fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
30-12-2013 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Чернігів

Ми маємо підсилити Європу сильним національним проектом

Таку думку мають чернігівці. А підводили політичні підсумки року й шукали шляхи подолання сучасної політичної кризи 26 грудня 2013р. у Чернігівському дискусійному клубі «Експертна думка» під час круглого столу, співорганізатором якого була Чернігівська Студреспубліка.

Основними темами для обговорення стали: «Ключові події року та їх вплив на політичну ситуацію в країні і області» та «Сучасна політична криза. Шляхи вирішення з точки зору розвитку Чернігівщини та України вцілому».

Олександр Щерба, один із лідерів Студреспубліки, відмітив, що прагнення змін, яке виражається через Майдан, на жаль, не увінчається успіхом, бо за гаслами не стоїть конкретної програми дій, бачення модернізації країни. Доповідач зауважив, що за 20 років незалежності ми так і не сформулювали, якою має бути Україна, не зрозуміли, чого насправді ми хочемо від власної незалежної держави.

«Для справжніх змін ― ми маємо починати зі стратегії, плану. Позиція Студреспубліки щодо ситуації в Україні полягає у створенні Комітету майбутнього, який би розробив і запропонував таку стратегію змін. Як відмічав гарвардський професор Роберто Унгер: «Європейські прагнення України мають основуватись на сильному національному проекті». Без такого проекту – ми програємо і будемо периферією, ми знаємо приклад Греції й інших "проблемних" європейських країн… Ми маємо готувати програму загальнодержавного рівня, а також працювати над планом модернізації на регіональному рівні, на рівні міста. Це питання вимагає роботи не один рік, але не буває швидких змін! Крім роботи над такою програмою змін ми маємо поставити собі завдання – займатися просвітницькою роботою, ми повинні досягти голосування за програми, а не за особистості», — підкреслив Олександр.

Голова Клубу молодого політолога Олександр Рись коротко озвучив підсумки 2013 року. Головними політичними подіями, на його думку, стали: помилування Юрія Луценка, об’єднавчі процеси опозиційних сил, посилення владної вертикалі, торгівельна війна з Росією та провал Вільнюського саміту, що призвів до Євромайдану. На регіональному рівні важливими були питання Ялівщини, голосні кримінальні справи, переформатування в міській раді, що призвели до послаблення впливу Соколова та регіональний Євромайдан.

Юрій Паперний, політолог, поділився своїми цікавими думками. Він сказав, що головна подія року – це зміна вектору. "Ми де-факто уже знаходимось під зоною переважного впливу Росії. Наразі відбувається радикалізація протестних настроїв і це може вилитись у реальні проблеми для держави. Надія на те, що громадські активісти прийдуть до влади і відбудуться зміни є у багатьох, але ми вже бачили такі процеси у 2004 році. Нинішній конфлікт на Євро- та Антимайданах відбувається між «сільським» і «міським».

Для успіху будь-яких акцій вони мають бути ретельно обмірковані та кваліфіковано втілені, чого, на жаль, не має ні на регіональному, ні на державному рівнях.

Щодо політичної кризи треба поставити кілька питань і знайти на них відповіді. Перше: «Що?». Найпростіший варіант відповіді: в яку сторону йти — в Росію, в Європу, в гетьманат, у Китай, в арабський світ. Наступне: «Хто?». Хто ті, хто буде це робити? Третє: «Як?». Четверте: «За що, за які ресурси, звідки вони беруться?» І в кінці: «Ну, і що?». Головне ― це треба готуватись до виборів, а особливо ― до місцевих виборів. Бо саме тут можна без великих олігархічних ресурсів здобути перемогу, тут можна перемогти біля свого двору. І саме тому в 2010 році прийшли нові люди в Чернігові".

Володимир Андрійченко, громадський діяч, відзначив, що вихід із кризи можливий тільки у 2015 році. "Я згоден зі словами Юрія Паперного, що зараз треба дивитися на партійну структуру. І вже ні для кого не  секрет, що члени Партії регіонів взаємодіють із опозиційними структурами на різних рівнях. Найбільш свіжа подія ― це Майдан. А підсумки 2013р. у тому, що обласна рада «наказала» міську раду за програш на парламентських виборах і нагадує, що її час вже минув".

Сергій Соломаха, політичний оглядач, впевнений, що влада йде за російським варіантом, що нема реальних опозиціонерів, які можуть їх замінити. Всі дії влади направлені на будь-яке сплюндрування лідерів, які хоч якось претендують на владні місця: на міському, на обласному, на всеукраїнському рівнях.

Олег Головатенко, головний редактор інтернет-видання «Високий Вал» зазначив, що нам важливо починати з місцевого самоврядування: для дій на національному рівні потрібно дуже багато ресурсів, на місцевому – все значно простіше, може виграти звичайний житель міста.

Олексій Гончарук, громадський діяч, висловився про те, що каталізаційний процес Євромайдану суттєво підняв градус самоорганізації, політичної свідомості тощо. "І ніхто окрім народу не зможе змінити владу. І це треба робити вже зараз. Побороти вертикаль влади в тому вигляді, в якому вона є зараз неможливо, не тому, що  вона сильна, а тому, що єдиний гравець, здатний на це ― опозиція, цього не хоче. Цього хоче лише громадянське суспільство. Опозиція хоче «вбити дракона» і «стати драконом». Ми не маємо сьогодні права чекати, що опозиція щось зробить за нас, бо працедавець у них той самий".

Ілля Бессчетніков, громадський діяч, зазначив, що 2013 рік пройшов прикро для громадськості, бо, попри всі процеси не з’явилося жодного нового обличчя, ні на всеукраїнському рівні, ні на місцевому. "На чернігівському Майдані всі ті ж самі, і проти них все ті ж самі".

Олена Варнакова, голова профспілки підприємців, відзначила, що громадські організації не розуміють своєї сили. "Майдан дав кілька речей: активність громадян та підтримку ЗМІ (такої ніколи не було)".

Станіслав Глушак, Агентство інформаційних комунікацій «Socialism», відмітив, що ми опинилися в логічному політичному глухому куті, мети не має ні народ, ні влада, є лише бажання особистої вигоди.

"У Партії регіонів не має розуміння необхідності роботи з думкою громадян, про що свідчить різка відмова від підписання угоди про Асоціацію з Європейським союзом без нормального пояснення «Чому?». Опозиція – навпаки, може сформулювати громадську думку, але реально не спроможна організувати дії. Потрібно оцінити історичний досвід і досвід інших країн. Нам необхідно створити уряд національної єдності".

Загалом, під час круглого столу лунали різні думки щодо оцінки політичної ситуації в Україні, але з діалогу можливо зробити висновок, що нам не вистачає бачення розвитку держави, реальні зміни можливі лише з ініціатив, які зароджуються на місцевому рівні.

Організатором заходу виступили: Чернігівський обласний осередок ВМГО «Студентська республіка», Клуб молодого політолога та дискусійний клуб «Експертна думка».

Позиція Студреспубліки щодо ситуації в Україні
Стенограма громадянського круглого столу в Києві (13.12.13р.)
Стаття про регіональний круглий стіл у Полтаві (25.12.13р.)

 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Чернігівського ОО ВМГО «Студентська республіка»