провела соціальне опитування за темою «Країна моєї мрії», аби дізнатись, якою ж її бачать жителі духовної столиці України та чи цікавить їх це питання взагалі. Мусимо зазначити, що вік респондентів мав досить велику амплітуду. Але більшість (73%) – це молодь віком від 18 до 22 років, 14% — підлітки до 18 років і 13% — респонденти віком від 23 до 35. Більшість опитаних мала повну середню чи вищу освіту.
Респондентам було запропоновано 4 запитання закритої форми. Виявилось, що для більшості (69%) «країна моєї мрії» — це рівність добробуту кожного з громадян, на другому місці – опитувані зазначили перед усім власний добробут і на третьому – спільне майно та праця. Наступним запитанням було визначення країни мрії в аспекті стосунків із державою. Цікаво, що більшість зазначила перед усім спільну справу громадян (71%), 18% обрало свободу та відповідальність кожної особистості та мінімальна підтримка держави і 11% надало перевагу підтримці держави та великим податкам.У третьому запитанні ми запропонували респондентам визначити країну своєї мрії в аспекті політичного режиму. За результатами опитування більшість (81%) надала перевагу владі місцевих громад, 14% — довірилось сильному лідеру та лише 5% — обрали реальну демократію. Останнє завдання мало на меті визначити, яким саме чином наше суспільство втілює «країну своєї мрії» в життя. Результати приємно вразили. Адже 33% будує країну своєї мрії власною працею, трохи менше (29%) – громадською та політичною активністю, 17% — планує іммігрувати, 14% — виразило власну байдужість і лише 4% — зазначило, що країни мрії не має і все це дитячі вигадки.
Таким чином, ґрунтуючись на результатах соціального опитування справедливою буде та дефініція, що пересічний полтавчанин не байдужий до майбутнього України, прагне працювати задля змін на краще та має віру у світле майбутнє. Разом з тим, соціум не ставить на перший щабель власний добробут, а надає перевагу рівності. Тому, на нашу думку, країна мрії – це реальне явище, котре ми готові реалізувати власною працею та соціальною активністю. Отож, полтавчани – не байдужі до майбутнього своєї країни! Вони готові до нових реформ на краще. А ми, Студентський магістрат Полтави, маємо готові ідеї щодо того, як саме ми можемо побудувати таку реальну країну своєї мрії. Отож, не заганяйте себе в рамки! Ваші мрії обов’язково будуть реалізовані в життя, Ви повинні лише трохи попрацювати.
Вірте у власні мрії, вони мають приємну особливість — здійснюватись!